Jump to content



Recommended Posts

Grunt, το μόνο που είχε καλό η μηχανή του WC3 είναι ότι ήταν ελαφριά. Τπτ άλλο. Οπτικά καλύτερη ήταν και του AoM και του ΕΕ (παρόλο που και τις δύο τις θεωρώ αίσχος - πόσο μάλλον του WC3).

Εμένα τα καρτουνίστικα γραφικά δε με χαλάνε.

Υπάρχουν ΠΟΛΛΑ παιχνίδια τα οποία κέρδισαν πολύ από τα καρτουνίστικα γραφικά (Fable, XIII, WoW, κτλ).

Εννοείται βέβαια ότι θα ήθελα το SC2 να έχει ρεαλιστικά γραφικά, σα να έπαιζα Company of Heroes στο διάστημα. Δυστυχώς δεν θα έχει - δε με νοιάζει.

Και το WH 40K έχει ψιλοκαρτουνίστικο χαρακτήρα ;)

Εγώ αυτό που λέω και ξαναλέω είναι ότι ΔΕΝ βλέπω καμία πρωτοτυπία. ΚΑΜΙΑ όμως. Νέες μονάδες? Τι να τις κάνω? Θέλω πρωτοτυπία - δεν την είδα.

Είναι νωρίς - και αυτό με ανακουφίζει κάπως. Η Blizz τα κρυφά της όπλα τα βγάζει στο τέλος. Θα περιμένω για κάτι καλό - ελπίζω όχι τζάμπα.

Αν καταφέρει να εκθρονίσει το Dark Crusade από το θρόνο του - πράγμα ΠΟΛΥ δύσκολο - θα την παραδεχτώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 19:38]

Εννοείται βέβαια ότι θα ήθελα το SC2 να έχει ρεαλιστικά γραφικά, σα να έπαιζα Company of Heroes στο διάστημα. Δυστυχώς δεν θα έχει - δε με νοιάζει.

Συμφωνω και εγω αυτο θα ηθελα

Αν καταφέρει να εκθρονίσει το Dark Crusade από το θρόνο του - πράγμα ΠΟΛΥ δύσκολο - θα την παραδεχτώ.

Νομιζω οτι για αυτον τον λογο το κυκλοφορουν υστερα απο τοσα χροναι γιατι το Dark Crusade τωρα θεωρειται το καλυτερο στο ειδος του Κατι το οποιο δεν αρεσει μαλλον στην Blizzard για αυτο και χρησιμοποιει το μεγαλο της οπλο το ονομα Starcraft

Κρινοντας απο ολα τα παιχνιδια της εταιρας η εκθρονιση ειναι βεβαιη:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παιχνίδι αν δεν ξεζουμίζει με τα settings στο low 4 99900ultra δε το παίζω.

Απλά .

’σε που με πορώνει το υπέρτατο lag στο multi...Και την αγορά καινούργιου η/υ που τη βάζεις; Να πάρεις καινόυργιο game και να μη πάρεις καινούργιο η/υ είναι αμαρτία, ειδικά αν είναι rts.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro -> Δειτε το Βιντεο που δειχνει πως περιπου θα ειναι το παιχνιδι . ( ειναι Τυπου τορρεντ Θελει ινσταλ και ειναι 499ΜΒ ) Αξιζει να το δει κανεις .. Ειναι κ....α

http://www.starcraft2.com/movies/gameplay_video/1280_StarCraft2GameplayVideo_EnglishUS.avi-downloader.exe

Eπειδή είχα πρόβλημα να κατεβάσω το avi με αυτό το πρόγραμμα (σιγά μην άνοιγα port & firewalls για ένα video), βρήκα και αυτό το απ' ευθείας link : http://www.techpowerup.com/downloads/559/mirrors.php
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνετε να βρείτε πρωτοτυπία σε ενα RTS...GG...απορώ αν θα τη βρείτε ποτέ!!!

Το σημαντικό είναι να ειναι balanced, να μην εχει lag στο multiplayer, και ολα τα αλλα τα βρίσκουμε... Το οτι ακόμα υπάρχουν πολλοι στον κόσμο που παίζουν starcraft και war3, τα λεει ολα νομίζω...

Αλλα οπως ειπε και ο ΚοΜΜ, αν δε σας τσακίζει το σύστημα δε μπορείτε ε?

Link to comment
Share on other sites

ΙΜΟ αξεπέραστο το age 1+rise of rome, είχε καλά για την εποχή γραφικά, αλλά με 33600 μοντεμάκι να παίζεις χωρίς λαγκ ήταν απίστευτο.αξεπέραστο. βέβαια άμα είχες μοντεμάκι us robotics η οτενετ σου πέταγε 1 dc το δεκάλεπτο, δεν υπήρχε και ΕΠΑΚ -ή όπως λεγόταν-...κατάρα τα μουλτι παιχνίδια.Θα είχα αυτοκίνητο αν δεν είχα τον οτε 11 χρόνια να μου πίνει το αίμα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Ψαχνετε να βρείτε πρωτοτυπία σε ενα RTS...GG...απορώ αν θα τη βρείτε ποτέ!!!

Το σημαντικό είναι να ειναι balanced, να μην εχει lag στο multiplayer, και ολα τα αλλα τα βρίσκουμε... Το οτι ακόμα υπάρχουν πολλοι στον κόσμο που παίζουν starcraft και war3, τα λεει ολα νομίζω...

Αλλα οπως ειπε και ο ΚοΜΜ, αν δε σας τσακίζει το σύστημα δε μπορείτε ε?

H παρεα μου εκτος απο Starcraft παιζουμε και Warcraft 2 ..με αυτο μεγαλωσαμε αυτο παιζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX [Σήμερα, στις 01:43]

H παρεα μου εκτος απο Starcraft παιζουμε και Warcraft 2 ..με αυτο μεγαλωσαμε αυτο παιζουμε :)

Θυμαμε μαζευομασταν και παιζαμε σε ΛΑΝ

Λιωναμε ... αντε να δουμε και τον νεο.. θα ειναι πολυ καλυτερος (λογικα ναι )

Link to comment
Share on other sites

Είδα το gameplay trailer, πολύ καλό φαίνεται!

Αναμένουμε άλλο trailer με νέα units και από τους λατρεμένους zerg!:alien: :woot:

Πάντως εγώ ακόμα λιώνω συχνά με StarCraft στο Battlenet όπου βρήσκεις κάτι παιχταράδες από Γερμανία και Κορέα!!:cool:

Μακάρι και με το νέο να ζήσουμε τις συγκινήσεις του παλιού όπως όταν ήμασταν πιτσιρίκια!:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Ψαχνετε να βρείτε πρωτοτυπία σε ενα RTS...GG...απορώ αν θα τη βρείτε ποτέ!!!

Το σημαντικό είναι να ειναι balanced, να μην εχει lag στο multiplayer, και ολα τα αλλα τα βρίσκουμε... Το οτι ακόμα υπάρχουν πολλοι στον κόσμο που παίζουν starcraft και war3, τα λεει ολα νομίζω...

Αλλα οπως ειπε και ο ΚοΜΜ, αν δε σας τσακίζει το σύστημα δε μπορείτε ε?

Βζιτ?

Το WH 40K DC έχει:

1) εντελώς νέο σύστημα για τα resources

2) φυσική που επηρρεάζει το παιχνίδι και δεν είναι απλά διακοσμητικό

3) killmoves

4) squad based infantry

5) multiple upgrades στα units και μέσω κτιρίων και μέσω "προσωπικών" upgrades

6) 7 φυλές balanced

7) mega units

8) σίγουρα πράγματα που ξεχνάω

Το CoH έχει απίστευτα γραφικά - επειδή μιλάτε για γονατισμένα συστήματα - και θα ήθελα ΠΑΡΑ πολύ να είχε το SC2 την μηχανή γραφικών του.

Θεωρώ πως αν το video που είδα είναι κάτι κοντά στο τελικό αποτέλεσμα το SC2 θα είναι απλά ένα SC με βελτιωμένα γραφικά και περισσότερα units.

Γι αυτό είμαι σκεπτικός...Θέλω βελτίωση και πρόοδο...

Έλεος δλδ, προσπαθούν να με πείσουν ότι αυτή η ΜΟΥΦΑ στο τέλος ήταν Epic Battle?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Βζιτ?

Το WH 40K DC έχει:

1) εντελώς νέο σύστημα για τα resources

2) φυσική που επηρρεάζει το παιχνίδι και δεν είναι απλά διακοσμητικό

3) killmoves

4) squad based infantry

5) multiple upgrades στα units και μέσω κτιρίων και μέσω "προσωπικών" upgrades

6) 7 φυλές balanced

7) mega units

8) σίγουρα πράγματα που ξεχνάω

Το CoH έχει απίστευτα γραφικά - επειδή μιλάτε για γονατισμένα συστήματα - και θα ήθελα ΠΑΡΑ πολύ να είχε το SC2 την μηχανή γραφικών του.

Θεωρώ πως αν το video που είδα είναι κάτι κοντά στο τελικό αποτέλεσμα το SC2 θα είναι απλά ένα SC με βελτιωμένα γραφικά και περισσότερα units.

Γι αυτό είμαι σκεπτικός...Θέλω βελτίωση και πρόοδο...

Έλεος δλδ, προσπαθούν να με πείσουν ότι αυτή η ΜΟΥΦΑ στο τέλος ήταν Epic Battle?

1)Capture points καλη ιδεα

2)Δεν ξερουμε ακομα για SC2 ..απο οτι ειδα havoc εχει...οταν λες επηρρεαζει το παιχνιδι τι εννοεις? Διοτι και στο Age of Empires 3 ηταν να βαλουν physics που "αλληλοεπιδρουσαν" με τους παιχτες ΑΛΛΑ οι developers (σωστα για μενα) ειπαν οτι δεν ηθελαν την τυχη να παιζει σημαντικο ρολο σε μια μαχη ...με αλλα λογια αν εισαι κολος και ριξεις καμια στεγη στον εχθρικο στρατο δεν παει να πει οτι εισαι και ο καλυτερος.

3)δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτο οποτε το αφηνω ασχολιαστο

4)αυτο ειναι που με ψιλοχαλαει στο WH...μηδεν micro στα units

5)ενταξει το εχουμε ξαναδει

6)αυτο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ουτε 1 στο εκατομμυριο να ισχυει ....εδω 3 ειχε το SC και τους ειχε βγει η παναγια να τo balancaroun. Το λεω γιατι βλεπω στο Aoe3 οτι ΠΑΝΤΑ θα υπαρχει ενας λαος σε καθε patch που θα εχει ενα προβαδισμα σε σχεση με τους αλλους.

7)και παλι δεν γνωριζω τι ειναι

8):)

Το CoH οντως πολυ ομορφο.

ΑΝ εχει unit cap 200 ναι θεωρειτε επικη :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εσείς θέλετε ένα Warhammer ή CoH στον κόσμο του Starcraft...Ok, ενδιαφέρον ακούγεται, δε λέω. Να κάνουμε petition να το στείλουμε στη Relic μπας και αγοράσει τα δικαιώματα απο τη Blizzard.

Εν τω μεταξύ δεν αφήνουμε τη Blizzard να φτιάξει το παιχνιδάκι της όπως ξέρουν οι άνθρωποί της? Δεν συνηθίζει να βγάζει παιχνίδια "μούφες" και μην πάμε καν την κουβέντα στο τι φτιάχνανε οι της Relic όταν η Blizzard έφτιαχνε RTS.

Link to comment
Share on other sites

2) Αν ρίξει το Monolith ή το Baneblade τη βολή του εναντίον infantry - αν και δε φαίνεται καλά δες στο τέλος του video: http://youtube.com/watch?v=REDt2FkgJ0E - όλοι πετάγονται πίσω-πάνω-δεξιά-αριστερά, πράγμα που αλλάξει άρδην τη μάχη. Το ίδιο συμβαίνει με τις grenades, τα rocket launchers, κτλ κτλ.

3) Τα killmoves είναι σαν fatalities - οι μονάδες που τα κάνουν είναι άτρωτες όταν τα κάνουν. Αυτό είναι και ΠΟΛΥ εντυπωσιακό και αλλάζει πάλι τις τακτικές (ειδικά στα mega units). Δες video από τον Daemon Prince: http://youtube.com/watch?v=NY3m0g6LZMY

4) Μα έχουν Micro τα Units! Τόσα upgrades!!!

5) Όχι όπως στο WH ;)

6) Οι Necron όντως ήταν ισχυρότεροι όταν βγήκε το DC. Τώρα όμως με το patch έστρωσε αρκετά η κατάσταση.

7) Mega units, όπως λέμε Super Weapons. Μόνο που είναι μεγάλα, κακά, κινούνται και τα σκίζουν όλα :D Έχει και το Supreme Commander και είναι φοβερά :D

Το "Epic Battle" θα είχε τελειώσει σε 20 secs αν κάποιος χριστιανός από οποιαδήποτε πλευρά έκανε λίγο focus και σωστά attacks. Απλά για εντυπωσιασμό το έκαναν - και με ξενερώνει αυτό. Δεν είμαστε 10χρονα.

Αρχική απάντηση από Shaman

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εσείς θέλετε ένα Warhammer ή CoH στον κόσμο του Starcraft...Ok, ενδιαφέρον ακούγεται, δε λέω. Να κάνουμε petition να το στείλουμε στη Relic μπας και αγοράσει τα δικαιώματα απο τη Blizzard.

Εν τω μεταξύ δεν αφήνουμε τη Blizzard να φτιάξει το παιχνιδάκι της όπως ξέρουν οι άνθρωποί της? Δεν συνηθίζει να βγάζει παιχνίδια "μούφες" και μην πάμε καν την κουβέντα στο τι φτιάχνανε οι της Relic όταν η Blizzard έφτιαχνε RTS.

Wow, για κάτσε λίγο. Η Relic έχει Homeworld - WH - CoH που έσκισαν τα πάντα όταν βγήκαν. Το WH μάλιστα απέσπασε από το μέγιστο Half-Life 2 το βραβείο Game of the Year από μερικά περιοδικά + sites ;)

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Δεν θέλω να είναι το SC2 ένα WH με μονάδες από το SC. Αλλά δεν θέλω με τπτ να είναι ένα ακόμα CnC3 - απλά πήραμε μερικές νέες μονάδες+γραφικά και τα ρίξαμε στο μπλέντερ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 23:23]

Το "Epic Battle" θα είχε τελειώσει σε 20 secs αν κάποιος χριστιανός από οποιαδήποτε πλευρά έκανε λίγο focus και σωστά attacks. Απλά για εντυπωσιασμό το έκαναν - και με ξενερώνει αυτό. Δεν είμαστε 10χρονα.

Ετσι ακριβως ειναι

Τι 20 secs πολλα ειπες σε 13-15 το κοβω :)

Εξαλου το ανεφερα και πιο πριν οτι αυτος που χειριζεται τις μοναδες δεν ξερει να παιζει

Το βιντεο δειχνει μια συνολικη εικονα για ολους ειτε παλιους παιχτες ειτε νεους που ποτε δεν ειδαν και γνωρισαν το ενα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Wow, για κάτσε λίγο. Η Relic έχει Homeworld - WH - CoH που έσκισαν τα πάντα όταν βγήκαν. Το WH μάλιστα απέσπασε από το μέγιστο Half-Life 2 το βραβείο Game of the Year από μερικά περιοδικά + sites ;)

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Δεν θέλω να είναι το SC2 ένα WH με μονάδες από το SC. Αλλά δεν θέλω με τπτ να είναι ένα ακόμα CnC3 - απλά πήραμε μερικές νέες μονάδες+γραφικά και τα ρίξαμε στο μπλέντερ.

Don't get me wrong, κι εγώ έχω λιώσει με τα RTS της Relic. Ειδικά το Warhammer είπα και παραπάνω ότι για μένα είναι το καλύτερο του είδους τη δεδομένη στιγμή. Απλά αυτό δε σημαίνει ότι η Blizzard ξέχασε να φτιάχνει RTS ούτε ότι πρέπει να αντιγράψει την Relic γιατί αλλιώς το παιχνίδι θα είναι "λίγο". Let's wait and see.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.