Jump to content



Recommended Posts

Το ειδα τυχαια και το παραθετω....

http://eu.battle.net/d3/en/blog/20077425/season-5-ending-soon-31-03-2016

 

Season 5 End & Season 6 Start Dates

 

There will be a period of time between when a Season ends and the next begins. During this time, you’ll be able to sort through your rollover rewards and review your progress on the Leaderboards. It’s a great time to reflect on the accomplishments you’ve made and enjoy the culmination of your pre and post-Season loot hunts!

 

Season 5 will be ending at the following dates and times for each region:

    North America: Friday, April 15 @ 5:00 p.m. PDT
    Europe: Friday, April 15 @ 5:00 p.m. CEST
    Asia: Friday, April 15 @ 5:00 p.m. KST

 

Season 6 will be starting about two weeks afterwards at the following dates and times for each region:

    North America: Friday, April 29 @ 5:00 p.m. PDT
    Europe: Friday, April 29 @ 5:00 p.m. CEST (Δηλαδη Μ.Παρασκευη)
    Asia: Friday, April 29 @ 5:00 p.m. KST

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται η "support era" συνεχίζεται.

 

Αν όλα μείνουν ως έχουν για το 2.4.1 θα έχουμε πιθανότατα group με Wiz,WD,DH,Barb/Monk

 

WD και DH θα δίνουν μπόλικα Buffs/Debuffs multiplicative κι όχι additive κι επειδή τα Globes δεν θα εχουν νόημα, άγνωστο είναι τι θα γίνει με Monk/Barb

 

Πιθανολογώ πως θα επιλεχθεί ο Monk λόγω heals/mass pull

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Αλλού βρίσκεται η συνταρακτική είδηση:

 

Quote

You have spoken and we have listened; nobody wants Diablo 3 players to be divided, so unless there is a last minute decision by our leadership team, Season 6 will be the last season of its kind. People just didn't want to have to choose between playing in the game mode that they like and playing with their friends.

Wyatt Cheng: Season 6 will most likely be the last season that we will do

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Chosen έγραψε:

Χτες είχε το banwave #3. Πούλο και ο wudijo, ενώ έκανε streaming κι αυτός σαν τον gaby

 

https://www.twitch.tv/wudijo/v/59372560?t=68m10s

Είναι ενθαρυντικό οτι banαρουν χωρις να κανουν διακρισεις, δηλαδη τρωει μπανακι ο Gaby που ειναι ενα @ρχιδι και μισο, χωρις καμια προσφορα στο community whatsoever, αλλα τρωει και μπανακι ο wudijo που ειναι παιχταρας και ασχολειται με theorycrafting (που πλεον δεν ξερω ποιος θα μεινει απο δαυτους αφου ο Quin πουλεψε με ολα αυτα που γινονται, ο wudijo ban, ο chainer σε βιντεακι που κυκλοφορει, καρφωνεται οτι χρησιμοποιει turbohud που σημαινει οτι και αυτος μπορει να μας χαιρετισει, οποτε απο ατομα που μπορουν να κανουν theorycrafting μονο philosophios και alkaizer εχουν μεινει.( natzuma και datmodz εχουν χαιρετισει απο καιρο επισης).

Ειναι καλο να καθαρισει η βρωμια, γιατι εχει φυγει πααααρα πολυς κοσμος ( το βλέπω γιατι mikekorn tavliban κι εγω χτυπάμε κατι ranking στο NS κοντα 100αδα όλοι με σχετικη ανεση και χωρις τρελα paragon) γι αυτο και περιμενω το banwave στο NS με ενδιαφερον.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P70 said:

περιμενω το banwave στο NS με ενδιαφερον

Ναι, απ'ότι φαίνεται μέχρι στιγμής μόνο season βαράνε. Στο 3ο banwave το πήρα πρέφα, στα προηγούμενα έμπαινα χαρούμενος να δω πόσο ανέβηκαν τα rankings μου (δεν έχω και πολλά) και δεν είδα ποτέ αλλαγή.

 

 

 

Επίσης, τα paragons είναι overestimated. Από μόνα τους δεν κάνουν τρελή διαφορά, είναι πολλοί οι παράγοντες.

 

Παράδειγμα: Έχω κάνει GR85 με τον crusader και έχω σχεδόν τέλεια rolls παντού. Τα βασικά μου stats (νούμερα profile) είναι 20K strength & 86.5k thorns, στα 1500 paragons. O Quepts (1900+ paragons) έχει βγάλει GR90 και έχει 22k strength & 63k thorns.

Εκ πρώτης όψεως λες "οκ, τα 400+ paragons διαφορά είναι καλύτερα από τα 30% λιγότερα thorns που έχει ο άλλος".

Και καπάκι βλέπεις τον Galactus με τα 1300 Paragons του να έχει βγάλει κι αυτός GR90 με 18.5k strength και 81k thorns και η όλη θεωρία με τα paragons πάει στο ποτάμι.

 

Που θέλω να καταλήξω; Κάθε GR level δίνει στα mobs +17% life, που σημαίνει χοντρικά ότι αν βγάζω το GRXX οριακά, για το GRXX+1 χρειάζομαι 17% περισσότερο damage output.

Και όλα θα ήταν πολύ εύκολο να προ-υπολογιστούν πριν ανοίξεις καν το GR, εκτός από το γεγονός ότι mob density + pylons = από 5 εώς 7 GR levels διαφορά, Α-ΝΕ-ΤΑ. Δεν θέλει πολύ, κάνε 100 runs ένα GR level που ξέρεις ότι είναι out of your league και μόλις σου κάτσει το Conduit στην πλατεία με τα 4 elite packs και το Power στον RG, ξαφνικά έβγαλες GR +5 levels από αυτά που μπορείς πραγματικά να βγάλεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζουν φυσικα ολα αυτα τα παραπονα που υπαρχουν τοσο καιρο οπως lag, απουσία inspect (MEGA FAIL) κτλ κτλ...

Εγω προσωπικα ως monk βλεπω να βαριεμαι πολυ γρηγορα αυτο το patch γιατι το εχουν παρατησει το δυσμοιρο αυτο class.

Ο Πετρος θα ξερει καλυτερα τι λεω καθοτι για να βγαλω το GR45 χωρις σετ items εκανα ενα demon hunter (ασχετως που δεν τον χρειαστηκα γιατι μίλησε η τεχνη και η εμπειρια μου ως monk :p:p:p ) και ειδα το εξης: Ο demon hunter  σχεδον παίρνει 100% dmg ΜΟΝΟ απο passives! Ειναι δυνατον σχεδον όλα τα passive του monk να ειναι αμυντικα και για attack speed? Ελεος πια, δωστε κατι παραπανω στο ρημαδι τo class, 10 GR πισω εχει μεινει απο τους αλλους. Για το bug, δε, με το epiphany που εχει αφησει στα αζητητα ενα build ενα ολοκληρο season ουτε λογος....( οταν εχεις ανοιχτο το epiphany, που ειναι 99% σε οτι build παιζει ο monk, το wave of light κανει μηδεν dmg στο κεντρο του impact)

Μηδεν ΟΙ ΩΡΕΣ ΤΟΥΣ.... :hehe: :hehe::hehe::hehe::hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την ακριβή έκταση του wave, πάντως χτες έπεσαν σίγουρα bans NS.

Τσεκάρετε τα ranking σας όσοι είστε leaderboards, εγώ ανέβηκα μια θέση solo DH.

Μπράβο Blizz!

Έγινε επεξεργασία από MikeKorn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος Chosen έγραψε:

Εύγε παιδίμ, 83 ο μοναχόντας και μου παραπονιέσαι για nerfs;

Εχεις καταλαβει οτι ο crusader και ο μαγος στο ptr βγαζουν 100+ ε?

wiz 102

crus 101

barb 95

wd 95

dh 92

monk 89

FYI.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παρακολουθώ καθόλου PTR. Κατάλαβα, πάλι πούλο ο DH, θα συνεχίσουμε να αναπολούμε στιγμές Season 1...

Wiz φαντάζομαι Tal Rasha, Crus με τι; LoN Bombardment πάλι; Δε νομίζω, δεν άλλαξε κανένα item ή το σετ το ίδιο για να πάρει +10 ranks πάνω το build.

 

Παίζει καμιά σελίδα που να δείχνει τα τρέχοντα builds για 2.4.1; Για το 2.4 είχε κάνει ένα επικό εξελάκι ο Drahque με ό,τι build παίζει και πόσο περίπου πάει το καθένα.

O DH υποψιάζομαι ότι με τις αλλαγές σε κάποια skills θα έχει πάλι ρόλο support, το οποίο δε με ενδιαφέρει. Δεν παίζω παιχνίδι hack'n'slash για να κάνω τον βάρδο, κι ας μείνω κολλημένος στα 1500p...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.