Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

[MENTION=3108]fuz10n[/MENTION] κρεμασμένη αντλία = extreme decoupling αλητεία, εγκρίνω 100%! Εγώ δεν θα το έκανα αλλά γενικά μπράβο σου. Αυτός είναι ο αντρικός τρόπος να τοποθετήσεις μια αντλία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις πότε το περιμένουμε αυτό ? με έβαλε σε μπριζες να ξανά στήσω νερό

αν δε το βρεις σε Ελληνικό μαγαζί ρίξε απευθείας παραγγελία στο XSPC Ευρώπης (uk) πολύ κάλο service, έχω παραγγείλει 2 φορές.

Χμμμ στα ρεζερβουάρια βλέπω μόνο αυτό που δεν έχει θέση για την D5 μάλλον δεν έχει έρθει ακόμα...

http://shop.xs-pc.com/xsp/XSPC-Photon-270-Tube-Reservoir-3x-G14-Ports_41646.html

Έγινε επεξεργασία από jkanaks
Link to comment
Share on other sites

thanks [MENTION=21050]ppkstat[/MENTION] ετσι ακριβως ειναι..!

ενα σχολιο μιας και τελιωσα χτεσ και τις καλωδιωσεις. πλεον οι 4 scythe ειναι στα 7v (ανεβηκα καμια 15ρια βαθμους σε cpu vga), η αντλια στο 2 και το τροφοδοτικο δεν ανοιγει ανεμιστηρα ουτε σε benchmark.

επιτελους μετα απο χρονια,ανοιγεις νυχτα το pc και δε καταλαβαινεις οτι ανοιξε ουτε στα 20 εκατοστα να στησεις αυτι.

και στα 4700 ο Ι5 :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε [MENTION=3108]fuz10n[/MENTION] με την υδρόψυξη αποκτάς πολλά χούγια :D τώρα που πέσανε τα dB κάνουν την εμφάνιση τους άλλοι ήχοι που πριν ήταν θαμμένοι και μετά από λίγο λες κάτι του λείπει, (ας πούμε ποιος φαν συντονίζει καμιά φορά και μήπως να βάλω τσιμούχες στα rads; :jester:).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε [MENTION=3108]fuz10n[/MENTION] με την υδρόψυξη αποκτάς πολλά χούγια :D τώρα που πέσανε τα dB κάνουν την εμφάνιση τους άλλοι ήχοι που πριν ήταν θαμμένοι και μετά από λίγο λες κάτι του λείπει, (ας πούμε ποιος φαν συντονίζει καμιά φορά και μήπως να βάλω τσιμούχες στα rads; :jester:).

ναι αστα... απο παλια προ εποχων ssd θυμαμαι ειχα ενα μηχανικο σκληρο 200gb seagate τον οποιο εβαλα να δουλευει μεσα σε αφρολεξ! μιλαμε για πανω απο 100 βαθμους δεν ακουμπιοταν, αλλα δουλεψε κανα 4μηνο ετσι, και εξακολουθει να δουλευει τωρα μετα απο καμια 8ετια...

παντως προς το παρον νομιζω σφυριζει λιγακι η D5 αν παω διπλα το αφτι :p

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για κάτι handmade που θέλω να κάνω. Η αντλία δουλεύει μόνιμα σε μια υδρόψυξη ή παίρνει εντολή από τη μητρική; το ίδιο και οι ανεμιστήρες του ψυγείου. Δουλεύουν με αισθητήρα θερμοκρασίας ή όχι. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ατντλια δουλευει μονιμα και παίρνει ρευμα συνήθως απο το τροφοδοτικό.

οι ανεμηστήρες δουλεύουν ή με fan controller ή στη μητρικη επάνω

Η αντλια δουλευει μονιμα ναι, παιρνει ρευμα απο το τροφοδοτικό.

Οι ανεμιστήρες δουλευουν και με fan controller και στη μητρική αναλόγως τι θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν και 80% τελειωμένο αλλά ας βάλω και εγω το καμάρι μου.

Corsair Air 540 Fully painted white

Custom bottom and back plexi cover

Asus Maximus IV Extreme

i7 2600k @ 5Ghz 1.48 ( 4.8Ghz @ 1.4 24/7 )

4x2gb Corsair Dominator 1600Mhz

EVGA GTX Titan

OCZ Vertex 3 120gb

Thermaltake toughpower 1000W

EK Supremacy Clean CSQ Cpu block

EK Dominator Ram Block

EK Titan SE fullcover plexi waterblock

EK Blood red Coolant

Magicool SLIM 3 x 120mm RAD front

Hardwarelabs GTX pro 2 x 120 RAD roof

Primochill Primoflex LRT 13/10 tubing

EK - Monsoon 13/10 fittings

hxpc.jpg

4xpq.jpg

vq8b.jpg

Ακόμη μου λείπουνε Το EK backplate για την ΤΙΤΑΝ και δεν μπορω να βρω πουθενα , RGB LED strips γιατι το NZXT HUE είναι ειλικρινά ότι πιο μάπα έχω πιασει στα χέρια μου , fan controller και μερικά 3mm leds για να βάλω σε cpu - ram και gpu block.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παίδες... Να στε καλα. Αν και ακόμη δεν είναι το τελικό στάδιο και θέλει δουλίτσα αλλα....

[MENTION=14726]haritos14[/MENTION] σε ευχαριστω πολυ man για το link. Αύριο ρίχνω παραγγελία. Από οτι είδα έχεις led strip με wireless controller ε; Που και πόσο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά αγορίνα εύγε!!!! :T:

και σε άλλα με υγεία και καλοδούλευτο!!!!!!

Ενα πράμα μόνο με χάλασε. Σέβομαι το icemodz αλλά εκεί που έσκασε το logo πάνω στο cover μου χτύπησε άσχημα

Link to comment
Share on other sites

@karmen άστο Αγάπη εμένα να δεις πως μου τη σπάει. Μόλις γυρίσω από δουλεια παει για ξήλωμα μιας και έχω παραγγείλει αλλα αυτοκόλλητα. Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λόγια... Ειδικά όταν είναι από άτομα με τις γνώσεις σου...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παίδες... Να στε καλα. Αν και ακόμη δεν είναι το τελικό στάδιο και θέλει δουλίτσα αλλα....

@haritos14 σε ευχαριστω πολυ man για το link. Αύριο ρίχνω παραγγελία. Από οτι είδα έχεις led strip με wireless controller ε; Που και πόσο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

εδώ εισαι :

5M SMD 5050 300Leds IP20 IP65 LED RGB Strip Light Flexible Waterproof 24 44Key | eBay

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πολύ καλή δουλειά.Μπράβο σου!

Το μόνο που θα σε ρωτήσω και θα το πω και σαν πρόταση είναι...

Γιατί από την έξοδο του cpu μπλοκ, δεν έβαλες αποστάτη και 45άρι ρακόρ στο πάνω ψυγείο έτσι ώστε να είναι πιο ευθύς και εκεί ο σωλήνας και πιο όμορφο?

Κατάλαβες που λέω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.