Jump to content



να την κανω?(Ιταλια)


gbak

Recommended Posts

οχι απλα ξερεις τι γινεται μεχρι τα 32 μου ειμαι στην γυρα λογω δουλειας...αμα την κανω και τωρα τελειως εξωτερικο..παει το χασα..σκεφτομαι και λιγο family φαση καποια στιγμη..και δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να γινει αυτο με τα περα δωθε..

Πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να βρεις σωστη Ιταλιδα για οικογενεια παρα Ελληνιδα,εχουν ξεφυγει οι δικες μας και δεν ξερουν τι τους γινεται και τι θελουν,οταν πανε στα 30-35 τοτε χτυπανε το κεφαλι τους στον τοιχο για τις χαζομαρες που εχουν κανει στη ζωη τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Αφού είναι για 1 χρόνο και βλέπουμε, κάθεσαι τον ένα χρόνο, και μετά βλέπεις αν μπορείς/θες να κάτσεις κι άλλο :)

Το κακό είναι ότι μετά από 1 χρόνο στον πολιτισμό, θα δυσκολευτείς να επαναπροσαρμοστείς στην Ελλάδα (το βλέπω από την αδερφή μου αυτό)

Link to comment
Share on other sites

το συζητάς? εδώ εγώ φεύγω για ένα χρόνο εδιμβούργο :S...βερόνα και ωραία πόλη είναι και σχετικά καιρός παραπλήσιος με τον δικό μας....για τις ιταλίδες μάλλον δεν χρειάζεται να πω...όσο για το family issue, όσο χρονών να πας, πάντα θα υπάρχουν οι 25αρες να σε περιμένουν...:p

Link to comment
Share on other sites

είναι κι ανάλογα με τι θες να ασχοληθείς gilardino (πιο αμπαλο παίκτη δεν μπορούσες να βρεις? :p ) . αν πχ θες να ασχοληθείς με το περίφημο RnD σε τεχνολογίες αιχμής, που στην ελλάδα δεν υπάρχει ούτε γι'αστείο, να μείνεις εδώ να κάνεις τι? αν από την άλλη όμως θες να ασχοληθείς με κάτι σχετικό με μάρκετινγκ και τα συναφή, ελλάδα είναι παράδεισος...Βέβαια, και πάλι, στο μάρκετινγκ, απλά μεταφέρεις τις πρακτικές του εξωτερικού στα πάτρια εδάφη, οπότε το όλο θέμα έχει τελικά να κάνει με το πόσο ψηλά θέτεις τον πήχη για τον εαυτό σου, και για πόσο καιρό μπορείς να μείνεις μακρυά από τον ήλιο της ελλάδασ, γιατί, κακά τα ψέματα, εμένα τουλάχιστον, πέραν από τουσ φίλους, είναι το μόνο που θα μου λείψει από δω...

Link to comment
Share on other sites

Χανεις πολυτιμα δευτερολεπτα με αυτο το thread.Θα μπορουσες να ειχες ετοιμασει ηδη τη βαλιτσα σου :p

Κι αφου ειναι για 1 χρονο και θα εχεις 4ημερα off,ειναι διπλα μας και δικαιουσαι φανταζομαι φθηνα/δωρεαν ταξιδια...Θα πηγαινα χωρις δευτερη σκεψη

Link to comment
Share on other sites

Ότι σου είπαν και οι άλλοι… Όπως είσαι τη κανείς αμέσως!

Ούτε πολύ μακριά είναι ούτε πολύ διαφορετικό κλίμα ούτε πολύ διαφορετικοί άνθρωποι… (οκ δεν είναι σα τους νότιους που είμαστε το ίδιο πράγμα αλλά δεν είναι και Γερμανοί)

Μια χαρά σε βλέπω :T:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λαμπιτες θελω την αποψη σας...αμα σου προτεινανε μια δουλεια ιταλια με τα τριπλα λεφτα απο οτι εδω και πληρωμενο σπιτι...θα την κανατε? υποψιν οτι θα σαι 6 μερες ιταλια και 4 μερες αθηνα στα off σου..

ακουω

οπως εισαι.....παρτα τα συμπραγκαλα,αγορασε ενα macbook air και να μας γραφεις (στο φορουμ)....

Eγω παλι θα ελεγα να μην παρεις τιποτα....

Eνα εισιτηριακι ειναι αρκετο..

(το ξερω αργησα....εχεις ηδη βγαλει αποφαση:p)

Link to comment
Share on other sites

Βρες και μια καλη 25αρα ιταλιδα και μεινε εκει..ετσι οπως παει αυτη η χωρα, θα την κανουμε κι εμεις μολις παρουμε πτυχιο...:smoke:

Αμα παρουμε :rofl:

Φυγε φυγε οσο ειναι καιρος...Εγω παντος εχω νονα Ιταλιδα και ηταν πολυ μ**** στα νιατα της...:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.