Jump to content



Recommended Posts

Καλά ετσι οπως παει Μαριε οταν γυρισει ο τροχος για μενα και για σενα και πεσει το uber πανακριβο legendary θα βγαινει το expansion και θα ναι αχρηστο για πωληση :shout::shout::suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ετσι οπως παει Μαριε οταν γυρισει ο τροχος για μενα και για σενα και πεσει το uber πανακριβο legendary θα βγαινει το expansion και θα ναι αχρηστο για πωληση :shout::shout::suicide2:

Καλα για μενα σιγουρα ισχυει αυτο...Θυμαστε ολοι οι παλιοι τι εννοω :p

Link to comment
Share on other sites

Τι runs? Τι ειναι αυτο που γραφεις δεν καταλαβα... Magic find εχω 166 base και με το switch παω 350%. Ποσο επρεπε να εχω δηλαδη 5000?

over 9000...

Αλκαιζερ ειναι ο barb που κατοσταρισε πρωτος.Αυτος εκτος απο nolifer βρηκε και το πιο efficient rute για xp farming..

Ξεκιναει με core arreat,πισω στο tower of the cursed 1 για μαζεψεις γρηγορα 5 stacks και μετα πηγανεις στα πιο ψαχνομενα μερη απο elites που ειναι arreat cratter2 ,bridge of corsik και keeps 2..

Εγω βαζω στο run και τα 2 stonefort,keeps 3 και arreat cratter 1.. μου βγαινει το run στα 30 min (12-14 mill xp) με 27% gem.. Παιζω με φτηνιαρικο archon build (~45 mill) ,24% speed,δεν πιανω κουβεντα με κανεναν στον δρομο,και σηκωνω μονο 63αρια και συγκεκριμενα 62αρια..

Φλυαρω αναλυοντας το προφανες οτι σε grinding game ψαχνεις τον πιο αποδοτικο τροπο για να φαρμαρεις με το build σου.Το παιχνιδι και το magic find στατιστικα ανταμειβει αλλα θελει τον χρονο του. Για να βρω 2-3 καλα legendaries εχω στειλει και αλλα 40 για brimstones.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας σοβαρά προβλήματα με την σύνδεση του internet παίζω 10λεπτα και το πολύ 15λεπτα...

αλλά χτες είχε πλάκα γιατί μετά από αλλαγές σε πριζάκια κλπ, λέω κάτσε να δοκιμάσω να δω αν παίζει σωστά, και εκεί που έχω 2 nv stack ένα άσπρο Mob ρίχνει ένα legendary amulet...και κολλάει το παιχνίδιιιιιιιιιιι... :-O :fist::angry: ευτυχώς όμως ξεκόλλησε και το σήκωσα, αλλά μέχρι να το σηκώσω έλεγα "όχι τώρα...μη φάω DC..."

Τελικά ήταν ένα "σάρα μάρας kaleidoscope" με attributes dex, int, str, vit, res all και 8% extra dmg το electrocute (για μάγο)...Μούφα δηλαδή αλλά είχε το γέλιο του...

παρεπτόντως τα προβλήματα με το internet συνεχίζουν... :p

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει να το βαριέμαι... :( έχει καταντήσει farming game. Μόνος μου βαριέμαι αφάνταστα να παίξω, και τώρα τελευταία ακόμα και με τις παρέες που παίζω ΌΛΟΙ τρέχουν γρήγορα για να πάρουν όσα περισσότερα drops για να κάνουν όσα περισσότερα runs γίνεται. Στην αρχή χάρηκα για το 1.04 αλλά κάνοντας τόσο εύκολα τα mobs/elites χάνει την "ουσία" το team-play.

Ούτε χαβαλές γίνεται, ούτε ατάκες, ούτε βρίσιμο για το uber/extra/health/desecrator/.../i_hit_hard elite που έτυχε, τίποτα, που χρόνος για να γράφεις μηνύματα στους άλλους team-mates. Πέφτουν 4 πάνω σε διπλό team elite και ούτε ένα death !!

Ειδικά εγώ που είμαι monk (tank build με 35κ unbuff dmg) απλά τρέχω από πίσω από barb/DH/wizz δίνοντας κανα buff και μαζεύοντας drop. :(

Sorry Bliz άλλα δεν είναι diablo αυτό. :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει να το βαριέμαι... :( έχει καταντήσει farming game. Μόνος μου βαριέμαι αφάνταστα να παίξω, και τώρα τελευταία ακόμα και με τις παρέες που παίζω ΌΛΟΙ τρέχουν γρήγορα για να πάρουν όσα περισσότερα drops για να κάνουν όσα περισσότερα runs γίνεται. Στην αρχή χάρηκα για το 1.04 αλλά κάνοντας τόσο εύκολα τα mobs/elites χάνει την "ουσία" το team-play.

Ούτε χαβαλές γίνεται, ούτε ατάκες, ούτε βρίσιμο για το uber/extra/health/desecrator/.../i_hit_hard elite που έτυχε, τίποτα, που χρόνος για να γράφεις μηνύματα στους άλλους team-mates. Πέφτουν 4 πάνω σε διπλό team elite και ούτε ένα death !!

Ειδικά εγώ που είμαι monk (tank build με 35κ unbuff dmg) απλά τρέχω από πίσω από barb/DH/wizz δίνοντας κανα buff και μαζεύοντας drop. :(

Sorry Bliz άλλα δεν είναι diablo αυτό. :suicide2:

Όλα τα δίκια έχεις και νομίζω όλοι αντιλαμβάνονται το λάθος του patch... ακόμα και τα παιδιά που τώρα 60αρήσανε και θεωρούν ίσως καλό να μπορούν εύκολα να φαρμάρουν act1-2 μελλοντικά θα καταλάβουν το πρόβλημα....

( υπενθυμίζω ότι κάποτε μπαίναμε 4άδα και μας έφευγε ο πάτος να ρίξουμε butcher ...ειδικά όταν έριχνε φωτιές παντού απλά ψόφος.... ωραίες εποχές...και τώρα ρίχνει τα αίματα ο azmodan και εξακολουθούμε να τον βαράμε ανενόχλητοι....)

Φαντάζομαι ~και αν κατάλαβα καλά δηλαδή~ ότι με τα νέα update θα μπορεί ο χρήστης να επιλέγει επίπεδο δυσκολίας φαντάζομαι με τη λογική μεγάλη δυσκολία= καλύτερα drop ή κάπως έτσι τέλος πάντων... ίσως έτσι αλλάξει προς το καλύτερο....

σε κάθε περίπτωση κάποια στιγμή πρέπει να βγάλει ένα expansion να δούμε κανά καινούργιο μέρος... ή έστω να βάλει στο ήδη υπάρχον πλάνο κανά καινούργιο dungeon να έχει ενδιαφέρον....

Μια σημείωση μόνο.... χθές με Zboocham και Lordkalidor παίζοντας και συνομιλώντας μέσω skype... totally different game....

κλικ κλακ κλικ κλακ .... μπλικι μπλικι μπλικι....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.