Jump to content



How To: Cracking WEP


Recommended Posts

Βρες οσο ποιο γρηγορα μπορεις γιατι το wpa2 σπαει σε μερικά δεκάδες χρονια:flex:

πολυ σωστα ανεφερες για WPA2 μονο... γιατι το WPA με ΤΚΙΡ σπαει σε λιγοτερο απο λεπτο, και θα ειναι θεμα χρονου μεχρι να "κυκλοφορισει" και στην "πιατσα".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσεται σε κάτι. Λοιπόν προσπαθώ να βρω το κωδικό από ένα δίκτυο WEP αλλά δεν μπορεί να στείλει πακέτα για να πάρω τα IV's. Προηγουμένος όμως έχω "σπάσει" ένα δίκτυο το οποίο είναι πιο μακρυά από αυτό. Τι μπορεί να φταίει;Ευχαριστώ. :help:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εμένα κάποιος "hacker" από την γειτονιά έβγαλε τον κωδικό από το wifi του ρουτερ και έβαλε όνομα "free internet by rmx", πραγματικά τα πήρα τόσο άσχημα που τώρα ότι και να κάνει δεν παίζει φάση να ξαναμπεί στο ρουτερ :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

ΠΩΣ ΝΑ ΣΠΑΣΩ WEP ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-1Chi6opWNA]YouTube - ΠΩΣ ΝΑ ΣΠΑΣΩ WEP ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ[/ame]

ΠΩΣ ΝΑ ΣΠΑΣΩ WPA / WPA2 ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=lxuc4pQ-tqA]YouTube - ΠΩΣ ΝΑ ΣΠΑΣΩ WPA / WPA2 ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ[/ame]

ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΛΙΣΤΑ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=55zbrvDuwLM]YouTube - ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΛΙΣΤΑ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν λεξικα στην "πιατσα" 40+ Gb που μπορεις να βρεις τα default wap wap2 γρηγορα.. (με τους γνωστους συνδιασμους ABCDEF12..0 ).

Tα βιντεακια στο Youtube ειναι μουφα γιατι βαζουν μονοι τους μεσα στο λεξικο το wpa.

Έγινε επεξεργασία από Astakos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα βίντεο δεν είναι μούφα!Απλά αν δεν έχεις ακριβώς τον κωδικό στο λεξικό σου ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ.

Όσο για τα αρχεία που λες είναι 36G, είναι φτιαγμένα για συγκεκριμένα ρούτερ και με συγκεκριμένα λεξικά.

Δλδ ΑΓΓΛΙΚΑ λεξικά πράγμα που σημαίνει ότι δεν δουλεύουν με greenglish.

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο λεμε.. Εχεις βαλει τον κωδικο σου μεσα στο dictionary.

Επειδη μιλαμε για τα router που δινουν οι isp δωρο και αυτα ειναι συντριπτικη πλειοψηφια που υπαρχουν εκει εξω, εχουν default wpa δεκαεξαδικο(οσα τουλαχιστον εχουν περασει απο τα χερια μου). Οποτε με συνδιασμους των ABCDEF123...0 σε λεξικο,σπανε ολα αυτα.Αν ο χρηστης το αλλαξει και βαλει δικο του greeklish φυσικα και δεν σπαει.

Για bruteforce ουτε κουβεντα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φίλε μια ερώτηση επειδή έκανα boot με το livecd με την έκδοση backtrack v.4 , έχω το εξής πρόβλημα το οποίο είναι ότι δεν βλέπει την κάρτα την ασύρματη στο laptop η οποία είναι η intel pro wireless 3945abg, υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μια ερωτησούλα! :D

Κάθε βράδυ βλέπω το ledάκι του WiFi να αναβοσβήνει σα τρελό!

Το router το χρησιμοποιούν 4 άτομα μέσα στο σπίτι...

Και τις ώρες που το βλέπω να χρησιμοποιείτε, δεν είναι κανένας σπίτι

και όλες οι συσκευές είναι κλειστές...

Πρώτη κίνηση που έκανα ήταν να αλλάξω κωδικό... ήταν WEP.

Λογικό να το σπάσει... μετά έβαλα WPA2-PSK και κάτι άλλο μαζί...

Για δύο βράδια ησύχασα... μετά.. πάλι τα ίδια.

Ξεκινάω μετά με mac filtering...

Πάλι τα ίδια.. ησύχασα για 2 μέρες, μετά ΠΑΛΙ τα ίδια..

Ο κωδικός που έχω βάλει έχει μέσα, αριθμούς, σύμβολα και γράμματα, πεζά και κεφαλαία...

Το θέμα είναι όμως.. ΤΩΡΑ??? τι κάνουμε?? :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις του router και δεν μου δείχνει κάποιον.. το θέμα είναι πώς αναβοσβήνει σαν να γίνετε χρήση.... επείσης να πώ, πώς όταν το πήρα δεν είχε ξαναγίνει κάτι τέτοιο.. τον τελευταίο μήνα αναβοσβήνει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.