Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Με αφορμή το build του φίλου ss42ss και τα sli bridges, ξέρει κανείς αν υπάρχει sli bridge με 2 pci κενό. To μαδερμποαρντ (UD5H) έχει 2 slots αναμεσα στις GPU (αυτο που έδινε η Gigabyte είναι μακρύ και "διπλωνει") :(

attachment.php?attachmentid=59179&stc=1&d=1383595413

post-23742-1416077873,6992_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από jkanaks
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το build του φίλου ss42ss και τα sli bridges, ξέρει κανείς αν υπάρχει sli bridge με 2 pci κενό. To μαδερμποαρντ (UD5H) έχει 2 slots αναμεσα στις GPU (αυτο που έδινε η Gigabyte είναι μακρύ και "διπλωνει") :(

attachment.php?attachmentid=59179&stc=1&d=1383595413

10cm πρέπει να έχεις τώρα και θα θες την 73mm

Μέτρα μία και αν ναι τότε ebay it

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=306]zyx[/MENTION]

Θέλει κι άλλη βελτίωση...

1)Κόντινε τους σωλήνες.

2)Γύρισε το ρακόρ στην έξοδο του cpu block προς τα δεξιά έτσι ώστε όπως τα έχεις ο σωλήνας να πηγαίνει πάνω από την κάρτα.

3)Κάτω από το τανκ\αντλία μπορείς να βάλεις κάνα μαύρο σφουγγαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Το 3 θα το φτιάξω θα βάλω μαύρη σαμπρελα(το έβαλα για να μην κάνει θόρυβο απο τους κραδασμούς ). Τους σωλήνες στην επόμενη αλλαγή που ίσως μπει κ gpu block κ έξτρα ψυγείο. Κ τότε θα πάρω κ αλλα ρακορ. Thx για την βοήθεια. Επρεπε να πάρω άλλο τανκ, ξεχωριστό απο την αντλία, το έβαλα εκεί γιατί κάνει θόρυβο (μικρό μεν) όταν το έχω στα 5.25 κ έχω τρέλα με τον θόρυβο

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο τo setup σου! offtopic... τα ηχεία είναι δικής σου κατασκευής;

Αν είναι από εταιρία δώσε ένα link.:bigsmile:

Ευχαριστω!Οσο για τα ηχεια ειναι δικιας μου κατασκευης τα οποια κατασκευαστηκαν πριν πολλα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο version του κουτιού.

jFFS4s4.jpg

Jo49dZp.jpg

Θα ακολουθήσει sleevαρισμα, διαχωριστικό στο κάτω μέρος και όταν με το καλό αποφασίσει η φίλη XSPC να βγάλει στην αγορά αυτό D5 Photon 270 Reservoir/Pump Combo συνεχίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Fatalara έτσι δώστου! Θα φτιάξω και εγώ ένα τέτοιο το καλοκαίρι με single gpu και πολύ αθόρυβο.

1) Να σου πω εκεί που βιδώνει το res είσαι υποχρεωμένος να ακυρώσεις μια θέση σκληρού?

2) Αν ψάχνεις tube/res combo η EK βγάζει ένα που έχει και decoupling αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

1) Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δει, το είχα βγάλει εξαρχής για να μην εμποδίζει και μετα δεν δοκίμασα να το βάλω.

2) Το γνωρίζω αλλα θέλω την συγκεκριμένη γυάλινη ομορφιά μαζί με το αλουμινένιο δαχτυλίδι που θα βγάλουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να προσθέσω και εγώ το Stacker 833 που ετοίμασα για φίλο. Το Hardware προέρχεται απο το προηγούμενο PC μου το οποίο πουλήθηκε στον φίλο και αφού του έκανα και δώρο μια GTX 580 ψήθηκε να τα βάλει και στο νεράκι.

Hardware :

Asus Crosshair IV Formula + EK fullcover waterblock

AMD Phenom x2 1090T @ 4.2 Ghz

Twintech GTX580 + EK fullcover waterblock PLEXI-Nickel

2x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz

Ocz Agility 3 120GB

Thermaltake Toughpower 700W

και η αγάπη μου ---> Coolermaster Stacker 833 INVERTED

Το σύστημα όπως ήτανε πριν το ξήλωμα

DSCF1293_zps25437d45.jpg

Αφού κόπηκε σίτα για να καλυφθούν τα drive departments και βάφτηκε μαυρη

DSCF1308_zps38924cf3.jpg

Και το τελειωμένο fully watercooled πλέον σύστημα στο Inverted πλεον Stacker 833

DSCF1342_zpsf230d8be.jpg

DSCF1343_zpsac0f60bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μικρες βελτιωσεις και απο μενα

3 ψυγεια(3πλo thermochill pa μπροστα -2πλο Alphacool ST πανω -1μονο EK XTX πισω)

FC touch panel

DDC 3.25 αντλια

Ρακορ - γωνιακα OCool

XspC Tank για DDC <3 [MENTION=232]yog-sothoth[/MENTION]

ve7i.jpg

1ajc.jpg

fhl8.jpg

qiaz.jpg

skt1.jpg

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Oχι λογω υπερεκθεσης flash βγηκε ετσι,καθαρο ειναι.O πισω ειναι ο noiseblocker eloop 12-4 καλος αλλα θορυβωδης για τα δικα μου μετρα

eworld Ο κόσμος της Πληροφορικής.

Θα προτιμουσα τους Gentle typhoon αλλα ειναι κακασχημοι σε αυτο το σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.