Jump to content



"Εσπασαν" τα Windows Vista


Solid Snake

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από kingzback [Σήμερα, στις 20:57]

Σιγα ρε παιδια.. Σε λιγο θα ακουσουμε οτι το μισο lab δεν κατεβαζει ταινιες ή mp3 και οτι αγοραζει ολα τα προγραμματα...

Γιατι ψεματα θα ειναι :p

Λιγο πολυ ολοι το περιμεναμε......

Αλλα εγω προσοπικα το περιμενα απο αλλα χωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μετρησεις για τις πωλησεις των Vista ειναι απο την Αμερικανικη αγορα.

Αυτο δεν σημαινει τιποτα απολυτος .

Εχετε δει εσεις στην Ευρωπη να ειναι μοδα τα αυτοκινητα με 2.500 κυβικα ??

Στην Αμερικη ομως ειναι !!

Εγω θα ηθελα να δω μετρησεις απο Ευρωπη , ειμαι σιγουρος οτι εκει η Microsoft κλαιει με μαυρο δακρι :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 17:59]

Grow up.

Αλλά ο κομπιουτεράς (ειδικά όταν περνάει εφηβεία) ό,τι δεν είναι κάρτα γραφικών/επεξεργαστής/σκληρός δίσκος/hardware γενικώς, το θέλει τζαμπέ.

Να πληρώσουμε για software και υπηρεσίες?Tι λες τώρα......

με ποιο δικαιωμα ειρωνευεσαι και κανεις προσωπικους χαρακτηρισμους;

βαζεις το μπαμπα εκτος απο το ιδιωτικο στην αγγλια να πληρωνει και τα βιστα ultimate;

Αρχική απάντηση από Solid Snake [Σήμερα, στις 19:51]

+1

με το να κανεις quote τις μαλ... των αλλων χτυπησες τα 800;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spartacos

με ποιο δικαιωμα ειρωνευεσαι και κανεις προσωπικους χαρακτηρισμους;

βαζεις το μπαμπα εκτος απο το ιδιωτικο στην αγγλια να πληρωνει και τα βιστα ultimate;

με το να κανεις quote τις μαλ... των αλλων χτυπησες τα 800;

Σπάρτακε έχεις το δικαίωμα να εκφέρεις την άποψή σου, αλλά αυτό σταματάει όταν γίνεσαι εριστικός. Μπορούσες κάλλιστα να απαντούσες με επιχειρήματα. Αυτό περιμένω να δω από εσένα από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 17:59]

Grow up.

Αλλά ο κομπιουτεράς (ειδικά όταν περνάει εφηβεία) ό,τι δεν είναι κάρτα γραφικών/επεξεργαστής/σκληρός δίσκος/hardware γενικώς, το θέλει τζαμπέ.

Να πληρώσουμε για software και υπηρεσίες?Tι λες τώρα......

Grow up?

Κάνεις μαθήματα στους έφηβους ώστε να πληρώνουν το software που χρησιμοποιούν?

Τυπικά για να είμαστε νόμιμοι πρέπει σε κάθε ένα ξεχωριστό υπολογιστή να αγοράσουμε και από μια κόπια των Vista.

Αν μας καεί η μητρική ή την αλλάξουμε και έχουμε τα OEM που είναι φθηνότερα, τότε πρέπει να τα αγοράσουμε ξανά.

Τα εφαρμόζεις ή μόνο διδάσκεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Τα εφαρμόζεις ή μόνο διδάσκεις?

Tο εφαρμόζω στο μέτρο του δυνατού. Και όταν δεν το εφαρμόζω έχω επίγνωση των πράξεων μου. Ξέρω ότι κλέβω και δε βγαίνω να το διαφημίζω ούτε βγαίνω να λέω εξυπνάδες επιπέδου "και κάνω χάρη του Bill Gates που τα έβαλα πειρατικά", "και $8 πολλά είναι" και άλλα όμορφα...Έχω μάθει να μη φτύνω εκεί που τρώω.

Spartacos, απλά επιβεβαιώνεις το αρχικό μου σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 23:29]

Tο εφαρμόζω στο μέτρο του δυνατού. Και όταν δεν το εφαρμόζω έχω επίγνωση των πράξεων μου. Ξέρω ότι κλέβω και δε βγαίνω να το διαφημίζω ούτε βγαίνω να λέω εξυπνάδες επιπέδου "και κάνω χάρη του Bill Gates που τα έβαλα πειρατικά", "και $8 πολλά είναι" και άλλα όμορφα...Έχω μάθει να μη φτύνω εκεί που τρώω.

Spartacos, απλά επιβεβαιώνεις το αρχικό μου σχόλιο.

Αφού δεν πληρώνεις πάντα το λογισμικό που χρησιμοποιείς, προς τι οι ντομάτες και το grow up για το "και $8 πολλά είναι" ?

Τόσα μπορεί να διαθέσει για το συγκεκριμένο λειτουργικό το συγκεκριμένο άτομο.

Δεν είπε ότι θα τα κλέψει τα Vista.

Μπορεί να έχει πληρώσει τα XP και να μην εκτιμά ότι αξίζουν τα Vista πάνω από 8.

Αν θέλεις την προσωπική μου άποψη, με τα προβλήματα που έχουν τα Vista συμφωνώ για τα 8 αυτή τη στιγμή.

Οι κάρτες γραφικών τρέχουν πιο αργά, οι οδηγοί για 680i της Nvidia κολλάνε τους σκληρούς δίσκους, δεν υποστηρίζεται SLI και άλλα πολλά.

Τα αγόρασα μόνο και μόνο για να ξέρω τι μου γίνεται.

Δεν τολμάω να τα βάλω ως κύριο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το άρθρο μου φαίνεται πιο πολύ ειρωνικό παρά σαν είδηση. ’λλωστε τα vista έχουν σπάσει εδώ και καιρό και δεν περιμέναμε τους Ιρανούς που όπως λέει και ο φίλος μου ο snips δεν έχουν χρόνο για υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Αφού δεν πληρώνεις πάντα το λογισμικό που χρησιμοποιείς, προς τι οι ντομάτες και το grow up για το "και $8 πολλά είναι" ?

Τόσα μπορεί να διαθέσει για το συγκεκριμένο λειτουργικό το συγκεκριμένο άτομο.

Δεν είπε ότι θα τα κλέψει τα Vista.

Μπορεί να έχει πληρώσει τα XP και να μην εκτιμά ότι αξίζουν τα Vista πάνω από 8.

Οι ντομάτες ήταν η αντίδραση του φίλου kingzback στην επισήμανση του tolis86 στον Spartacos ότι η MS απασχολεί κάποιο κόσμο που έχει ξοδέψει ώρες πολλές για να φτιάξει αυτό το λειτουργικό και ίσως πρέπει να δείχνουμε ένα στοιχειώδη σεβασμό.

Εσύ από το post του Spartacos κατάλαβες δηλαδή ότι απλά δεν του αρέσουν τα Vista και άρα δε θα τα βάλει ή ότι δοκίμασε τα Beta και απογοητεύτηκε οπότε θα μείνει με τα XP που έχει αγοράσει ή θα περάσει σε linux? Μην κοροϊδευόμαστε....

Ούτε εγώ βρίσκω λόγο να βάλω Vista..Τα έχω κατεβάσει από MSDN και κάθονται. Κι εσύ δεν είσαι ευχαριστημένος από αυτά και ψάχνεις 1002 "κομπίνες" για να καθυστερήσεις την ενεργοποίηση. Δεν βγήκε κάποιος από τους δυο μας, όμως, να γράψει ένα κάρο καφρίλες για την Μ$ (sic). Αναγνωρίζουμε και σεβόμαστε τη δουλειά που έχουν κάνει κάποιοι 5 χρόνια που κράτησε το development των Vista. Δεν πετάμε ντομάτες και δεν την αξιολογούμε 8$ "και πολύ είναι".

Αυτή τη στιγμή δεν έχω παράνομο λογισμικό της MS στο σύστημά μου..Είχα παλιότερα και είναι πολύ πιθανό να έχω και στο μέλλον.

Αν το κάνω, το σίγουρο είναι ότι δε θα αισθάνομαι υπερήφανος γι'αυτό, δε θα πηγαίνω αριστερά και δεξιά να κράζω τη δουλειά που κάνανε (παρ'όλο που ούτε το MAC OS X ούτε το linux ούτε κάποια άλλη εναλλακτική με καλύπτουν όπως τα Windows - ψιλά γράμματα) και δε θα φοράω t-shirt που θα γράφει "M$ sucks. Βασίλη μας έχεις πιει το αίμα 20 χρόνια με Windows - κι ας μη σου έχω δώσει δεκάρα τσακιστή!".

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, περιμένατε η Microsoft να τα κλείδωνε τόσο καλά έτσι ώστε να μην έσπαγαν? Και μην ακούσω απαντήσεις του στυλ "όλα σπάνε", τα cd του Playstation 1 ακόμα δεν αντιγράφονται 100% (να παίζονται χωρίς chipάκι), προφανώς γιατί αυτό ενδιέφερε τη Sony. Να πουλάει Playstation. Τώρα αν αυτά θα chipάρονταν, τι την ένοιαζε, αυτή το τσέπωσε το χρήμα από τους πολλούς.

Ακριβώς τα ίδια και με την M$. Θα τα βάλει πάλι υποχρεωτικά σε όλα τα laptop του πλανήτη (παράνομα εννοείται), θα τα δώσει σε 5000 εταιρείες, θα τα αγοράσουν πόσα εκατομμύρια home users που δε γουστάρουν τα πειρατικά ή δε θέλουν να μπλέξουν με αυτά και το χαρτί θα το έχει βγάλει. Βέβαια θα τα κάνει και εύκολα για τον επίδοξο πειρατή στο σπάσιμο γιατί είναι πολύ απλό: Θέλει ΟΛΟΣ ο πλανήτης στις οθόνες του να έχει προϊόντα της.

Link to comment
Share on other sites

μου θυμίζουν τα τυπάκια στις αντιμερικανικές διαδηλώσεις που φωνάζουν κατά της παγκοσμιοποίησης φορώντας all star και levis.

Το πραγματικό πλήγμα είναι να παρατήσεις τα windows και να βάλεις linux και όχι να τα βάλεις σπασμένα γιατί πάλι lemming θα είσαι.

οπότε ή βάζουμε linux ή σταματάμε τη γκρίνια :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 00:17]

Κριμα πραγματικα που η ηλικια δεν γραφεται διπλα στα posts του καθε χρηστη.Θα βγαζαμε πολυ χρησιμα συμπερασματα.

H ηλικία ειναι κατι σχετικό , υπάρχουν και ανώριμοι ενήλικες , και ώριμοι έφηβοι , [οποτε βγαζεις τα συμπεράσματα σου απο τα λεγόμενα του εκάστοτε .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.