Jump to content



Recommended Posts

τελοσπάντων...φιλικά πάντα, άλλαξε συμπεριφορά στα ποστ σου όταν δημοσιεύεις κάποια αλλαγή στο game γιατί σε κάθε ποστ σου σχεδόν, ξεκατινιάζεις το game...και το ξεκατίνιασμα δεν μας αφορά...

επίσης φιλικά, απο την στιγμή που δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά (εξ'αρχής) και μάλιστα παραβιάζοντας κάποιον κανόνα του φόρουμ, δεν έχεις το δικαίωμα να μου λες πως θα ποστάρω.

πρόβλημά σου αν θεωρείς τα ποστ μου ξεκατίνιασμα.

τελευταίο μου ποστ που αναφέρετε προσωπικά σε κάποιον επειδή έχει πρόβλημα με ότι γράφω. αν δεν γουστάρεις μην διαβάζεις και μην απαντάς. kthnxbb

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπήκα να παίξω ριφτ και με πέταξε δύο φορές!!!

Συμβαίνει κάτι???

edit

3 φορές!!!

edit

4 times and this time at public game!

ισχύει , κοίτα παρακάτω.

"2.0.5 Issues"

There are two outstanding issues with 2.0.5. we want to make sure you are all aware of.

edit : τσέκαρε εδώ

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12674629695

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Δλδ έχεις παράπονο από τα drop rates?

Δεν νομίζω

Sent from LG G2

όπως σωστά είπες "Το leg πρεπει να ειναι σπανιο, μιας και ειναι το τοπ item που σου δινει το παιχνιδι."

θα προτιμούσα να ήταν έτσι από το να βρέχει legs (όπως και γίνεται) με κόφες affixes.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θα προτιμούσα να είναι πιο σπάνια τα legs αλλά να είναι αυτά που πρέπει, για τον κάθε χαρακτήρα με σωστά attributes. Επίσης να προστεθούν items και unique legendary χαρακτηριστικά γιατί μας οδηγούν σε μονόδρομο έτσι όπως είναι τώρα π.χ full fire mage

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι να πουμε για το vanilla που εκανες το σταυρο σου να σου κατσει και καλο ιτεμ και για τον χαρακτηρα σου?

Το παιχνιδι εχει βελτιωθει απιστευτα απο εκει που σου επεφτε οτι να ναι και οποιος ειχε φραγκα, τα εσκαγε στο ΑΗ και γινοταν τουμπανο σε χρονο 0.

2 μηνες επαιξα και το παρατησα για αυτο το λογο. Εκλαιγα τα λεφτα που ειχα δωσει για την collector's.

Με το RoS ομως θα λιωσω, γιατι εγινε αυτο που επρεπε να ειναι εξαρχης.

Φυσικα και θελει ακομα δουλεια, αλλα ειναι πλεον μικρες οι αλλαγες που πρεπει να γινουν.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι να πουμε για το vanilla που εκανες το σταυρο σου να σου κατσει και καλο ιτεμ και για τον χαρακτηρα σου?

Το παιχνιδι εχει βελτιωθει απιστευτα απο εκει που σου επεφτε οτι να ναι και οποιος ειχε φραγκα, τα εσκαγε στο ΑΗ και γινοταν τουμπανο σε χρονο 0.

2 μηνες επαιξα και το παρατησα για αυτο το λογο. Εκλαιγα τα λεφτα που ειχα δωσει για την collector's.

Με το RoS ομως θα λιωσω, γιατι εγινε αυτο που επρεπε να ειναι εξαρχης.

Φυσικα και θελει ακομα δουλεια, αλλα ειναι πλεον μικρες οι αλλαγες που πρεπει να γινουν.

όλοι συμφωνούν πως τα πράγματα είναι καλύτερα με το RoS. ~2 μήνες έπαιξα D3V και ξέκοψα, γύρισα λίγο (κάποιες μέρες) τον πήγα paragon 2 με ~1,5m gold και ξανά quit.

σχετικά με τις αλλαγές θέλει πολλές. έχουν υπωθεί αρκετές βελτιώσεις από communities αλλά..

το νέο hype είναι T6 rift με lvl 1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως νομίζω πως οι κατανομές είναι μια χαρά.

Πρέπει να το δούμε με το bigger picture και με πολλές ώρες παιχνιδιού αλλά με τον καιρό μια χαρά normalisation παρατηρείς.

Εχτές χάζευα τον Πέτρο πχ που έχει ακριβώς 10 φορές πάνω play time απο μένα.

Και τα άλλα παλικάρια, Alkis, Voodoo.

Αν δεις διαφορα gear είναι ξεκάθαρο ποιος εχει 500 και ποιος 50 ώρες play time.

Το θέμα είναι πως έχουν καλομάθει όλοι και θέλουν κάθε μέρα και απο 1-2 upgrades. Ξεχνάτε τα 30 βδομάδες νεφαριαν κιλς για ένα ass-candy κλπ.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ο τρόπος με τον οποίον σε "ωθεί" η Blizz σε θέμα upgrade

π.χ. :

στο D3V τα πάντα όλα ήταν τα φράγκα. τα είχες? είχες και BiS. για xp, CoTA runs και τέλος.

στο RoS στην αρχή τα πάντα όλα ήταν τα chest runs, Maglemaw runs κι ανάλογα runs γιατί εκεί έπεφταν τα περισσότερα legs. άρα το παιχνίδι σε "ωθεί" εκεί ώστε να ντυθείς γρήγορα και να συνεχίσεις το xp farm (κι αν σου κάτσει κάτι καλό κομπλέ). επίσης άπειρο spam Normal Bounties για το RRoG. γιατί? γιατί με τον τρόπο της η Blizz εκεί σε ωθούσε για να το πάρεις "όσο το δυνατόν πιο γρήγορα"

τώρα, όπως διαβάζω και στα φόρουμ, είναι t6 rifts με LvL 1 ώστε να αποκτήσεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα Shards λόγω του ότι η Kadala ρίχνει και T-Set Items. άρα πολλοί θα κάνουν χρήση αυτού + το άνοιξε-κλείσε στον Guardian σε communities ώστε απλά να μαζεύουν shards για Gambling

το άνοιξε-κλείσε είναι ίδιο ακριβώς με τον τρόπο που τα μεγάλα paragon (Alkaizer και λοιποί καμμένοι 700+) φαρμάρουν xp, μόνο που αυτοί το κάνουν με ανάλογο τρόπο στα bounties

η σύνοψη αυτών IMO είναι πως το παιχνίδι είναι ακόμα σε φάση "beta" από Gameplay κι εννοείτε πως δεν φταίει το community αλλά η Blizz. τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αν είχαμε sub όπως στο WoW

edit : σε ένα παιχνίδι όπως το Diablo, που το RNG είναι το Α και το Ω, οι gameplay ώρες παίζουν λίγη σημασία (μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα, δεν εννοώ να συγκρίνουμε 50 ώρες με 1000)

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω οτι οσοι εχουν αναγκαια πολλες ωρες εχουν και καλυτερα drops... Κοιταγα χτες σε 1-2 παρτυ που ημουν και ατομα που ειχαν τελειωσει 100+ ριφτ λιγοτερα απο αλλους ειχαν καλυτερα items... Θεμα τυχης ειναι... Μπορει να κλαιγομαι λιγο που δεν εχω ΚΑΛΑ drops γιατι drops αρκετα εχω πραγματι αλλα αυτο ειναι που λιγο με κανει και κρατιεμαι και παιζω ακομα...

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγή του Awareness passive στον DH δρομολογούν το spec του ζωολογικού κήπου (4 set Marauder) must, διότι απο εκεί που ξέφευγε τα affixes των Elites τουλάχιστον 1 φορά, ενώ είναι που είναι χάρτινος, τώρα δεν ξεφεύγει καμία μιας και το Dodge, βασίζετε και στο DEX (αποδεδειγμένα το χειρότερο Stat) και είναι και RNG + το γεγονός πως αυτά τα affixes δεν γίνονται dodged

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

1 plan ζητουσα τοσο καιρο και επεσε χθες το απογευμα.

Devastator επιτελους!

Χαλασα 12 souls, δλδ κραφταρα 6 items και ολα βγηκαν μουφα.

Και το ματ ειναι pain in the ass να το παρεις.

Που θα παει, υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποια drops είναι "premium".

Δηλαδή ψάχνω εδώ και τόσο καιρό να βρω 1h με 2300+, socket + καλό passive.

Παρατήρησα, ότι κάτω από 200 paragon δεν υπάρχει κάποιος wiz με TF, SoH ή γενικά με 1h με τα χαρακτηριστικά που ζητάω. Αντίστοιχα βλέπω άτομα που ξεπέρασαν τα 200 να έχουν αντίστοιχα drops. Μήπως παίζει κάτι με αυτό;

Μπορεί να μην ισχύει αυτό που λέω, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο στοιχείο να το απορρίπτει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.