Jump to content



Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Occultist [Σήμερα, στις 16:12]

στη συγκεκριμένη περίπτωση με ενοχλεί που το mmorg παραγκωνίζει τις επιλογές μου ως παίκτη, από τη στιγμή ειδικά που καταργεί μια πολλή επιτυχημένη σειρά που ήταν πάντα single player εμπειρία και που σημείωσε μεγάλη επιτυχία ως τέτοια. Καλό θα ήταν να σέβονται τις προτιμήσεις και άλλων ομάδων παικτών αντί να επιβάλλουν ένα μόνο είδος που τυχαίνει αυτήν την περίοδο να πουλάει πολύ.

Συμφωνώ και εγώ σε αυτό αλλά δυστηχώς πολλά ωραία παιχνίδια έχουν θυσιαστεί στον βωμό του χρήματος και μάλλον θα έχουμε ακόμα ενα, Το DIABLO3

Δεν τους νοίαζει για τις άλλες ομάδες παικτών δυστηχώς,

Τουλάχιστον θα έχουμε το STARCRAFT2 κάτι είναι και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Με τα diablο,starcraft και warcraft ως single player απέκτησε η blizzard εκατομμύρια οπαδούς. Δε μιλάω για καμια μειοψηφία. Αλλά δεν είναι λογική να γίνουν τα πάντα wow-clones. Αυτό λέω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Με τα diablο,starcraft και warcraft ως single player απέκτησε η blizzard εκατομμύρια οπαδούς. Δε μιλάω για καμια μειοψηφία. Αλλά δεν είναι λογική να γίνουν τα πάντα wow-clones. Αυτό λέω.

Συμφωνούμε απόλυτα.

Μάλλον συμφωνεί και η Blizzard μαζί μας, όμως, γι'αυτό και έβγαλαν το Starcraft 2 και όχι το World of Starcraft. ;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ρε παιδια κανετε - κανουμε ενα λαθος. δεν γινεται επειδη εγινε 2 χρονον+ ενα mmo να βγη κατι καινουργιο απο την ιδια εταιρια. εγω προσοπικα το θεωρο αδυνατο να μην κλειση τουλαχιστον μια τετραετια το wow και οχι φυσικα οτι θα εγγακαληφθη κ μετα. ειναι mmo κ καποιοι εχουν αφιερωση ωρες κ σαυτο το θεμα δεν εχει να κανει με εταιρια κ οι ιδιες οι ετεριες το ξερουν.σε ολα τα μεγαλα mmo καμια εταιρια δεν εχει σταματησει την υποστηριξη (βλεπε daoc - ultima online)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου αρεσε ειναι το γεγονος οτι μερικα Units πλεον μπορουν να "ανεβουν" του τοιχους και ετσι να αποφυγουν τον εχθρο. Ειδα κατι μηχανοκινητα Units απο τους Protoss να τους την πεφτουν zerlings και ενω φαγανε 2 απο 3, το τελευταιο οπισθοχωρησε ανεβηκε τον τοιχο και σωθηκε διοτι τα zerlings δεν μπορουσαν να ακολουθησουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MasterDAL

Πραγματικά θέρισε. Τώρα σκάφος ήταν, ιπτάμενο κτήριο ήταν θα σας γελάσω. Αναρωτιέμαι τι αντίστοιχα "όπλα" θα έχουν οι άλλοι. Πάντως και τα zerg έχουν ένα συμπαθητικό σκουληκάκι που βγαίνει αλλά dune....

Nydus Canal βρεεε! :D

Από τα video που είδα φαίνεται ότι η Blizzard ακολουθεί την πεπατημένη, ακριβώς όπως έκανε και το Command n Conquer 3. Σίγουρα οι νέες μονάδες και οι καινοτομίες θα βοηθήσουν πολύ - μαζί με μια νέα φυλή εννοείται - στο να γίνει το παιχνίδι επιτυχία. Το ζήτημα είναι να κάνει τον ντόρο του 1.

Αυτό μου φαίνεται δύσκολο. Όχι όμως ακατόρθωτο.

Απλά δεν βλέπω ΚΑΜΙΑ από τις καινοτομίες που χρησιμοποίησαν όλα τα υπόλοιπα RTS που βγήκαν μέχρι το 2006.

Πού είναι οι squads?

Πού είναι η φυσική? (όταν σκάει το Siege Tank την imba βολή του έπρεπε να πετάγονται δεξιά-αριστερά σε όλη την πίστα πτώματα και τραυματίες)

Πού είναι οι Heroes (όχι σαν το Warcraft 3, αλλά σαν το WH 40K, να είναι δυνατοί αλλά όχι να παίζουν το σημαντικότερο ρόλο στο παιχνίδι)

Πού είναι τα killmoves?

Θα μου πείτε ένα video είδαμε και τα καταλάβαμε όλα? Ε, φαίνονται άμεσα κάποια πράγματα. Η Blizzard γενικά δεν αντιγράφει αλλά καινοτομεί. Αυτό προσωπικά το βρίσκω ανόητο. Με ένα συνδυασμό θα έσκιζε.

Όπως ακριβώς έκανε και η Relic με το WH 40K. Πήρε όλα τα καλά και τα συνδύασε σε ένα άριστο τίτλο μαζί με ένα κάρο καινοτομίες (που στο φινάλε υπήρχαν στο tabletop αιώνες τώρα...)

Αυτό που δεν θέλω είναι ένα remake με καλύτερα γραφικά + μερικές μονάδες + μια νέα φυλή. Το CnC3 καλό ήταν αλλά κυρίως επειδή ήταν ΕΑ - του τέστειν ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ. Δεν έφερε και ΤΙΣ καινοτομίες, σωστά? Όμως όταν παίζεις πορώνεσαι, γιατί στην ΕΑ ξέρουν να σε κάνουν να εντυπωσιάζεσαι.

Δεν θέλω να εντυπωσιαστώ από το Mothership. Θέλω να εντυπωσιαστώ από τις καινοτομίες - όπως και στο 1. Δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο ;)

Link to comment
Share on other sites

φυσικη εχει

τη μηχανη havok ...αλλα οπως ειπες ειναι πολυ πρωιμα τα videos ..ισως καν να μην εχει ενσωματωθει ακομα η μηχανη.

Ηeroes προσωπικα δε μου αρεσουν...δε δινουν/εχουν αληθοφανεια....ως φανατικος των war2/starcraft οταν το ειδα στο war3 με χαλασε...και ελπιζω να μην εχει το star2 .

Παρεπιπτοντως βγηκε ενα video 20 λεπτων 449mb που δειχνει αρκετα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Φυσική είχαν τα video, όχι όμως αυτή του WH 40K. Αν τα Siege Tank όντως πετούσαν πτώματα πέρα δώθε θα έπρεπε να γίνει τρελό balancing στο παιχνίδι για να το φέρουν στα ίσα του.

Η Relic το κατάφερε - να δούμε τι θα κάνει η Blizz.

Πάω να κατεβάσω το μεγάλο Vid :D

Link to comment
Share on other sites

Tα γραφικα του παιχνιδιου κυριως οταν ειναι zoomed ειναι καρτουνιστικα σαν αυτα το Wow:(

Τι κολλημα εχει αυτη η blizzard τα παιχνιδια της να εχουν καρτουν γραφικα δεν μπορω να καταλαβω

Τοσο μεγαλη και πλουσια εταιρια και καμια μηχανη γραφικων της προκοπης που να δινει πιο αληθοναφανης υφες δεν μπορουν να χρησιμοποιοιησουν :(

Πιστευω η τελικη εκδοση του παιχνιδιου να εχει πιο αληθοφανη υφες και animation απο αυτα του demonstration

Κατα τα αλλα (το gameplay κομματι) φαινεται αρκετα καλο

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι κόλλημα εχουν φαει μερικοί με τα "καρτουνίστικα" γραφικά... Εγω τα προτιμώ απο τις χαζομάρες που φτιάχνουν αλλοι προσπαθώντας να τα κάνουν αληθοφανή. Σα την κίνηση των χαρακτήρων του wow, δεν εχω δει σε αλλο mmo... Σε ενα rts, σημασία εχει το gameplay, οχι εαν η εκρηξη εχει 100 πολύγωνα και οχι 1000...

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι απο αυτος που ειναι λιγακι υπερβολικοι με το θεμα τον γραφικων

Αλλα αυτο συμβαινει διοτι απλα εν ετη 2007-2008 περιμενω τα παιχνιδια να εχουν και τα αναλογα γραφικα

και οχι γραφικα περασμενης δεκαετιας κατι που εχει την ταση η blizzard να κανει στα παιχνιδια της δυστυχως....

Aλλα ισως και το κανουν και επιτηδες ωστε να παιζουν τα παιχνιδια της ανετα ακομα και σε αδυναμους υπολογιστες

αλλα και να προσελκυει καλυτερα και το κοινο μικροτερης ηλικιας

Απο αυτην την αποψη τους παραδεχομαι

Link to comment
Share on other sites

Tο εχουμε αναφερει ξανα και παλιοτερα,τα γραφικα του WOW imho ειναι καρτουνιστικα για να μπορει ο καθενας να το τρεξει(χωρις να εχει καινουρια vga).Και στο WOW,αν μπεις ... τελειωσε,δε βγαινεις

Μηπως θελει να κανει και το Starcraft πιο MMO?Εκει ειναι τα πολλα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Σήμερα, στις 15:39]

Aλλα ισως και το κανουν και επιτηδες ωστε να παιζουν τα παιχνιδια της ανετα ακομα και σε αδυναμους υπολογιστες

αλλα και να προσελκυει καλυτερα και το κοινο μικροτερης ηλικιας

Απο αυτην την αποψη τους παραδεχομαι

Kαποιος απο αυτους , ισως επειδη με τα απλοικα γραφικα το ματι κουράζεται πιο δύσκολα αποτι να γινοταν ενας πανζουρλισμος που θα οδηγουσε σε vertigo υστερα απο ταδε ωρα gameplay. Και αλλοι πολλοι τετοιο εξυπνοι λόγοι , εκτος απο αυτον του οτι δεν μπορουσαν να τα κανουν πιο εντυπωσιακα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Σήμερα, στις 13:39]

Ισως ειμαι απο αυτος που ειναι λιγακι υπερβολικοι με το θεμα τον γραφικων

Αλλα αυτο συμβαινει διοτι απλα εν ετη 2007-2008 περιμενω τα παιχνιδια να εχουν και τα αναλογα γραφικα

και οχι γραφικα περασμενης δεκαετιας κατι που εχει την ταση η blizzard να κανει στα παιχνιδια της δυστυχως....

Aλλα ισως και το κανουν και επιτηδες ωστε να παιζουν τα παιχνιδια της ανετα ακομα και σε αδυναμους υπολογιστες

αλλα και να προσελκυει καλυτερα και το κοινο μικροτερης ηλικιας

Απο αυτην την αποψη τους παραδεχομαι

Το wc3 μια χαρα γραφικα ειχε για παιχνιδι του 2002, το ιδιο και οι προηγουμενοι τιτλοι για τα δεδομενα της εποχης τους, απλα το WoW δεν το κανανε και τοσο βαρυ επιτηδες για τους προφανεις λογους, δεν ειναι ολα τα mmorpg everquest 2 ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.