Jump to content



Βάλατε Windows Vista?


HellhammeR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Βίξ [Σήμερα, στις 13:08]

Όντως είμαι ρομαντικός αλλά σίγουρα όχι μόνο εγώ:

"We heard you loud and clear on bringing the Windows XP option back to our Dell consumer PC offerings," Dell said on its Ideas in Action page. Users get to vote on various suggestions, and the notion of bringing back XP got 10,000 "points," making it among the most popular requests [...]"

Θα ήταν καλύτερα να γράφουμε ολοκληρωμένα τη γνώμη μας και να αποδίδουμε την πραγματική έννοια μια παραπομπής, ειδικά όταν στο σύνολο του ένα κείμενο αποκτά άλλη έννοια από αυτή που δημιουργείται με ένα απόσπασμα.

Αν λοιπόν από το απόσπασμα βγαίνει το συμπέρασμα ότι οι πελάτες της Dell προτιμούν τα Windows XP από τα Vista, διαβάζοντας όλο το κείμενο προσωπικά κατάλαβα τα παρακάτω.

- Ότι η Dell είχε υιοθετήσει κατ' αποκλειστικότητα τα Vista στους υπολογιστές που φτιάχνει.

- Ότι στο forum έγινε ψηφοφορία από τους πελάτες για το τι θα ήθελαν από την Dell.

- Ότι στην ψηφοφορία τα μεγαλύτερα ποσοστά έβγαλαν όσοι ζήτησαν να δίνεται η δυνατότητα και του Linux ως λειτουργικού και του Open Office και όχι μόνο του MS Office και των Vista.

- Και τέλος η επόμενη κατά σειρά επιθυμία, αλλά με σημαντικά λιγότερες ψήφους, ήταν να μπορούν, όσοι το επιθυμούν, να επιλέξουν για λειτουργικό τα Windows XP.

Users get to vote on various suggestions, and the notion of bringing back XP got 10,000 "points," making it among the most popular requests but well below top picks such as adding Linux or OpenOffice.org to its PCs.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Είχα την εντύπωση οτι διαβάζοντας κανείς το απόσπασμα θα αποκτούσε την εντύπωση που δίνει ο τίτλος του συνδεδεμένου άρθρου: "Η Dell φέρνει τα XP πίσω στα οικιακά συστήματα" πράγμα που βασιζόταν στον αριθμό των χρηστών που ψήφισαν το συγκεκριμένο αίτημα.

Η Dell πάντως, ρομαντική δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

’λλο οι εντυπώσεις και άλλο η πραγματικότητα.

Και η πραγματικότητα είναι ότι η Dell βασικά δίνει Vista και για όσους το επιθυμούν ίσως και να δίνει τη δυνατότητα να βάλουν Linux ή XP ή Open Office.

Αυτό δεν το γνωρίζω.

Υπάρχει αντικειμενική πληροφόρηση για τον αριθμό των υπολογιστών που κατασκευάζει η Dell με τις παραπάνω επιλογές (αν υπάρχουν τέτοιες επιλογές)?

Link to comment
Share on other sites

Το 1gb απλά το δεσμεύει για λόγους cacheing ;) Αν τα σηκώσεις με 1gb σύνολο, θα δεις ότι πιάνουν κάτω από 500. Αν έχεις μνήμη, βρίσκει χώρο και απλώνετε, όπως κάνουμε αν κοιμόμαστε μόνοι μας σε 2πλό κρεβάτι :p

Link to comment
Share on other sites

Και γω έβαλα τα 32 ultimate και μπορώ να πω ότι, εκτός από 2 BSOD που δεν ξέρω γιατί τις έφαγα, (υποπτεύομαι για τον driver ήχου της Realtek στην GIGAFYTE DS3), είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχουν άλλον αέρα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Αν έχεις μνήμη, βρίσκει χώρο και απλώνετε, όπως κάνουμε αν κοιμόμαστε μόνοι μας σε 2πλό κρεβάτι :p

Χαχαχαχα!! Θεϊκό!!

Αυτό ισχύει για το caching, τα είχα τρέξει και σε μηχάνημα με 512 μνήμη και δεν την έτρωγαν όλη, κάτι έμενε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Χθες, στις 17:20]

Και γω έβαλα τα 32 ultimate και μπορώ να πω ότι, εκτός από 2 BSOD που δεν ξέρω γιατί τις έφαγα, (υποπτεύομαι για τον driver ήχου της Realtek στην GIGAFYTE DS3), είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχουν άλλον αέρα τελικά.

EIST?C1E?

enabled?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πιστευω οτι δεν αξιζει να τα σκασει χοντρα καποιος (και software και hardware)για να παρει τα vista,δεν εχουν καποια διαφορα που να ωθησει το μεσω χρηστη να δωσει τοσα λεφτα.σιγουρα δεν κατηγωρει κανεις αυτους που ειχαν την οικονομικη ανεση και τα πηραν η καναν αναβαθμησεις μονο και μονο για τα vista,απλα εγω πιστευω οτι τα vista δεν βγηκαν επειδη η microsoft ηθελε να δωσει σε εμας κατι καινουργιο,κατι προτοποριακο αλλα βγηκαν

μονο και μονο επεδη επρεπε να βγουν και να τα τσεπωσουν.η γνωμη μου ειναι και φυσικα δεν θελω να την επιβαλω σε κανενα,αντιθετως ακουω ολονων τις αποψεις και μαθαινω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

kalhspera paidia! neos sto forum sas kai ap oti blepw mporei kapoios na brei arketes lyseis edw mesa... ebala shmera ta windows vista kai einai entypwsiaka... ena problhma exw kai den 3erw pws na to lysw. enw sthn arxh h sidebar emfanizotan meta apo ka8e restart h shut down twra pia den emfanizetai par olo pou einai tsekarismenh h epilogh na anoigei mazi me ta windows... exei kaneis thn lysh?(den 3erw an eprepe n apey8yn8w se sas kai an ekana la8os sygxwrhste me!)Eyxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες.

Σε δεύτερο χρόνο ρίξε μια ματιά εδώ

Όταν λοιπόν τα κάνεις αυτά, δημιούργησε ένα νέο θέμα στην κατάλληλη ενότητα να τα πούμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντικειμενική πληροφόρηση για τον αριθμό των υπολογιστών που κατασκευάζει η Dell με τις παραπάνω επιλογές (αν υπάρχουν τέτοιες επιλογές)?

http://www.dell.com/content/topics/segtopic.aspx/linux_3x?c=us&cs=19&l=en&s=dhs

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Eχω τα vista εδω και κανα 5-6μηνο και ποτε δεν αντιμετωπισα οποιοδηποτε προβλημα.

και εγω καπου τοσο με Χ64 καλα το παμε μεχρι στιγμης , αν εξαιρεσουμε κατι παναθλιους driver , ΒΤ - leadtek- Audigy αλλα δε φταιει ο μπιλας για αυτο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από varvag1

kalhspera paidia! neos sto forum sas kai ap oti blepw mporei kapoios na brei arketes lyseis edw mesa... ebala shmera ta windows vista kai einai entypwsiaka... ena problhma exw kai den 3erw pws na to lysw. enw sthn arxh h sidebar emfanizotan meta apo ka8e restart h shut down twra pia den emfanizetai par olo pou einai tsekarismenh h epilogh na anoigei mazi me ta windows... exei kaneis thn lysh?(den 3erw an eprepe n apey8yn8w se sas kai an ekana la8os sygxwrhste me!)Eyxaristw!

Επειδη σε βλεπω ψαρωμένο θα σου απαντήσω με το καταλληλο ύφος.

i lusi einai mia, sVista. :tomato:

Αρχική απάντηση από Vadergr

Eχω τα vista εδω και κανα 5-6μηνο και ποτε δεν αντιμετωπισα οποιοδηποτε προβλημα.

Αρχική απάντηση από ea6gka

και εγω καπου τοσο με Χ64 καλα το παμε μεχρι στιγμης , αν εξαιρεσουμε κατι παναθλιους driver , ΒΤ - leadtek- Audigy αλλα δε φταιει ο μπιλας για αυτο

Εξομολήγηση asap.

...αλλα τι λεω... κι αυτή Vista Ready είναι.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.