Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Σπαρτιάτη δεν ήθελα να σε προσβάλω, αν το έκανα, με συγχωρείς!

Σε ρώτησα γιατί και η δικιά μου παραγγελία από 30/10 είναι,

και μιλώντας μαζί μου σήμερα, μου είπαν πως δεν 'εχουν παραλάβει καμία κάρτα εδώ και δύο εβδομάδες!!!

Μου ζήτησαν αριθμό παραγγελίας έστω και ενός που ειδοποιήθηκε, και με έβγαλαν ψεύτη.

Δεν τρέχει τίποτα, απλά προσπαθώ να βγάλω άκρη!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Ποια καρτα περιμενεις ??

Μηπος μιλησες νωριτερα??

Εμενα με πηραν κατα της 12¨30.........

Αλλα μου φανηκε παραξενο το γεγονος οτι.....τους ζητησα παραδωση Σαββατο και μου επεμειναν για τριτη...

Μηπος δεν της εχουν στα χερια τους απλος πηραν σιγουρο ΟΚ απο Oktabit gia thn XFX για παραδωση Δευτερα...??

Παντος εκανα παραγγελια οντος 30/10 αλλα κατα της 2 πμ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 09:52]

δεν νομίζω ότι παίρνει από 8βιτ το πλαίσιο.....

Κοιταγα τον καταλογο τους και εχουν ολη τη σειρα...

Μπορει ομως ναι παιρνουν και απο Quest..

βασικα δεν εχει σημασια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis

Κοιταγα τον καταλογο τους και εχουν ολη τη σειρα...

Μπορει ομως ναι παιρνουν και απο Quest..

βασικα δεν εχει σημασια...

Βσκ...κάνει direct

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω πως μπορώ να στερεώσω έναν ανεμιστήρα 12 κάτω από την 8800γτ (μάλλον είμαι από τους λίγους τυχερούς που την παρείγγειλαν εξαρχής και τη παρέλαβα άμεσα).....Θέλω να πώ χαρτοταινία κάνει;;;; Δοκιμάζοντας κρατώντας με το χέρι μου η θερμοκρασία της idle και 29% default to fan έπεσε από 55 στους 48 βαθμούς.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kalamafka [Σήμερα, στις 12:19]

ρε παιδια,εχω μια απορια

εχω ενα AMD X2 και μια 7600GT.

αξιζει να παω σε 8800GT η θα "φρεναρει " ο X2 την καρτουλα?

το OS ειναι XP:confused:

τι φρένο και χειρόφρενο.......άγκυρα θα ρίξει ο X2!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

τι φρένο και χειρόφρενο.......άγκυρα θα ρίξει ο X2!!!:p

Τα κλασικά......... Ρε συ άσε τα πορτοφόλια των άλλων ήσυχα και μην τους βάζεις σε τζάμπα έξοδα για χάρη της Intel και την NVidia.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kalamafka

να κατσω στα αυγα μου λες?

πεταμενα τα λεφτα

Έχεις 4 επιλογές. Κάθεσαι στα αυγά σου όπως είσαι τώρα με τους περιορισμούς που έχεις τώρα και κάνεις γενική αναβάθμιση όταν μπορέσεις μελλοντικά π.χ. σε 4-6 μήνες. Κόστος 0.

Αγοράζεις μια HD3850 και διατηρείς τον Χ2. Κόστος κάπου στα 80-100€, ανάλογα πόσο θα δώσεις την 7600GT και πόσο θα σου κοστίσει τελικά η 3850. Θα έχεις σαφέστατα πολύ καλύτερες επιδόσεις στα games με σχετικά ελάχιστο κόστος.

Αγοράζεις μια 8800GT. Κόστος κάπου στα 150-170€ πάλι με την ίδια λογική που ισχύει και με την HD3850. Καλύτερο τελικό απότέλεσμα στα games σε σχέση με την HD3850, αλλά και αυξημένο κόστος.

Κάνεις πλήρη αναβάθμιση σε Intel+Nvidia πλατφόρμα, πληρώνεις μια μικρή περιουσία, έχεις κορυφαίες επιδόσεις στα games και το ποιο σημαντικό, κάνεις ευτυχισμένο και τον Αρχάγγελό.

Εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου, εσύ αποφασίσεις το τι θα κάνεις. Πάντως υπάρχει και η λύση του Sli με άλλη μια μεταχειρισμένη 7600GT. Κάνα 60άρι θα σου κοστίσει αλλά καλύτερα να πας σε λογική μιας καλής κάρτας.

Πάντως όσο και να σε κρατήσει πίσω ο Χ2, που αμφιβάλλω να είναι και τίποτα το ουσιώδες, ιδίως σε υψηλές αναλύσεις, αν δεν αλλάζεις κάρτα γραφικών κάθε 6 μήνες, δεν θα πρέπει να σε απασχολεί. Όταν έρθει ο καιρός να αναβαθμίσεις mobo+cpu το κάνεις. Μην το κάνεις τώρα μόνο και μόνο επειδή αλλάζεις κάρτα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kalamafka [Σήμερα, στις 10:19]

ρε παιδια,εχω μια απορια

εχω ενα AMD X2 και μια 7600GT.

αξιζει να παω σε 8800GT η θα "φρεναρει " ο X2 την καρτουλα?

το OS ειναι XP:confused:

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=621833#post621833

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=623354#post623354

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=622654#post622654

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=621863#post621863

Αναμενονται οι εντυπωσεις μου απο μεταβαση σε c2d συντομα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 11:49]

Αναμενονται οι εντυπωσεις μου απο μεταβαση σε c2d συντομα

να'στε καλα ολοι για τις απαντησεις σας.

η αναβαθμιση δεν παιζει προς το παρον.

GruntGR περιμενουμε εντυπωσεις απο το καινουργιο μηχανακι σε συγκριση με το παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kalamafka [Σήμερα, στις 12:19]

ρε παιδια,εχω μια απορια

εχω ενα AMD X2 και μια 7600GT.

αξιζει να παω σε 8800GT η θα "φρεναρει " ο X2 την καρτουλα?

το OS ειναι XP:confused:

Ειναι σιγουρο οτι θα δεις μεγαλες διαφορες με την 8800GT ακομα κι αν τη φρεναρει ο X2(που σιγουρα θα την φρεναρει).Ψαξε στο hwbot τι σκορ βγαζουν με τον επεξεργαστη σου και την καρτα που σε ενδιαφερει(ή καποια παρομοιων δυνατοτητων) για να παρεις μια γευση

Ειναι καλο να χρησιμοποιουμε υποσυστηματα της ιδιας γενιας(εφοσον υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα) για να μην σε κοβει τη μια η καρτα και την αλλη ο επεξεργαστης

Κατα τα αλλα συμφωνω με τις προτασεις/επιλογες του yanni :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.