Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Ορίστε και από εμένα :happy::happy::pleasantry:

Με το σούπερ τούμπανο ψυγείο μου:thank_you2::hehe:

Πολύ καλό!

Τελικά αν οι κατασκευαστές ψυγείων για τρόφιμα αρχίσουν αν πουλάνε ψυγεία με υπολογιστές μέσα θα έχουν πολύ πέραση :p

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό post-11157-1416074492,5404_thumb.jpg βεντιλατέρ απο ενα παλιό ψυγείο:nuke: . Πιάνει αρκετές χιλιάδεσ στροφες :devil: δεν ξέρω όμως πόσα ντεσιμπελ γιατί βουίζει σαν αεροπλάνο:crazy_pilot::happy2::happy2:Πρίν το ακούσω ειχα σκεφτεί να το βάλω πανω αλλά ...:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες όμως μια χαρά:T:.

ιdle post-11157-1416074492,6841_thumb.jpg

χωρίς τους ανεμιστήρεs βέβαια . Σε περίπτωση που τους ανοίξω και ρίξω ένα καλό καθάρισμα του ψυγείου απο τη σκόνη το οποίο δουλεύει σαν ηλεκτρικο σκουπάκι:slap: και γεμίζει σκόνη κάθε λίγο τότε θα δώ μια διαφορά 3-4 βαθμούς σε idle και σε load :dance3:

post-11157-1416074492,6107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες όμως μια χαρά:T:.

ιdle [ATTACH]39767[/ATTACH] και σε full load[ATTACH]39768[/ATTACH]

χωρίς τους ανεμιστήρεs βέβαια . Σε περίπτωση που τους ανοίξω και ρίξω ένα καλό καθάρισμα του ψυγείου απο τη σκόνη το οποίο δουλεύει σαν ηλεκτρικο σκουπάκι:slap: και γεμίζει σκόνη κάθε λίγο τότε θα δώ μια διαφορά 3-4 βαθμούς σε idle και σε load :dance3:

Μπράβο προφέσορα - οι θερμοκρασίες είναι καλές.

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες όμως μια χαρά:T:.

ιdle [ATTACH]39767[/ATTACH] και σε full load[ATTACH]39768[/ATTACH]

χωρίς τους ανεμιστήρεs βέβαια . Σε περίπτωση που τους ανοίξω και ρίξω ένα καλό καθάρισμα του ψυγείου απο τη σκόνη το οποίο δουλεύει σαν ηλεκτρικο σκουπάκι:slap: και γεμίζει σκόνη κάθε λίγο τότε θα δώ μια διαφορά 3-4 βαθμούς σε idle και σε load :dance3:

Θα το ξηλώσω το ψυγείο από το 106 λεμεεε!!! :jump1:

πολύ cool θερμοκρασίες, εγώ στα 4ghz έχω σε idle 60! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρωτησω κατι.

Με το συστημα της υπογραφης μου, σε ΜΑΜΑ ρυθμους, λεω να βαλω υδροψυξη, οχι για καποιο λογο/προβλημα, απλα βαρεθηκα να μπαινω στο δωμματιο μου(διαστασεις 3χ4) και επειδη καθομαι διπλα στον υπολογιστη, να βραζω και εγω οπως ολο το μηχανημα.

Αν υποθεσουμε λοιπον για ενα πολυ αποτελεσματικο σε ολους τους τομεις συστημα υδροψυξης, και οσο το δυνατων αθορυβο συστημα, ποσο παει το μαλι????

Τι θα χρειαστει να αλλαξω??? :...:

Το μηχανημα παραμενει οπως στην υπογραφη μου, αλλα χωρις οβερκλοκ(μιας και δεν βλεπω καμια σημαντικη διαφορα ακομα και στα win 7).

Επιπροσθετα, αναφερω οτι εχω 8 δισκους οι οποιοι ψυχονται με εναν 14αρη απο το εμπρος μερος και ο μ.ο. θερμοκρασιας τους ειναι απο 35-48(νορμαλ - φουλ), του επεξεργαστη απο 58-70(νορμαλ - φουλ)(νοκτουα εμπρος πισω), καρτα γραφικων 50-75 (νορμαλ - φουλ) (εξτρα η HR 03 GTX με 12αρη ανεμιστηρα δυνατο), και η μητρικη - μνημες απο 35 - 55.....................:wall::wall::wall:

Αν εχει καποιος ιδιο σεταπ η ιδιο κουτι με μενα Lian li 2110S, ας στειλει κανα πμ.

Πριν λιγο ειχα παλι GTA4 και απο πισω ερχοτανε καυσωνας . . . . με θερμοκρασια δωματιου 28. :jump:

Link to comment
Share on other sites

Στα 200 Ευρω υπολογιζω, ψυγεια, ρακορ, σωληνωσεις, ανεμιστηρες, νερα, τι???

γιατι βλεπω κατι τρελλα νουμερα 500-600-700 Ευρω???

επισης να πω οτι δεν θα θελα εξωτερικα ψυγεια (ειδικα αυτοκινητου και φορτηγων :p )

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να ψυξεις απο ολα τα παραπανω που ανεφερες?

To 2110s ειναι μεγαλο κουτι και ανετα χωραει και 2 360αρια ψυγεια ωστε να ψυξεις τα παντα.

Εξαρταται απο εσενα και το budget σου.

Link to comment
Share on other sites

Στα 200 Ευρω υπολογιζω, ψυγεια, ρακορ, σωληνωσεις, ανεμιστηρες, νερα, τι???

γιατι βλεπω κατι τρελλα νουμερα 500-600-700 Ευρω???

επισης να πω οτι δεν θα θελα εξωτερικα ψυγεια (ειδικα αυτοκινητου και φορτηγων :p )

Υπολογιζε 60-80 ευρω για το cpu block 70-90 για αντλια και αλλα 30 αν βαλεις καποιο επιπλεον καπακι 30 για τανκ 70-90 για gpu block ~100 για 3πλο ψυγειο 12 ρακορ ~24 ευρω ~10 για σωληνα

με τις μικροτερες τιμες εισαι στα 394 ευρω χωρις υγρο (μπορεις να βαλεις WFI απο το φαρμακειο γυρο στο 1 ευρω το λιτρο) και 450 με τις μεγιστες τιμες ολα αυτα χοντρα χοντρα τωρα αν θες να ψυξεις και mofset/chipest στη Motherboard ανεβαινει κιαλο το κοστος καλυτερα κανε ενα νεο θεμα για να αναλυθει καλυτερα εκει γιατι εδω βγαινουμε off topic

Link to comment
Share on other sites

μολις περασε το πρωτο 24ωρο test

σιγα σιγα βγαζω τα tie-wraps

και παλευω με τον παγιδευμενο αερα στο ψυγειο

με μια πρόχειρη δοκιμη ειδα

τις εξής θερμοκρασιες

idle 44

load 57

στο media της υπογραφης μου

sam0368b.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από eleozz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.