Jump to content



Recommended Posts

είπα ότι δεν θα παίξω για μια εδομάδα...ψέματα..έπαιξα 3 grift και έβγαλα το 50αρι..

 

Στον crusader πρέπει στο τέλος να κάτσει ένας Guardian που να βγάζει mobs (ember, crusader king, binder, ο ποντικαράς (best of all), stonesinger).

 

αν μετά παίζετε με light sweep, πρέπει να προσέχετε πότε κάνετε Sweep και να τον αφήνετε να τα βγάζει για να κάνετε το extra dps...

 

Εγώ το έβγαλα με τον sader king και για να τον βγάλω στο τέλος έπρεπε να τον αφήνω να τους βγάζει...660 κάτι θέση βγήκα λογικά θα έχω πέσει τώρα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Chosen το βιντεάκι που σου έλεγα σχετικά με CDR/RDR.

 

Δεν ξέρω τι εννοεί ο Quinn όταν μιλάει για efficiency, αλλά όταν έχεις 51% cdr και βάζεις άλλο ένα 8% σε ένα ring που στέλνει το συνολικό σου cdr π.χ. στο 52.5%, δε μπορώ να σκεφτώ κανένα performance index που να πηγαίνει από τα 450% στα 520%.

Κλασικό παράδειγμα, ο Crusader και το Akarat's champion, το οποίο ως skill με 90 δευτερόλεπτα cooldown, το έχω τεστάρει με το χρονόμετρο στο χέρι. Το set Akhan, ρίχνει το cdr του στο μισό και από κει και πέρα, θες σχεδόν παντού cdr για να έχεις 100% uptime. Όταν δοκίμαζα να δω αν μπορώ να αλλάξω την Vigilante (η ζώνη με το cdr) με μια Witching hour, το 8% της Vigilante έκανε μια διαφορά 1-2 δευτερόλεπτα. Πως είναι δυνατόν να μεταφράσεις αυτή την διαφορά σε 60% περισσότερο efficiency, στο παράδειγμα του Quinn; Απλά δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

τρελό rift με unburied, σκελετούς κλπ, τρελή πυκνότητα και Power pylon/ Channeling στο boss....κακό boss βέβαια αλλά να είναι καλά το Maras.. α ναι και εκμετάλλευση του Map για όποιον καταλάβει από την εικόνα...Hint βαρούσα 2 πράγματα μαζί με το boss.

 

gallery_52838_678_761209.jpg

Έγινε επεξεργασία από tavliban
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

τρελό rift με unburied, σκελετούς κλπ, τρελή πυκνότητα και Power pylon/ Channeling στο boss....κακό boss βέβαια αλλά να είναι καλά το Maras.. α ναι και εκμετάλλευση του Map για όποιον καταλάβει από την εικόνα...Hint βαρούσα 2 πράγματα μαζί με το boss.

gallery_52838_678_761209.jpg

Best sader in clan.- :-P
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με το stash αρχιζουμε και σπαμε...τα 2/3 σε κάθε char ειναι γεμάτα...μόνο όταν ανακοινώσουν expansion μας βλέπω να το αδειάζουμε...

 

soj....λογικά αυξήθηκε το ratio καθώς έβαλαν διάφορα άλλα... απλά είσαι τυχερός μάλλον (ή άτυχος γιατί πλέον δεν είναι το best in slot)

 

edit: πάει και το 52αρι... rank 194... ρε λετε να πάω σε διψήφιο...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Με τον δικό μου sweep crusader καθαρίζω σχετικά εύκολα 50άρη αλλά δεν καταφέρνω να το τελειώσω στον χρόνο του λόγου rift guardian και wrath draining. Ίσως αν μου κάτσει ancient golden flense θα τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο με χαλαει με το sweep attack. Περιμενεις κανεναν περαστικο, κανα βαζο κατι βρε αδελφε, για να βγαλεις το rift. Οχι αλλο phishing. ( πως λεμε οχι αλλο καρβουνο).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτός ο Lacocious the Diseased στα Plague tunnels δεν θα βγει ποτέ.

 

Τελευταίο "named" για το achievement τον κυνηγάω εδώ και μήνες και τίποτα. Μόνο εγώ κάνω greater rifts χωρίς follower?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτός ο Lacocious the Diseased στα Plague tunnels δεν θα βγει ποτέ.

Τελευταίο "named" για το achievement τον κυνηγάω εδώ και μήνες και τίποτα. Μόνο εγώ κάνω greater rifts χωρίς follower?

Θαυμαζω την αφοσιοση σου!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όλα στο diablo3 είναι θέμα ποπουδάκου...

Αν ηταν ετσι ολοι θα βγαζαμε 55+ μαν. Δεν αφαιρω το skill σου απ την εξισωση του 52. Ομως εξαρταται ποσο ειναι διατεθιμενος να το κυνηγησει ο καθενας. Δλδ monk: proc flyind dragon για dps = random, dodge chance για να επιβιωνεις = random. Αν το προσθεσεις στο πακετο (καλα density, mobs και guardian), ε too much for me. Γι αυτο προσπαθω μπαρμπα και wd πλεον.
Link to comment
Share on other sites

είπα ότι δεν ήμουν ποπόφαρδος (εκτός από παικταράς βέβαια :p, pro θα έλεγα :p) ; μια στροφή rift έκανα χωρίς να πεθάνω και με channeling&power pylon στον guardian. και 57αρι να ήταν έβγαινε..

 

Καλά έκαναν και έβαλαν randomness στο παιχνίδι. Αλλιώς τώρα θα έπαιζα candy crush και θα περίμενα expansion.

 

Αλλά βάρβαρο είναι γελοίο το skill που πρέπει να έχεις....με ένα χέρι παίζεις..προτιμώ να έχω λίγη αγωνία στο gameplay μου...

 

υγ. μπες λίγο σήμερα να τα πηδήξουμε όλα...εγώ και ο Mike κρατάμε την σημαία ψηλά...πρέπει να ανεβάσω και τα gems αίντε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.