Jump to content



Recommended Posts

δεν μπορείς να βάλεις και τα 2 ? ένα σε κάθε χέρι ? ή υπάρχει καλύτερος συνδυασμός ?

Τι θα κερδίσεις με 2 unity στον ίδιο char. Θέλεις να μοιράσεις το damage και να μη το τρώς όλο εσύ.

Αν εννοείς για τα gems μπορείς και 3 gems μαζί. 2 ring & 1 neck

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που μάζευα όπλα πριν το patch για να τα κάνω σούπερ με το Ramaladni's gift κι εδώ και τόσες μέρες, ένα έχει πέσει κι αυτό το λιβάνιζα 2 μέρες, ποιο όπλο να πρωτοστρώσω. Βλέπω άλλους που τους πέφτουν 3-4-5 και τα δίνουν κι αλλού, wtf τι κάνω λάθος (ξέρω, ξέρω, rng...)

Πάντως, έχω δοκιμάσει όλα τα classes κι έχω να πω το εξής:

Demon hunter: απλά ο καλύτερος αυτή την στιγμή. Άπαξ και κάνεις το σετ (marauder's), τελείωσες. Υπάρχει και μια σχετική ευελιξία, από την άποψη ότι και το cold και το fire build είναι δυνατά, αλλά και ως προς το ότι μπορείς να στριμώξεις στο build σου και T&T ή Hexing pants ή Illusory boots ή Gloves of worship κλπ

Witch doctor: έχεις 2 μεγάλες επιλογές. Ή θα πας pet doctor και δεν θα πέφτεις ποτέ, αλλά θα κάνεις τον διπλάσιο χρόνο να φας τα mobs, ή θα πας Jade set και θα μοιράζεις 500-800 μύρια πόνο, αλλά σε κάθε nuke θα μένεις και με <10% health. O Jade doctor μου, είναι ο 2ος αγαπημένος μου char αυτή τη στιγμή. Ειδικά τα Τ6 rifts, τα κάνει για πλάκα. Χωρίς να έχω ιδιαίτερα καλό gear (δεν έχω % haunt skills πουθενά), απλά one shot all the things.

Crusader: έκανα το Akkhan, έπεσε και καλύτερο Fell, είναι πολύ δυνατός, αλλά αυτό το άγχος "κόβε βόλτες μέχρι να ξαναγεμίσει το wrath/περάσει το cooldown του Akarat", με αγχώνει. Ξέρω, θέλω καλύτερο gear και περισσότερο cdr, αλλά δεν...

Wizard: Απλά δεν. Ενώ ήταν ο αγαπημένος μου char κι έχω γράψει τις περισσότερες ώρες, δεν την παλεύει πλέον. Έχω δοκιμάσει και Archon/full cdr build, έχω και το Wand of Woh, 2 πλήρη σετ Firebird, απλά δεν την παλεύει σε grifts. Μετά βίας και το Τ6...

Monk: Η δεύτερη μου αγάπη πριν το RoS, δεν με έχει δελεάσει ακόμα να τον ξαναδοκιμάσω. Αρκετά πιο πολύπλοκος για να τον μάθεις.

Barbarian: lol παίζει ακόμα κανείς barbarian; Δε μου έκατσε ποτέ, αν και κοντεύω να συμπληρώσω και τα 2 sets (Earthquake & Furious charge) από drops που μου δίνει το "smart" loot της Blizzard στον Demon Hunter :hehe:

ΥΓ: δεν ξέρω γιατί έκανα την ανάλυση, είχα 15 λεπτά διαθέσιμα :p

Link to comment
Share on other sites

Στο ορκίζομαι τώρα που μπορώ και δεν είσαι πλέον κόκκινος, και αν δεν χρειαζόμουν τον τώλο σου για να ντυθώ θα σε μπάναρα απο εδώ μετά απο σχόλια τέτοια όταν πιάνεις το Λόττο με 5 νούμερα. :p

Ον α σαιντ νοουτ, έχεις Furnace στην μάγισα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είτε το πιστεύεις είτε όχι, είναι μερικά items που μετά από 550+ paragons δεν μου τα έχει ρίξει καθόλου (το Furnace, το amulet για το cold immunity, Kridershot, Hexing Pants, Star Metal Kukri).

Ένα Kridershot έπεσε στον rpg και δεν το ήθελε (έχει καλύτερο), χτες πέσανε τα Hexing pants στον Tormentor και δεν τα ήθελε ούτε αυτός ούτε ο Borg, ενώ ένα ανάπηρο Mara's Kaleidoscope μου έπεσε προχτές πρώτη φορά, αλλά είναι τόσο κουτσό που είναι άχρηστο στα grifts που δεν μπορείς να αλλάζεις on the fly gear.

Δεν λέω ότι είμαι άτυχος, αλλά μην έχεις την εντύπωση ότι Α) έχω τα πάντα και Β) ότι μου πέφτουν δυσανάλογα πράγματα για κάποιον με 550 paragons :)

Link to comment
Share on other sites

O Jade WD είναι μεν πολύ δυνατός, αλλά θέλει τρελό CDR, μηδενικό AS και θεϊκό Sunkeeper.

Βέβαια δοκιμάζω και 2h weaps τωρα τελευταία, πολύ ποιο δυνατό nuke/overall dps, αλλά χάνεις σε survivability πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Explain pl0x

Επίσης, έχω καλό Sunkeeper, απλά περιμένω να πέσει το ρημάδι το ramaladni...

Το Attack Speed είναι άχρηστο γιατί όλο σου το DPS έρχεται απο τα DOT(DamageOverTime δλδ) και το Harvest που είναι instant.

Τα DOTs δεν επωφελούνται απο το AS, θα κάνουν Χ damage over Y seconds no matter what your AS is.

O ίδιος λόγος που δουλεύουμε με Sunkeeper δλδ, το ποιο αργό 1h weap.

Link to comment
Share on other sites

Το Attack Speed είναι άχρηστο γιατί όλο σου το DPS έρχεται απο τα DOT(DamageOverTime δλδ) και το Harvest που είναι instant.

Τα DOTs δεν επωφελούνται απο το AS, θα κάνουν Χ damage over Y seconds no matter what your AS is.

O ίδιος λόγος που δουλεύουμε με Sunkeeper δλδ, το ποιο αργό 1h weap.

Βρε τα ξέρω αυτά, αλλά έτσι όπως είπες "μηδενικό AS", νόμιζα ότι αν έχουμε AS σε κάποιο item, ότι κάνει ζημιά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω καλό Sunkeeper, απλά περιμένω να πέσει το ρημάδι το ramaladni...

Eσυ το περίμενες, σε μένα έπεσε!

Ήρθε στα ίσια του το Keeper :D

post-119-1416078796,9048_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

Crusader: έκανα το Akkhan, έπεσε και καλύτερο Fell, είναι πολύ δυνατός, αλλά αυτό το άγχος "κόβε βόλτες μέχρι να ξαναγεμίσει το wrath/περάσει το cooldown του Akarat", με αγχώνει. Ξέρω, θέλω καλύτερο gear και περισσότερο cdr, αλλά δεν...

Από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω πως το πήγες λάθος. Προφανώς, λόγω fell, μιλάμε για Holy Shotgun όμως εσύ έκανες c/p το endgame build χωρίς Wrath Generator και ως αποτέλεσμα -όπως λες- έκοβες βόλτες.

Υπάρχει ένα progression, χωρίς μόνιμο Akarat (πχ εγώ με το CDR μου το έχω μόνιμα ανοιχτό) που ανεβάζει το Wrath regen + κάποιο wrath regen/+max wrath στο shield απλά δε μπορείς να κάνεις sustain το Holy Shotgun. Ρίχνεις κάτι από τα skills και παίρνεις ένα generator μέχρι να έρθουν καλύτερες μέρες :p

Είναι ένα πάρα πολύ δυνατό build που έχει όμως πολλά gear checks.

Όταν είχα αρχίσει Holy Shotgun στην αρχή του RoS χωρίς όλο το gear σαν εσένα, ενώ έβγαζε ένα Α' damage μου φαινόταν πάρα πολύ clunky και δεν είχε flow σαν spec, οπότε και δεν το διασκέδαζα. Οπότε και πήγα σε Firelight.

Δεν είναι σαν του DH που με Μ6 πηδάς στα top TRifts. Αλλά αυτό δεν είναι "πρόβλημα" του sader όσο ότι απλά το Μ6 είναι op. :p

Επίσης σε αντίθεση με DH, ο sader έχει κάποιες ευελιξίες όπως πχ το Firelight και το Petsader με Rolands που είναι τελείως διαφορετικά builds με διαφορετικό gameplay (και gear)

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.