Jump to content



Duke Nukem Forever


neuromancer

Recommended Posts

Ρε παιδιά,

Στο μενού έχει κανονικά ήχο τα πάντα, στην εισαγωγή ότνα ξεκινάς πάλι.

Με το που ξεκινάω και είμαι στο ουρητίριο ο ήχος έχει εξαφανιστεί... καμιά ιδέα τι παίζει?

Δοκιμασες μπας και παρακατω παιζει κανονικα?

drivers,ρυθμισεις απο windows κοιτα(αυτα με khz και τα bit,που κλασσικα εχουν προβλημα τα παιχνιδια) τσεκαρε τα και πες.

Link to comment
Share on other sites

γουατ δε φακ?

δοκίμασε alt+tab την ωρα που τρέχει το παιχνίδι,

κλικάρισε στο ηχειάκι στην taskbar(mixer)

και δες μήπως το slider της εφαρμογής είναι στο 0%.

edit : είδα ότι έχεις ηχο στο μενού

δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

εμένα παίζει μια χαρά

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι ειναι τραγικό... Απορώ με τα μυαλά τους. Ολη την ώρα σχόλια του τύπου "Είμαι ο μαμιάς σας", και τοσα χρόνια περιμέναμε για την παιχνιδάρα κλπ... Έλεος. Τσάμπα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πειτε με ανωμαλο δεν ξερω,αλλα εμενα μου αρεσει :S , επαιξα το demo χθες στο steam, περα απτο gay mouse input ( μετριαζεται αμα βαλουμε speed και precision στο 1 ) και το μικρο κονσολισιο FoV, πραγματα τα οποια τα διορθωνει καποιος στην full εκδοση με λιγο ψαξιμο ( How to turn OFF Mouse Acceleration? - Gearbox Software Forums )

Ok το health regen και τα 2 οπλα ειναι ειναι μια ξενερα αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα ειχε νοημα πιστευω να εψαχνες για health pack εδω κι εκει, θα χαλαγε ο ρυθμος του game, το πρωτο level με το boss ητανε καπως αδιαφορο αλλα το δευτερο μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, οι ατακες του δουκα ολα τα λεφτα οπως παντα, το εδειχνα σε εναν φιλο μου και ειχαμε κλασει στο γελιο :D

Τα γραφικα μια χαρα μου φανηκαν, απ'την αρχη ειχα χαμηλες προσδοκιες γιατι διαβασα για unreal engine 2.5 και περιμενα να δω κανα εκτρωμα του στυλ Postal 2, τελικα ειδα αντικειμενικα καλυτερα γραφικα και απτο killing floor ! ξενιστικα μονο που σε κατι φασεις απο 90-100fps πηγαινε 35-42 :S μονο το film grain εβγαλα γιατι μου την εσπαγε, στην full μαλλον θα βγαλω και το DOF γιατι αισθανομαι σαν μυωπας οταν πυροβολαω γουρουνακια στην ερημο, το AI και το animation εννοειται πως ΠΡΕΠΕΙ να ειναι αθλια, θα ειχε νοημα να ειχανε καμια AI τυπου arma 2 ? Αμυαλο shooter ειναι, οχι half-life :fist:

Με τρωει να παω συνταγμα πιο μετα να παρω την balls of steel edition απτο public, φανταστειτε οτι εχω στο steam fallout new vegas - super meat boy - arma 2 combined operations με ολα τα dlc - borderlands GOTY edition - doom pack και τα εχω αφησει ακαφτα, τελικα οσο μεγαλωνω το γουστο μου στις γυναικες και τα games χειροτερευει :p

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προχωρήσει αρκετά... μπήκα στο HOOVER... όσο πάει γίνεται καλύτερο. Βέβαια αν το αντιμετωπίζεις ως PC game δεν αντέχει κριτική και σύγκριση. Ως κονσολοπαίχνιδο όμως είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Το τελείωσα.

Το boss στο τέλος εύκολο και το σκηνικό εντυπωσιακό.

Τα extras που ξεκλειδώνουν στο τέλος ενδιαφέροντα. Ενδεικτικά, μπορείς να ξαναπαίξεις τις πίστες με mirrored γεωμετρία, cheats, κτλ.

Overall: ΟΚ, δεν ήταν πρώτης γραμμής game, αρκετά κονσολοποιημένο και βιαστικό σε αρκετά σημεία με αποτέλεσμα πολλές φορές να πηγαίνουν χαμένα τα "σκηνικά".

Κατά τ'άλλα: Hail to the King! (θα έχει sequel λογικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

More Duke Nukem Content Coming Soon

For those still blasting away online in Duke Nukem Forever's multiplayer modes, Gearbox Software will be delivering more updates this fall. The 'Hail to the Icons Parody Pack', as it's called, will add four maps and three modes this fall to the PlayStation 3, PC and Xbox 360 versions of the game.

New map names include Call of Duke and 2Forts1Bridge, both of which appear to poke fun at Call of Duty and Team Fortress 2. In reference to 2Forts1Bridge...

ΥΓ. Ο ορισμος του ''οτι να'ναι''

Link to comment
Share on other sites

Εnough with DNF - δε νομίζω ότι ο τίτλος "σηκώνει" extention. Βέβαια η πιτσιρικάδα μπορεί να έχει άλλη άποψη. Θα δείξει. Για κανένα καλοφτιαγμένο sequel/prequel δεν θα έλεγα όχι αρκεί να είναι σε αυτή τη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Αφου καταφερα και τερματισα το παιχνιδι στο damn i'm good ( απιστευτη μαζοχα το ξερω :p ) επαιξα την δευτερα το DLC, εχει γινει ΠΟΛΥ καλη δουλεια imo, οι ατακες ειναι ολες μια και μια, το level design πραγματικα προσεγμενο σε αντιθεση με το κανονικο campaign που πολλες πιστες ητανε "αρπα κολλα" και ελεγες μεσα σου " αντε να τελειωσει μηπως δουμε τιποτα ενδιαφερον πιο μετα "

Δεν το εχω τελειωσει ακομα αλλα μπορω να πω οτι τα 2 ευρω που πληρωσα τα εχει βγαλει ανετα :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.