Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Monitors FTW (ποια είναι?)

Μεγειες μαν!! Καλές ακροάσεις!!! 

αν δεν εχεις βαλει iso-pads (δεν μπορω να διακρινω) βάλε ασαπ εχει τεραστια διαφορα

JBL LSR 305

Οι βασεις ειναι φτιαγμενες απο μενα, εχουν απο κατω μονοτικο υλικο, και τα ηχεια απο κατω επισης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Έχω καιρό να κάνω update. 

Από το προηγούμενο setup:

post-30820-0-45269600-1420712634_thumb.j

 

...σήμερα είμαστε εδώ:

post-30820-0-03255900-1420902241_thumb.j

 

 

Οι βασικές αλλαγές που μπορώ να θυμηθώ είναι η προσθήκη του HP Microserver (NAS με unRAID) και, πιο πρόσφατα, η αντικατάσταση της 24άρας HP με την 28αρα 4K Asus PB287Q.

Αλλαγές που δε φαίνονται είναι η προσθήκη μερικών SSD δίσκων και η αντικατάσταση της "αποθήκης" μηχανικού με VelociRaptor, η προσθήκη RAM (16GB πλέον) και η αναβάθμιση από 6870 σε GTX 970.

Επιπλέον κάπου εκεί στα δεξιά υπάρχει ένας Ubiquiti EdgeRouter Lite που μου έφερε ο Άη Βασίλης για να κάνω load-balance 2 ADSL γραμμές (μία δική μου και μία που "κλέβω" από το πάνω σπίτι).

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Thanks, τα έχω καιρό και μπορώ να πω τα έχουν βγάλει τα λεφτά τους με το παραπάνω.

Πιο πολύ ακούω μουσική στο PC πλέον (δυστυχώς, λόγω δουλειάς), οπότε το ηχοσύστημα στο σαλόνι ανάβει μόνο για καμια ταινία..

 

Σήμερα παρέλαβα και μία Focusrite Forte που τους είχα πάρει να τους κάνει παρέα, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να το πάρω απόφαση να τα αναβαθμίσω με κάτι καλύτερο.

 

post-30820-0-82615600-1421441339_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Πολύ καλή σε ήχο (από ακουστικά και ηχεία), όπως αναμενόταν, αλλά και πολύ εύχρηστη.

Περιμένω να τη δοκιμάσω με mic + για μετρήσεις συσκευών με RMAA, που είναι και ο βασικός λόγος αγοράς, να δω τι ψάρια πιάνει.

 

Από μετρήσεις που έχω δει στο net πάντως, δε θα έχει θέμα.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετημένα τα δώρα του Άι Μπιλ (λάμπα και σουμεν)

605a69680ca054b105c3c1f47cfc66e6.jpg

b50596114c113cf8fbcffa95ea999931.jpg

Πολύ ομορφο, μαζεμένο και all in black-white keyboard :)

Αυτό το δερμάτινο κάτω από το πληκτρολόγιο - ποντίκι σου τι είναι?

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνονόματε :)

Το πλαίσιο τα ονομάζει "σουμέν". Το συγκεκριμένο είναι από ΙΚΕΑ, είναι ντυμένη λαμαρινιτσα με πλαστικό που φέρνει σε δέρμα όπως η πλάτη του Νοτε3. Είναι ευχάριστο στην αφή κ αντέχει στις κακουχίες (βάζω καυτά φλιτζάνια πάνω κ τις προάλλες έχυσα το ένα). Τα ποντίκια δείχνουν να συνεργάζονται άψογα.

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνονόματε :)

Το πλαίσιο τα ονομάζει "σουμέν". Το συγκεκριμένο είναι από ΙΚΕΑ, είναι ντυμένη λαμαρινιτσα με πλαστικό που φέρνει σε δέρμα όπως η πλάτη του Νοτε3. Είναι ευχάριστο στην αφή κ αντέχει στις κακουχίες (βάζω καυτά φλιτζάνια πάνω κ τις προάλλες έχυσα το ένα). Τα ποντίκια δείχνουν να συνεργάζονται άψογα.

Thanks :) ενδιαφέρον, έχω ξαναδει σε γραφεία κλπ και δεν ήξερα τι ειναι και ψήνομαι να πάρω και γω ένα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks :) ενδιαφέρον, έχω ξαναδει σε γραφεία κλπ και δεν ήξερα τι ειναι και ψήνομαι να πάρω και γω ένα

Κοίτα Πλαίσιο, έχει κάνα δυο ωραία από δερματίνη. Εγώ ήθελα κάτι πιο μεγάλο κ πήγα σε αυτό. Μου άρεσε κ η γωνία που κάνει μπροστά κ προστατεύει την αντίστοιχη του γραφείου απο ξεφλουδίσματα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.