Jump to content



Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Ας έρθει νοέμβριο και θα με έχει καλύψει για αρκετούς μήνες αν έχει καλό gameplay, όπως το θρυλικό ένα

Αν εννοείς τον επόμενο Νοέμβριο, τότε μάλλον ακους τη Blizzard για πρώτη φορά, ε;:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 16:50]

Τον αύγουστο ανακοινώνουν MMO , πιθανόν το Diablo ... Οσο για το Starcraft μέσα στο 2008 ... Πιθανόν 1 Απριλίου 2008 Ημέρα Τρίτη ...

Τι το Diablo θα το κανουν MMO

oχι ρε γαμωτο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist [Χθες, στις 23:28]

Αν εννοείς τον επόμενο Νοέμβριο, τότε μάλλον ακους τη Blizzard για πρώτη φορά, ε;:hehe:

Ασε να πιστεύω οτι είναι αυτόν τον νοέμβριο:D :D

Ζητάω πολλά μήπως :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 00:48]

Μολις ειδα κατι βιντεακια απο real time gameplay στο www.gametrailers.com και ενταξει το παιχνιδι γραφικα τουλαχιστον φαινεται εκπληκτικο. Εχει και havoc !

Μερικά βιντεάκια είναι πολύ φανταστικά :D :D

Ειδικά εκείνο το σκάφος τον PROTOS τα έσκισε όλα :jump: :jump: :jump:

Αντε να το κάνεις καλά σε μάχη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Συμφωνω αν και το starcraft 1 θεωρειται απο τα πιο balanced rts games ...για αυτο και παραμενει δημοφιλης μεχρι και σημερα.

Παντως απο τα screenshots το game φαινεται πολυ καλο και προτιμω να ΜΗΝ εχει τα super γραφικα ΑΛΛΑ να παιζει αξιοπρεπεστατα σε σχετικα νεα μηχανηματα.

Το Starcraft για να μπαλανσαριστεί έχει βγάλει 150 patches - όπως και το 40Κ. Κανένα RTS δεν τα γλιτώνει αυτά ;)

40Κ μέχρι το 2008 και μετά...πόρωση :D

(εκτός αν βγει 40Κ 2...)

δύο edits:

1) Μήπως είναι η πρώτη φορά που η Blizz μας δίνει ΤΟΣΟ πολύ υλικό ΤΟΣΟ απλόχερα? Μήπως θα είναι έτοιμο πιο γρήγορα από όσο φανταζόμαστε?

2) Το Diablo 3 έτσι και είναι ΜΜΟ να πέσει κατάρα στη Blizz και να πεθάνουν αργά και βασανιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διακρίνω μια απ' τα ίδια. Τι παραπάνω θα δώσει στο gameplay σε σχέση με CnC3, warhammer, και COH? Ιστορία έχει, και ίδιο να το αφήσουνε, με μόνη αλλαγή στα γραφικά πάλι επιτυχία θα είναι.

’ντε να βγει το War hammer online μπας και αναθεωρήσω τις απόψεις μου για τα MMORPG.

Dear Blizzard....you r not gonna take my life.....yet!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε και πολλά πράγματα ακόμα. Θα δείξει.

Η Blizzard δεν είναι απο τις εταιρείες που βγάζουν παιχνίδια για να πουν ότι κάτι έβγαλαν πάντως - αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 02:23]

1) Μήπως είναι η πρώτη φορά που η Blizz μας δίνει ΤΟΣΟ πολύ υλικό ΤΟΣΟ απλόχερα? Μήπως θα είναι έτοιμο πιο γρήγορα από όσο φανταζόμαστε?

Μπορεί και μακάρι να είναι έτσι

Εξάλου οικονομικό πρόβλημα δεν έχει

2) Το Diablo 3 έτσι και είναι ΜΜΟ να πέσει κατάρα στη Blizz και να πεθάνουν αργά και βασανιστικά.

Μάλλον το Diablo 3 θα είναι ΜΜΟ είναι πολλά τα λεφτά για να τα αφήσει να πάνε χαμένα δυστηχώς

Εξάλου ηταν και οι πρώτοι που καθιέρωσαν αυτό το είδος παιχνιδίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 00:15]

Μερικά βιντεάκια είναι πολύ φανταστικά :D :D

Ειδικά εκείνο το σκάφος τον PROTOS τα έσκισε όλα :jump: :jump: :jump:

Αντε να το κάνεις καλά σε μάχη

Πραγματικά θέρισε. Τώρα σκάφος ήταν, ιπτάμενο κτήριο ήταν θα σας γελάσω. Αναρωτιέμαι τι αντίστοιχα "όπλα" θα έχουν οι άλλοι. Πάντως και τα zerg έχουν ένα συμπαθητικό σκουληκάκι που βγαίνει αλλά dune....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το ντιάμπλο να ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ μμο?

Αφού όλη η ουσία ήταν στο closed battlenet εκτός βεβαίως αν θεωρείται παιχνίδι το εχωτσαρμμε+1000%χπκαιπαίζωχαρούμενοςμεσαστοδάσος που κατέλληγε σε ένα πράμα 1 τέρας 3 λέβελ...

Ντάξει έπαιζα ντιάμπλο στο νετ 2 χρόνια χοντρό κόλλημα και λογικά για να βγεί το μμο θα υπάρχουν κάποιοι συμβιβασμοί στην ιστοριά αλλά έτσι κι αλλιώς η ιστορία σε οποιοδήποτε παιχνίδι και εκείνο το ωραίο άισθημα του nub φεύγουν και όλα γίνονται 1str=2ap....δυστυχώς.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender...η ιστορία σε οποιοδήποτε παιχνίδι και εκείνο το ωραίο άισθημα του nub φεύγουν και όλα γίνονται 1str=2ap....δυστυχώς.....

Μεγάλη κουβέντα είπες.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα διαφωνούσαμε μαζί σου...:rolleyes: Υπάρχουν και άτομα που σιχαίνονται τα mmorg. Από την άλλη, η ατμόσφαιρα, το ολοκληρωμένο σενάριο και η προσωπική εμπειρία, χωρίς τους εκφυλιστικούς παράγοντες που εισάγει το μπούγιο των click-αδόρων μόγκολων , είναι σαφέστατα προτιμότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Πολλοί θα διαφωνούσαμε μαζί σου...:rolleyes: Υπάρχουν και άτομα που σιχαίνονται τα mmorg. Από την άλλη, η ατμόσφαιρα, το ολοκληρωμένο σενάριο και η προσωπική εμπειρία, χωρίς τους εκφυλιστικούς παράγοντες που εισάγει το μπούγιο των click-αδόρων μόγκολων , είναι σαφέστατα προτιμότερα.

Τους click-αδόρους μόγκολους τις περισσότερες φορές μπορείς να τους αποφύγεις. Κάποιες φορές είναι αδύνατο..αλλά αυτό είναι μέρος της ζωής anyway. Τουλάχιστον στα mmorpg οι μόγκολοι είναι μόνο click-αδόροι και δεν είναι αφεντικά, γείτονες κλπ. - και εκεί δεν έχεις καν τη δυνατότητα να κάνεις logout.

Επίσης, άλλο πράγμα να μη γουστάρεις ένα είδος παιχνιδιού (που είναι δικαίωμά σου) κι άλλο πράγμα να το μισείς (που δείχνει παθολογικές καταστάσεις γιατί στην τελική μιλάμε για games ffs).

Κι εμένα δε μου αρέσουν τα FPS αλλά δεν είπα "να πεθάνουν αν κάνουν το Starcraft FPS", "όχι άλλα fps" κλπ...

Πάντως επειδή τα MMO ήρθαν για να μείνουν (δυστυχώς, γιατί κι εγώ δε θέλω να ξαναπέσω στα ναρκωτικά) γιατί έχουν πολλά να δώσουν στο gaming και ακόμα περισσότερα στις τσέπες των εταιρειών, καλά θα κάνουν να τα αποδεχτούν ορισμένοι σαν άλλο ένα είδος game. Δεν είναι τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο (πέραν το ότι μπορεί να γίνει full-time job αν παρασυρθείς :hehe: ).

Και επί του θέματος...Χαίρομαι που το επόμενο Starcraft είναι RTS και όχι FPS. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους καταράστηκα κιόλας. Απλά δε μου αρέσει καθόλου η ιστορία με τα mmorg. Και σε ότι αφορά το gaming και ως κοινωνικό φαινόμενο, γιατί έχει και εκεί προεκτάσεις. Και για να μην είμαστε πολύ εκτός θέματος, στη συγκεκριμένη περίπτωση με ενοχλεί που το mmorg παραγκωνίζει τις επιλογές μου ως παίκτη, από τη στιγμή ειδικά που καταργεί μια πολύ επιτυχημένη σειρά που ήταν πάντα single player εμπειρία και που σημείωσε μεγάλη επιτυχία ως τέτοια. Καλό θα ήταν να σέβονται τις προτιμήσεις και άλλων ομάδων παικτών αντί να επιβάλλουν ένα μόνο είδος που τυχαίνει αυτήν την περίοδο να πουλάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από OccultistΚαλό θα ήταν να σέβονται τις προτιμήσεις και άλλων ομάδων παικτών αντί να επιβάλλουν ένα μόνο είδος που τυχαίνει αυτήν την περίοδο να πουλάει πολύ.

Δε θέλω να φανώ κυνικός, αλλά νομίζω ζητάς πολλά.

Οι εταιρείες πάντα θα επιλέγουν αυτό που πουλάει πολύ - αν έχουν τη δυνατότητα γιατί δεν είναι το ίδιο εύκολο να φτιάξεις ένα MMO όπως ένα FPS ή ένα adventure (aka Theseis MMO δεν πρόκειται να δείτε απο μία εταιρεία 10 ατόμων που κάνουν το ψώνιο τους).

Αυτό που μπορούμε να ζητάμε ως καταναλωτές είναι "αυτό που πουλάει" να το φτιάχνουν τουλάχιστον με σεβασμό στον καταναλωτή και, γιατί όχι, στους fans της εταιρείας.

Ειδικά η Blizzard νομίζω πως το πετυχαίνει σε μεγάλο βαθμό αυτό, πολλά χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.