Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Στο block της μητρικής εννοεί

A Ναι,σωστα.Αλλα δεν περιμενα οτι θα καταλληξω με αυτη τη μητρικη.Και τωρα ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να τα ξαναφτιαξω.Αν και πρεπει να μπει νερο εκει γιατι χτυπαει 60c!!!...

Link to comment
Share on other sites

για να σου δώσω μια ιδέα αν δη το έχεις σκεφτεί μπορείς να ανοίξεις στο φιλε το σιδερένιο 2 τρύπες ίσες η μια με την άλλη και να τα βάλεις διπλα διπλα η τρυπα ανοίγει εύκολα με κοφτη η κόψιμο με dremel:upside:

Link to comment
Share on other sites

A Ναι,σωστα.Αλλα δεν περιμενα οτι θα καταλληξω με αυτη τη μητρικη.Και τωρα ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να τα ξαναφτιαξω.Αν και πρεπει να μπει νερο εκει γιατι χτυπαει 60c!!!...
Η μητρική σου απαιτεί νερό στο NB. Δεν μπορείς να το αγνοήσεις. Είναι έτοιμο το block. Μόνο σωλήνες θα βάλεις.
Link to comment
Share on other sites

[...]

<----Αυτο που πρεπει να φτιαξω ειναι τα ρυθμιστηρια των ανεμιστηρων του ψυγειου....

Ωρε.. Εχουμε το ιδιο plextorακι.. :hehe:

PS: Να δω εμενα ποτε θα μου τη φερουνε τη ρημαδα την αντλια.. 3 βδομαδες τωρα εχω μεινει με τα "ρακορ" στο χερι.. :p:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ωρε.. Εχουμε το ιδιο plextorακι.. :hehe:

PS: Να δω εμενα ποτε θα μου τη φερουνε τη ρημαδα την αντλια.. 3 βδομαδες τωρα εχω μεινει με τα "ρακορ" στο χερι.. :p:tomato:

3 βδομάδες ?,, εσυ πέρασες και εμένα.. εγώ είμαι στην 2η βδομαδα περιμένοντας το λάστιχο και το τανκ απο το multirama... καλα αυτό το μαγαζι αντικαταβολή δεν ξέρει οτι υπάρχει ?..

Link to comment
Share on other sites

edit στην δικιά μου. Έφυγε το εξωτερικό κουτί, μπήκαν όλα στο cosmos, 3πλο στην οροφή, μονό πίσω για την κάρτα μαζί με το block την και την καινούργια αντλία.
Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος το δεύτερο ψυγείο και μάλιστα πίσω πάνω. Αντί να ψύχεται το νερό, ζεσταίνεται, αφού όλος ο ζεστός αέρας στο κουτί μαζεύεται πίσω και πάνω. Τα αποτελέσματα είναι πολύ καλύτερα με ένα διπλό ψυγείο εμπρός-κάτω ή κάτω που βάζει αέρα. Κάθε ψυγείο που προσθέτουμε, επιβαρύνει πολύ τη ροή στο κύκλωμα, περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο εξάρτημα της υδρόψυξης.
Link to comment
Share on other sites

3 βδομάδες ?,, εσυ πέρασες και εμένα.. εγώ είμαι στην 2η βδομαδα περιμένοντας το λάστιχο και το τανκ απο το multirama... καλα αυτό το μαγαζι αντικαταβολή δεν ξέρει οτι υπάρχει ?..

εγω τι να πω που εδω και 40 ημερες εχω παραγγειλει το 3πλο thermochill κι ακομη το περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

@jois21 αν δεν κάνω λάθος είναι το thermaltake armor:innocent:

@noymero θα σου έλεγα να βάλεις τα cooler του διπλού ψυγείου από έξω και όχι από μέσα gt θα βάζεις ζεστό αέρα ..εκτος και αν τα βάζεις να σπρώχνουν τον αέρα από έξω προς τα μέσα τότε το πράγμα αλλάζει:tw:

Link to comment
Share on other sites

jois21 ναι αρμορ(VH6000BWS) αλλα με τόσες μόντες μονο αυτό δεν είναι εσωτερικά..

Δεν έπερνε τίποτα σωστά...(για μένα) όλα θέλαν μόντα για να κάτσουν.. βάλε απο το διπλό μέχρι και το μονό ανάποδα έχουν βάλει τις τρύπες(κάτω) και φυσικά δεν τεριάζουν με το ψυγείο.

Jason Τα έχω πους πουλ απο έξω προς τα μέσα.. οταν τελιώσω σε 2 βδομάδες θα δείξω αναλυτικά τι έκανα...(λόγο διακοπών)

Έγινε επεξεργασία από noymeros
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Μόλις έφτιαξα και το δικό μου σύστημα υδρόψυξης. Περισσότερα, φωτογραφίες και δοκιμές μετά τις διακοπέεεεεεεεεεεεεςςς !! !! !! !!

αντλία Swiftech MCP655

Ψυγείο από καλοριφέρ rover χάλκινο, 12x24x7 cm.

Block Swiftech Apogee GT

σωλήνες από λάστιχο κήπου, εσωτερική διάμετρος 12 χιλιοστά.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Μόλις έφτιαξα και το δικό μου σύστημα υδρόψυξης. Περισσότερα, φωτογραφίες και δοκιμές μετά τις διακοπέεεεεεεεεεεεεςςς !! !! !! !!

αντλία Swiftech MCP655

Ψυγείο από καλοριφέρ rover χάλκινο, 12x24x7 cm.

Block Swiftech Apogee

σωλήνες από λάστιχο κήπου, εσωτερική διάμετρος 12 χιλιοστά.

ψυγειο απο καλοριφερ??????? θα ηθελα να το δω αυτο :D

Εμενα μου γιαλυσε το ψυγειο απο το αρκουδισιον :devil:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.