Jump to content



Recommended Posts

Ούτε για πλάκα μην χαλάσεις Ramaladni's Gift για το Silaria. Στο D3 πλέον, το καλό όπλο δεν καθορίζεται από το DPS του, αλλά από το special/unique attribute που έχει.

Δες π.χ. εδώ τι όπλο φοράει ο follower μου (Templar) PHD - Community - Diablo III

Μου έχουν πέσει 4-5 RG, και όλο λέω να βάλω μια τρύπα και σ'αυτό. Ποιος ο λόγος; Ένα Thunderfury στα 2300 ή ένα Sunkeeper στα 2100 dps, καλύτερα είναι.

Σωστά... Το reduce resource cost είναι ότι πρέπει για τώρα πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Suggestions παιχτών είναι με καλό photoshop για να δείξουν καλύτερα πως θα έδειχνε αυτό που ζητούν.

Δε το διάβασα ολόκληρο αλλά το battlegrounds of Eternity (φυσικά όμως με παλιά μουσική και επανασχεδιασμό με τα νέα γραφικά) πιστεύω θα έσπερνε.

Link to comment
Share on other sites

^^ Πρώτη φορά λυπάμαι ΤΟΣΟ πολύ ήρωα σε game. Αυτός ο monk στην τετράδα έφαγε ΠΟΛΥ ξύλο. ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ ξύλο.

Ετοιμαζω τετοιο build μπας και με τιποτα πολυβολα απο δω μεσα παμε να ανεβασουμε gem πανω απ το 40.

Link to comment
Share on other sites

κάνω εμετό με το gameplay του dh...:sick: σιχαμένο class...κρίμα στην blizz γιατί έκαναν λάθος σχεδιασμό στην προκιμένη περίπτωση..

μπράβο στα παιδιά όμως. To paragon lvl του είναι εξωπραγματικό.

Link to comment
Share on other sites

ναι, ο DH φταίει αν η Blizz τον παίζει και τον έχει κάνει να εξαρτάται από τα sentries .. 2 χρόνια, μέχρι και πριν το 2.1 ο DH ήταν πουθενάς, τώρα που πήρε την πρωτιά -γενικότερα- είναι σιχαμένο class? τότε ο barb τι ήταν για 2 χρόνια? o wiz/monk? ο wd στο RoS?

η νοοτροπία της Blizz είναι "έχω ένα class OP και θα το νερφάρω σε λίγο καιρό και θα κάνω άλλο class OP"

ps. τον DH τον έχω με Helltraper & Calamity και με 2 sentries αντί για 5. μια χαρά gameplay έχει αν ξεκολλήσεις από το κλασσικό full sentry.

ps2. εννοείτε αναμένω γερό nerf στον DH και κατά πάσα πιθανότατα το επόμενο OP class να είναι ο Crusader

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

ναι, ο DH φταίει αν η Blizz τον παίζει και τον έχει κάνει να εξαρτάται από τα sentries .. 2 χρόνια, μέχρι και πριν το 2.1 ο DH ήταν πουθενάς, τώρα που πήρε την πρωτιά -γενικότερα- είναι σιχαμένο class? τότε ο barb τι ήταν για 2 χρόνια? o wiz/monk? ο wd στο RoS?

η νοοτροπία της Blizz είναι "έχω ένα class OP και θα το νερφάρω σε λίγο καιρό και θα κάνω άλλο class OP"

ps. τον DH τον έχω με Helltraper & Calamity και με 2 sentries αντί για 5. μια χαρά gameplay έχει αν ξεκολλήσεις από το κλασσικό full sentry.

ps2. εννοείτε αναμένω γερό nerf στον DH και κατά πάσα πιθανότατα το επόμενο OP class να είναι ο Crusader

ναι είναι σιχαμένο και αντίστοιχα σιχαμένοι είναι οι παίχτες που παίζουν dh με το σκεπτικό "θα παίξω DH για να δω το όνομά μου στο grift 44+"...

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι σιχαμένο και αντίστοιχα σιχαμένοι είναι οι παίχτες που παίζουν dh με το σκεπτικό "θα παίξω DH για να δω το όνομά μου στο grift 44+"...

μόλις σου είπα ένα διαφορετικό gameplay από το κλασσικό "tower defense"... όμως αν θεωρείς σιχαμένο αυτό το στυλ τότε σιχαμένα είναι όλα τα προηγούμενα των πρώην OP classes που ήταν εξίσου broken

για το δεύτερο που είπες συμφωνώ. broken class σε broken gameplay (grift) = profit e-peen

Link to comment
Share on other sites

ps2. εννοείτε αναμένω γερό nerf στον DH και κατά πάσα πιθανότατα το επόμενο OP class να είναι ο Crusader

Μπα.

Ο Crusader έχει το καλό πως είναι μεταγενέστερο class οπότε όλο το design του έχει την εμπειρία των Devs όσα έμαθαν από το release μέχρι το RoS. Πάντοτε ήταν fun, είχε πολλά και διαφορετικά specs ενώ στο 2.1 πρακτικά δε πήρε καμία αλλαγή. Απλά δουλεύει και κάνει σχετικά καλό scaling. Εδώ είναι και η διαφορά του: Δουλεύει. Αν θεωρηθεί OP δε θα είναι γιατί είναι OP αλλά γιατί όλοι οι άλλοι θέλουν (άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο) φτιάξιμο.

Και οκ το sentry spam δεν είναι κακό, απλά είναι με διαφορά το καλύτερο. Πρέπει να βάλουν και κανένα άλλο set για DH ή να φτιάξουν τα άλλα 2.

Link to comment
Share on other sites

Και οκ το sentry spam δεν είναι κακό, απλά είναι με διαφορά το καλύτερο.

Οτι παιζεται με ενα χερι στο mouse και στο αλλο φραπεδια, δεν ειναι game(ο λογος που παρατησα τον barb στο vanilla). Δεν ειναι παιχνιδι δλδ, δεν εχει gameplay να καθεσαι μακρυα απο μια μαχη και να κοιτας. Πρεπει καθε class να εχει 2-3 σχεδον ισαξια built.-

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Επειδή κάποιοι γουστάρετε melee, αυτομάτως το range και τα sentries "δεν είναι game" :hehe:

Δε μπορείς να έχεις από τη μια διαφορετικό gameplay/6 classes κι από την άλλη ισοδυναμίες παντού. Αυτή τη στιγμή στα rankings, Barbarians + DHs + Wizards είναι στην κορυφή, Crusaders ένα τικ πιο κάτω (~1-2 grift lvls) και WDs + monks αρκετά πιο κάτω (~3-4 grift lvls).

Ευτυχώς που βγάλανε rankings, για να μπορέσουν να βγάλουν αξιόπιστα στατιστικά για το ποιο class χρειάζεται νέο σετ/buff κλπ γιατί μέχρι σήμερα ο μόνος τρόπος για feedback ήταν το κλάψιμο στο forum.

Με ποια κατάσταση δηλαδή δεν θα μου κλαιγόσασταν; Να είχαν πιάσει όλοι 46 στα solo rifts; Και να μην υπήρχαν sentries; Με range γενικότερα είσαστε οκ, ή να γυρίσουμε και τα 6 classes σε Crusader/Monk για να "είναι game";

Σοβαρευτείτε λίγο, ένα single player game είναι. Κρατήστε τα δάκρυα για (ότ)αν βάλουν PvP :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Επειδή κάποιοι γουστάρετε melee, αυτομάτως το range και τα sentries "δεν είναι game"

Ειπε κανεις κατι για wiz ή wd? Η αληθεια ειναι πως οτι ευχαριστει τον καθεναν να παιζει, μεγεια του με χαρα του, απλα υπαρχει αρκετος κοσμος (και δεν εννοω κοσμο QQ δεν ειμαι πιο πανω απο τον dh σε grift) που δεν του αρεσει αυτη η εικονα, να κρυβεται καποιος πισω απο ενα ντουβαρι, να βαρανε 10 βαλιστρες και να λεει παιζω game. Γνωμες ειναι μην το παιρνεις προσωπικα! :giveup: (Υ.Γ: τα δυο παλικαρια(φιλοι μου) εχουν κανει request για το clan απο προχτες και δεν εχει απαντηθει)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η αλήθεια είναι κάπου στη μέση νομίζω. Ο dh είναι λίγο φλώρος τι να κάνουμε τώρα. Είναι αυτός που το μπαρ έχει γίνει συντρίμια και είναι απ'έξω και πετάει πέτρες...

Κι εμένα μου την έσπαγε στην αρχή που ήταν κατσίφλωρας του κερατά μέχρι που τον παράτησα. Μία σφαλιάρα έτρωγα και κοιμόμουν. Μέχρι που είδα τον chosen βέβαια κατάλαβα ότι κάτι άλλαξε... Ίσως θα έπρεπε τα sentries να τα κάνουν περισσότερο υποστηρικτικά παρά damage skills.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω καν την κουβέντα αυτή, και ρωτάω.

Δηλαδή ο μούλος με το charge μπρός πίσω, η μάγισα με τα firebirds, ο WD Με τις ντότες, έχει κάποιο απο αυτά τα class ΦΟBEΡΑ exciting gameplay που σε καθηλώνει και θέλεις πάνω απο 2 νανοσέκοντ να κάνεις μάστερ μόλις πας 6/6 του εκάστοτε σετ?

Αν θέλετε πολύπλοκο class τραβάτε να παίξετε warlock στο vanilla wow χωρίς timers και με ντότες που κάνενε clip, ενώ κρατάς CoE παντού και 1 banished elemental στον Garr. δεν είναι για σας το διάβλο, είστε πολύ προ ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.