Jump to content



How To: Cracking WEP


Recommended Posts

Το topic από θεματολογία καλά είναι. Δεν το ειδα και όλο για να κάνω Review εντολές

Kριτική και μάλιστα κακοπροαίρετη εσεις κάνατε σε μένα και σε αυτό που θέλω να κάνω. Μάλλον δεν παρακολούθησες τις έχει γίνει από την αρχή. Κριτική εγώ δεν έκανα σε κανένα εσεις μου επιτεθήκατε.

Τέλος πάντων καθίστε να κάνετε ότι μπορείτε μονο με το WEP.

Link to comment
Share on other sites

Λες και κάτι έγινε και θα στενοχωρηθώ πολύ άμα με κανεις ντα-ντα η BAN και θα μου μεινει ψυχικό trauma. Εγώ σιγά σιγά βρίσκω κόσμο κάπου 1 την εβδομάδα.

Όλοι οι "admins" μιλάτε υπεροπτικά λες και είναι κάποια θέση κύρους και πως ανάλογα με την θέση σας μεγαλώνουν και vital parts τις ανατομίας σας.

Δυστυχώς όσοι κάνουν ban, απειλούν,κλειδώνουν/σβήνουν posts topics που δεν έχουν μέσα προσβλητικο περιεχόμενο, είναι τόσο μικροί που δεν αντέχουν στον διάλογο. H λογοκρισία είναι κατάλοιπο άλλον εποχών.

Πιστεύω να σας κάλυψα ( Dont Worry ξέρω τι θα γίνει μετά ) :worship:

Link to comment
Share on other sites

φιλε Βιομεκανιντ, αφου εσυ εισαι αλλου και στο λενε και ομορφα τα παιδια, γιατι δεν πας αλλου?

Εγω βλεπω οτι ειστε σε αλλο μηκος κυμματος, εσυ εισαι "θα τα σπασω ολα" και τα παιδια λενε, "κατσε ρε φιλε σπασε το δικο σου ασυρματο και ασε τα δικα μας". χολη οση και να σταξεις δεν αλλαζει κατι, είτε συμβαδιζεις με τους υπολοιπους, -μονο εγω σε υπερασπιστηκα- ειτε πας κυριος και προ παντων μονος σου σε αλλη παραλια ειτε θα σε στειλουν εκεινοι. λοιπον ?

τα λογια αυτα ειναι μεσα απο την καρδια μου γιατι σε καταλαβαινω και στα λεω εξω απο τα δοντια χωρις να κρυβομαι. δικη σου αποφαση ειναι πως θα το χειριστεις απο δω και περα

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό:

πολύ πλακα έχετε το WEP cracking το έχετε κάνει Sticky και μόλις εiπα έγω για WPA Cracking θυμηθήκατε να το παίξετε ηθικοί και να λέτε για καταγγελίες και εισαγγελείς.

Τι κάνει το WEP cracking πιο θεμιτό πιο νόμιμο από το WPA cracking ?

XXμμμ μάλλον τίποτα.

η "επίσημη" ή ας πούμε η "κρατούσα" απάντηση είναι αυτή:

το wep cracking έχει επισημανθεί για να βλέπει ο κόσμος πόσο εύκολο είναι να σπάσει το "κλείδωμα αυτό" και να μην το χρησιμοποιεί. Το wpa που θέλεις να σπάσεις, δεν σπάει εύκολα είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος να κλειδώσεις το ασύρματο δίκτυό σου αυτή τη στιγμή. Αν κάποια στιγμή φτάσει σε σημείο να σπάει από smartphone το wpa και παράλληλα βγει μια καλύτερη μέθοδος προστασίας ασυρμάτων δικτύων, θα το γράψουμε και θα το κάνουμε κι αυτό επισημασμένο.

Καπίς;

??

Ρωτάω για να ξέρω αν είναι να κάτσω να διαβάσω όλο το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έγραψα είναι. Αν καθίσεις και το διαβάσεις και βρείς δημοσιεύσεις που παρεκκλίνουν αυτής της γραμμής τα αναφέρεις και θα κανονίσουμε η εξαφάνισή τους να φανεί σαν ατύχημα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξυπνάω το θέμα σαν να ξυπνάω τον λογαριασμό μου στο TheLab. Τα τελευταία χρόνια το μόνο που κάνω είναι να μπαίνω μόνο για να δώ τις αγγελίες. Αλλά τον τελευταίο καιρό μου την έχει βαρέσει και πάλι να ασχοληθώ με τα σπαστήρια.

Λοιπόν, το backtrack όπως ξέρουν αυτοί που ασχολούνται, έπαψε να υποστηρίζετε και πλέον υπάρχει αυτό kali.

Εκ πρώτης όψεος είναι μια πιό πλήρη διανομή που στηρίζεται στο Debian7 (δεν εμβαθύνω μιας και δεν έχω ιδέα).

Η εφαρμογή που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση στη διανομή είναι το fern, το οποίο κάνει όσα αναφέρθηκαν στο thread, αυτόματα, δηλαδή ... Βάζει τη κάρτα σε μόνιτορ, βρίσκει τα δίκτυα, κάνει μόνιτορ, αποσυνδέσοις και τέλος χρησιμοποιεί λεξικά που έχουμε ορίσει για να βρεί το κωδικό.

Screenshot-from-2013-09-22-13_32_08.png

και εδώ υπάρχει το πρόβλημα, μετά από μία γρήγορη αναζήτηση που έκανε δεν υπάρχει ένα γενικό λεξικό greeklish για αυτό το σκοπό....

Μοιραστείτε τις απόψεις σας!:kiss3:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.