Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

πατε να με ψησεται ετσι?

ασε που ειμαι fun της nvidia:p

βασικα θελω να δωσω σημα σε μια 42" tv απο hdmi και vga(δεν τα λεμε αυτα)

οποτε ειναι μονοδρομος η 8800gt.

ελπιζω να ειναι καλη οπως και η ati χρησιμοποιωντας το συστημα μου σαν HTPC.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Εγω πριν μια εβδομαδα ειχα παραγγειλει απο πλαισιο την evga. . Με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι παρασκευη παραλαμβανουν οποτε δευτερα θα γινει η παραδοση σπιτι. .

Να δουμε. . :) (υπάρχει άραγε περίπτωση να την φέρουν. .? οεο? ):whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis

Τι σημαινει σε τι τιμη? Αφου την παραγγειλα στα 220 ευρω, τοσα θα ερθει δεν μπορει να αλλαξει αυτο. . Μονο αν μου ακυρωσουν την παραγγελια !! Ετσι δεν ειναι???

επειδη φωναζουμε,κλαιγομαστε και τσαντιζομαστε ενιοτε,ας μαθουμε να αγοραζουμε και να διαβαζουμε και τα ψιλα γραμματακια καμια φορα...

τα εχουμε πει 100 φορες ας τα πουμε αλλη μια..οχι οτι εχω μετοχες στο πλαισιο,απλα για να μην διαβαζω τα ιδια κ τα ιδια καθε μερα..

Οταν κάνεις μια παραγγελια στο εν λογω καταστημα,ερχετε αυτοματα μηνυμα απο το συστημα οτι θα προωθηθει η παραγελλια σου..στο e-mail που προφανως ελαβες αμεσως μετα την παραγγελια,στο κατω μερος γραφει

"ΠΡΟΣΟΧΗ: Η παρούσα επιβεβαίωση εκτέλεσης της παραγγελίας αυτής, σας έχει αποσταλεί αυτόματα και μηχανικά από το σύστημα ηλεκτρονικής διαχείρισης του ηλεκτρονικού μας καταστήματος και δεν έχει ελεγχθεί ως προς την εγκυρότητα και ορθότητα των στοιχειών της από υπάλληλο της εταιρείας μας. Η τελική επιβεβαίωση και αποδοχή της παραγγελίας σας θα γίνεται από το τμήμα ηλεκτρονικών αγορών, αφού προηγουμένως ελεγχθούν όλα τα στοιχεία της παραγγελίας σας.

Το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν δεσμεύεται με την αποστολή της παρούσας σε καμιά περίπτωση παραγγελίας προϊόντων, που προσφέρονται, λόγω τυπογραφικού ή μηχανογραφικού λάθους, μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος, σε διαφορετική τιμή από την ισχύουσα στο τιμοκατάλογο ή αυτής της εκάστοτε προσφοράς."

με απλα ελληνικα: αν δεν λαβεις ειδοποιηση με νεο mail ή τηλ για την ημερομηνια και ωρα που θα στην στειλουν σπιτι,εχουν καθε δικαιωμα,να μην στη στειλουν(αν τελειωσε το αποθεμα),να στην ακυρωσουν κ να προτεινουν αλλο παρομοιο προιον(για τους ιδιους λογους) ή να στην στειλουν οταν θα παραλαβουν ακομα κ με νεα τιμη,διαφορετικη απο αυτη που λεει το 1ο mail που στελνει το αυτοματο συστημα..

δεν ξερω αν νομικα αυτο ειναι σωστο,αλλα ετσι δουλευει το εν λογω καταστημα,οποτε το αποδεχομαστε ή αν δεν μας αρεσει ψωνιζουμε αλλου...

simple as that...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis

Μα οταν λεω με ειδοποιησαν εννοω με τηλεφωνο!!!! Με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα τη φερουν σπιτι την δευτερα ;)

γενικα ομιλω ..

εσενα αφου σε πηραν τηλ,τι μου αγχωνεσαι?θα παραλαβεις δευτερα:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 22:39]

γενικα ομιλω ..

εσενα αφου σε πηραν τηλ,τι μου αγχωνεσαι?θα παραλαβεις δευτερα:)

Μαλλον για την προηγουμενη εννοουσε

Link to comment
Share on other sites

οσο γεμιζουμε σελιδες για καθε καρτα γραφικων που βγαζει η nvdia τοσο επιβαιβεωνεται το παρακατω.Ετσι ειναι αν δεν υπαρχει ανταγωνισμος....

Σπάει τα ταμεία η NVidia

Fri, 09/11/2007 - 14:14

Μετά από διάφορες εταιρείες πληροφορικής ήρθε και η σειρά της NVidia να ανακοινώσει τα οικονομικά της αποτελέσματα για το τρίτο οικονομικό τρίμηνο του 2007, που έληξε στις 28 Οκτωβρίου. Για πρώτη φορά, λοιπόν, στην ιστορία της, η NVidia ανακοίνωσε τζίρο πάνω από ένα δισεκατομμύριο δολάρια - για να είμαστε ακριβείς, 1,12 δισεκατομμύρια δολάρια. Είναι επίσης η πρώτη φορά που μια εταιρεία που δραστηριοποιείται στην αγορά των GPUs, αγγίζει αυτόν τον αριθμό. Τα καθαρά κέρδη της Nvidia φτάνουν τα 235,7 εκατομμύρια δολάρια, ποσό αυξημένο κατά 121% σε σχέση με πέρσι.

Categories: Τεχνολογία

Πηγη: http://www.pcmages.gr/?q=aggregator/sources/7&page=1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή το ψιλοβαρέθηκα το Ελλαδιστάν, είπα να κοιτάξω μπας και υπάρχει κάποια εναλλακτική για να αγοράσω την 8800gt, και μάλιστα μοντέλο το οποίο μάλλον δεν πρόκειται να έρθει ποτέ έδω, ήτοι την EVGA e-GeForce 8800GT SSC 512MB (SSC σημαίνει Super Super Clocked με χρονισμό Core@ 700MHz, Μνήμες @ 1000MHz, Shader Clock Speed @1728MHz πετυχαίνοντας έτσι Memory Bandwidth 64.0GB/sec αντί 57.6GB/sec που είναι το κανονικό). Και επειδή τελικά όντως μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται, βρήκα το εξής site:

www.myus.com

Η ιστορία με αυτό είναι η εξής: γράφεσαι μέλος, σου δίνουν μία εικονική διεύθυνση στις ΗΠΑ, παραγγέλνεις κανονικά από το site που σε ενδιαφέρει, το παραλαμβάνουν αυτοί και στο στέλνουν εκείνοι. Τώρα, το σημαντικό είναι το συνολικό κόστος της όλης υπόθεσης. Η εν λόγω κάρτα έχει τώρα στο newegg 329.99$, δηλαδή 225.63 Euros. Τους έχω στείλει email να μου πουν πόσο πάει σύνολο το μαλλί και σε πόσες μέρες θα έχω το προιόν. Υποθέτω αν πάει μέχρι 250-260 ευρώ θα είναι γενικά συμφέρουσα αγορα.

Anyhow, σας τα έγραψα μήπως και ενδιαφέρει και κάποιον άλλο αυτή η μόντα, και, θα σας κρατήσω ενήμερους για τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.