Jump to content



Recommended Posts

ευτυχώς το exploit με T6 (1) Rifts διορθώθηκε

Patch 2.0.5 Hotfixes - Updated 5/14 - Forums - Diablo III

[MENTION=17903]denz[/MENTION] θεωρητικά, με βάση το Torment Slider, όσο ανεβαίνεις δυσκολία, ανεβαίνει και το Drop Rate. τα 200 PL είναι κάτι σαν βάση μιας και 50ρίζεις τα κύρια στατιστικά σου (main stat, CHC, Res all, RCD), και συνήθως κάπου εκεί παίζουν μέχρι T4 οι περισσότεροι, οπότε με βάση το ανωτέρο έχουν αυξημένο drop rate

στο θέμα των affixes πάντως, τουλάχιστον εγώ, έχω πετύχει καλύτερα affixes σε ίδια drop από π.χ. T4 αντί για T2 (κυρίως, όχι πάντα)

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς το exploit με T6 (1) Rifts διορθώθηκε

Patch 2.0.5 Hotfixes - Updated 5/14 - Forums - Diablo III

@denz θεωρητικά, με βάση το Torment Slider, όσο ανεβαίνεις δυσκολία, ανεβαίνει και το Drop Rate. τα 200 PL είναι κάτι σαν βάση μιας και 50ρίζεις τα κύρια στατιστικά σου (main stat, CHC, Res all, RCD), και συνήθως κάπου εκεί παίζουν μέχρι T4 οι περισσότεροι, οπότε με βάση το ανωτέρο έχουν αυξημένο drop rate

στο θέμα των affixes πάντως, τουλάχιστον εγώ, έχω πετύχει καλύτερα affixes σε ίδια drop από π.χ. T4 αντί για T2 (κυρίως, όχι πάντα)

Πλέον παίζω T3 γενικά και T4 αν είναι καλό το party. Εμένα μου έχει τύχει drop από normal να έχει καλύτερα affixes από T3.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον παίζω T3 γενικά και T4 αν είναι καλό το party. Εμένα μου έχει τύχει drop από normal να έχει καλύτερα affixes από T3.

Profile link?

στατιστικά πάντως όσο πιο πάνω τόσο το καλύτερο, εξαιρέσεις όπως είπα υπάρχουν, αλλά είναι κι αυτές που επιβεβαιώνουν αυτόν τον άτυπο κανόνα.

https://eu.battle.net/d3/en/profile/psyborg-1473/hero/1836721

όπλα από t4 όπως και τα 4 marauders, το unity από Kadala και το SoJ είναι ακόμα 60άρι :p , θα το αλλάξω όμως μιας και θα δοκιμάσω στο spec του ζωολογικού κήπου.

τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά σίγουρα δεν είναι από T1

Link to comment
Share on other sites

Profile link?

στατιστικά πάντως όσο πιο πάνω τόσο το καλύτερο, εξαιρέσεις όπως είπα υπάρχουν, αλλά είναι κι αυτές που επιβεβαιώνουν αυτόν τον άτυπο κανόνα.

https://eu.battle.net/d3/en/profile/psyborg-1473/hero/1836721

όπλα από t4 όπως και τα 4 marauders, το unity από Kadala και το SoJ είναι ακόμα 60άρι :p , θα το αλλάξω όμως μιας και θα δοκιμάσω στο spec του ζωολογικού κήπου.

τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά σίγουρα δεν είναι από T1

Xenon - Community - Diablo III

Άσε έκανα μια μαμακία με ένα SoJ 492int/20%fire dmg/30%elite dmg + 470vita και αντί να αλλάξω το vita με cc/cd άλλαξα το 20% fire dmg, ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει. Πάλι καλά που έπεσε και 2ο και έσωσα λίγο την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Xenon - Community - Diablo III

Άσε έκανα μια μαμακία με ένα SoJ 492int/20%fire dmg/30%elite dmg + 470vita και αντί να αλλάξω το vita με cc/cd άλλαξα το 20% fire dmg, ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει. Πάλι καλά που έπεσε και 2ο και έσωσα λίγο την κατάσταση.

:-O

του Mirrorball δεν του κάνεις κανένα reroll?

αφού είσαι Fire, φτιάξε Reaper's Wrap, εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα σε resource.

Link to comment
Share on other sites

:-O

του Mirrorball δεν του κάνεις κανένα reroll?

αφού είσαι Fire, φτιάξε Reaper's Wrap, εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα σε resource.

Για Aughild's παώ και περιμένω μπας και αξιωθεί και μου πετάξει RoRG για να πάρω το imba 3 set bonus.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι κομπλε απο Healing δωσε εννοειτε ChD στο LoH 50αρι και imba.Απο που σου πεσε σακουλα?|

Έχω ήδη 500 CHD και σκεφτόμουν μήπως rollάρα το Arcane σε Poison (στακάρω poison).

Ναι, σακούλα ACT1 T2. Split runs me Goku.

Link to comment
Share on other sites

1.56m elem dps χωρις το συνεχομενο buff των ancients με fire dmg rune The council rises.

Warlord (Knight77GR#2221) :: DiabloProgress - Diablo 3 Rankings

Πλεον μονο μια ζωνη immortals για να αλλαχθει το helmet σε andariel's με fire dmg.

Eκατσε τελικα και το devastator μετα απο 6 προσπαθειες και πλεον παμε καλα.

Warlord - Community - Diablo III

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

6 set Marauders,

zoo & sentries damage = gg

p.s. me fire build (cindercoat & magefist) σηκώνω 2,6m ele elite dps, αλλά το γύρισα σε physical που έχει πιο πολύ φάση

edit : με αρκετά μέτρια set items πάει στα 1,9m http://www.diabloprogress.com/hero/psyborg-1473/Psyborg/1836721

βέβαια το τανκάρισμα, αλλά και το sentry spam αποδίδει αρκετά

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

από εδώ και μπρος θα τρέχω μόνο με τον @Helly , θα ανοίγει rifts o @icy20 και ο @Borg θα κόβει και θα είναι ο special guest

nuff said...

Σας ειπα κατι για t6 απο Δευτερα.

Εγω μετα το καινουριο aughild's Shoudler εκει ημουνα RIFT χθες me το KATSIKI EARTHQUAKE 2.5+Elite Elemental DPS set.

Βεβαια ειχα..νε λιγο DPS οι μαγοι.Ψοφησαμε 6-7 φορες συνολο αλλα εβγαινε σχετικα αργα μας πηρε 20 λεπτο για RIFT ενος Level.

Αν και μαλλον ετοιμαζω μπουμπουκι build Raekor's με Cindercoat-magefist και 2.5Elite fire whirlwind τωρα που βρηκαμε αρκετο toughness θα κλαψουν ολοι οι δαιμονες του sanctuary :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποια drops είναι "premium".

Δηλαδή ψάχνω εδώ και τόσο καιρό να βρω 1h με 2300+, socket + καλό passive.

Παρατήρησα, ότι κάτω από 200 paragon δεν υπάρχει κάποιος wiz με TF, SoH ή γενικά με 1h με τα χαρακτηριστικά που ζητάω. Αντίστοιχα βλέπω άτομα που ξεπέρασαν τα 200 να έχουν αντίστοιχα drops. Μήπως παίζει κάτι με αυτό;

Μπορεί να μην ισχύει αυτό που λέω, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο στοιχείο να το απορρίπτει.

και εγώ που είμαι 320 παραγκον ήμουν με fluminator και ένα odyn πλεμπα...Ευτυχως που ήταν ένας καλός χριστιανός Crusader και με εφτιαξε...χαλασα το στατ βέβαια αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας...Andariel σαναζητω στην Σαλονίκη ξημερώματα...Έστω ένα andariel στον light wizard δεν έχει πέσει.Είναι να χτυπίεσαι!Μπαίνω με τον βαρβαρο πάω στην μις Καρδαλα 2 Andariel heads στα 20 αντικειμενα...Τι να πεις...

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.