Jump to content



How To: Cracking WEP


Recommended Posts

Δεν νομίζω πως το λαμπάκι να έχει να κάνει. Αν δεν βλέπεις κάποιον συνδεδεμένο τότε δύσκολο να σου κλέβουν την γραμμή. Ακόμα και με fake Mac Address θα έβλεπες κάτι. Παράνοια, βγάλτο απ' την μπρίζα...Συμφωνώ..

Link to comment
Share on other sites

με τα μισα λεφτα σου βρισκω κεραια 100πλασιας ισχυος...

Aerial.net

τσεκαρε εδω

Aerial.net :: 2.4GHz 24dBi Die Cast Grid N-Type Male pigtail

με 2 σαν αυτην εδω,λιγακι δουλιτσα και οπτικη επαφη μπορεις να καλυψεις μεχρι και ~30χιλιομετρα αποστασης...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για το torrent προηγουμένως γράψτε λάθος, τα ανέβασα στο fileserve.com ΕΔΩ..... Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe 1) Ημερομηνίες από το 1940 ως 2012 ευρωπαϊκός κ' αμερικάνικος τρόπος γραφής 2) Σταθερά τηλέφωνα από 210 & 211 3)Κινητά τηλέφωνα (690,691,..,699) 4) Όλα τα κινητά μαζί σε ένα αρχείο 5) Τρία λεξικά 6) Πρόγραμμα για να φτιάχνεις λίστες (windows) 7) Torrent Τα αρχεία θα μείνουν ανεβασμένα για 3 μήνες. Αυτά για αρχή... AbaX N3tw0rk (AbaxNetwork) on Twitter Abax Net Work | Facebook YouTube - AbaxNetwork's Channel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι.?

Διάβασα όλα τα posts και παρόλο που ρωτήθηκε ήδη, δεν είδα απάντηση. Ωραία όλα αυτά τα μέτρα προστασίας, το θέμα είναι πώς θα καταλάβω εγώ αν κάποιος τελικά κατάφερε και συνδέθηκε στο ασύρματο δίκτυό μου? Άσχετα από την μείωση ταχύτητας. Δλδ, πώς/που υπάρχει κάποιο μενού στο router έτσι ώστε να βλέπω ποιές IP συνδέονται στο δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι.?

Διάβασα όλα τα posts και παρόλο που ρωτήθηκε ήδη, δεν είδα απάντηση. Ωραία όλα αυτά τα μέτρα προστασίας, το θέμα είναι πώς θα καταλάβω εγώ αν κάποιος τελικά κατάφερε και συνδέθηκε στο ασύρματο δίκτυό μου? Άσχετα από την μείωση ταχύτητας. Δλδ, πώς/που υπάρχει κάποιο μενού στο router έτσι ώστε να βλέπω ποιές IP συνδέονται στο δίκτυο?

στο δικό μου (siemens adsl sl2-141) έχει το arp table στην καρτέλα status.

λογικά κάτι παρόμοιο θα έχει και στο δικό σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεσκονίσει κάθε καρτέλα που υπάρχει στις ρυθμίσεις του router και ειδικά την καρτέλα status αλλά πουθενά δεν το βρίσκω. Στην status υπάρχει μια υποκατηγορία Statistics, που για μένα εδώ θα έπρεπε να ήταν, επιλέγω wlan, και το μόνο που μου βγάζει είναι ένας πίνακας με Receive/Transmit Statistic. Σε αυτόν τον πίνακα δεν υπάρχει πουθενά IP.

Τέτοια στραβομάρα πια? Έχω το default router που δίνει ο ΟΤΕ, ένα baudtec λευκό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

απλά επειδη είμαι ψιλοανίδεος με το "στήσιμο" σε εξωτερικό χώρο κεραίας για λήψη wifi σήματος,είχα στο μυαλό μου το εξής σύστημα:

1.κεραία grid σαν και αυτή: Aerial.net :: Antenna 2.4GHz : Grid την οποία θα την ένωνα με αυτό:

2.ALFA Network WLAN, WiFi phone, ADSL, KVM, Bluetooth, PoE Products -- AWUS051NH

και

3.το οποιο θα δούλευε με ένα Latop ψιλοχρέπι με backtrak 5 για τη γνωστή διαδικασία...!!

Το po.e μαζι με το bullet 2 τι βοηθάει και απο που μπορω να προμηθευτώ τα απαραίτητα σε λογική τιμούλα;;:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.