Jump to content



Recommended Posts

^^ αυτό νομίζω ότι είναι banable... in other news... χωράει και άλλο... έχω Litany με DEX,belt of the trove χωρίς throns και βρακί με μια τρύπα... οπότε σε λίγο καιρό πιο πάνω.

Δεν ακολούθησα την πεπατημένη που λέει doombringer... αλλά έβαλα στον κύβο τον "φούρνο" και Mortal drama το κρατούσα...

 

 

Screenshot005.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tavliban said:

Δεν ακολούθησα την πεπατημένη που λέει doombringer... αλλά έβαλα στον κύβο τον "φούρνο" και Mortal drama το κρατούσα...

 

Έλα βρε, ωραίος. Δε μου λες, από την στιγμή που φόρεσες το Mortal Drama κι αναγκαστικά άλλαξες το Fervor με Heavenly Strength, πως τα πας από cdr;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chosen said:

 

Έλα βρε, ωραίος. Δε μου λες, από την στιγμή που φόρεσες το Mortal Drama κι αναγκαστικά άλλαξες το Fervor με Heavenly Strength, πως τα πας από cdr;

 

Κοιτά όταν είχα one hand παρατήρησα ότι είχα κάπου 65% cdr οπότε είπα ότι είναι overkill γιατί σε συνδυασμό με το coe είδα ότι το bombardment έκανε cool down αρκετα πριν γυρίσει σε physical. Με το mortal drama είδα ότι το cdr γυρισε στο 60% περίπου (μου έκατσε βέβαια με 7% cdr) οπότε είδα ότι πάλι το bombardment έκανε cool down πριν γυρίσει το coe. Άρα όσον αφορά dps δεν έχασα τίποτα. Ίσα ίσα κέρδισα λόγο του παραπάνω str του mortal drama. Τα άσπρα γίνονται αλοιφή έτσι και αλλιώς οπότε με φούρνο κερδίζει πολύ στις δύσκολες μάχες με elites.

 

Το πρόβλημα είναι μόνο στο survivability αλλά αν προσέξεις λίγο παραπάνω δεν εχεις πρόβλημα. Επίσης αλλαξα το rune στο law σε immovable object γιατί το decaying strength είναι μάπα. Γιατί; Άμα σε χτυπήσουν τον ήπιες. Δεύτερον πηγαίνεις πέρα δώθε οπότε σε χτυπούν πολλοί. Πάλι τον ηπιες. Άρα θες προστασία παραπάνω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά, εμένα μου έχει κάτσει ενα καλό sunkeeper με 30% σε elites, οπότε για push το χρησιμοποιώ. Απλά σε hardcore όπως γίνεται αντιληπτό, όταν είμαι χωρίς akarat, τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα. Καθε ποσοστό CDR είναι πολύ σημαντικό. Εχω mortal drama ancient, θα του ρίξω μια ματιά μπας και :p

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Trooper said:

Πολύ καλά, εμένα μου έχει κάτσει ενα καλό sunkeeper με 30% σε elites, οπότε για push το χρησιμοποιώ. Απλά σε hardcore όπως γίνεται αντιληπτό, όταν είμαι χωρίς akarat, τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα. Καθε ποσοστό CDR είναι πολύ σημαντικό. Εχω mortal drama ancient, θα του ρίξω μια ματιά μπας και :p

Δεν θα στο πρότεινα... Γιατί το 1 δευτερόλεπτο στο hc είναι ζήτημα ζωής και θανάτου :Ρ

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2016 at 6:48 PM, tavliban said:

αλλά έβαλα στον κύβο τον "φούρνο" και Mortal drama το κρατούσα...

 

On 24/2/2016 at 9:02 AM, Trooper said:

εμένα μου έχει κάτσει ενα καλό sunkeeper με 30% σε elites, οπότε για push το χρησιμοποιώ

 

Thanks και στους 2 για τις ιδέες που μου βάλατε, το βράδυ θα κάνω και γω μερικές δοκιμές γιατί μόνο με το flail για το αλογάκι και το doombringer είχε δοκιμάσει.

 

Επίσης, το bracer από το act1 bounty το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω ένα Nemesis με τέλεια rolls και τα extra elite packs από τα pylons βοηθάνε αρκετά, αλλά 1000% thorns damage δεν το λες και λίγο. Απλά δεν ξέρω πόσο συχνά procάρει, το έχετε δοκιμάσει;

 

Παραθέτω και τα κωλόφαρδα χτεσινά μου drops (το mortal drama αυτό το είχα σε μουλάρι και το είδα ψάχνοντας κάτι άλλο):

 

ksekolothikes.thumb.jpg.cd36851e87f9d764

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Chosen έγραψε:

 

 

Thanks και στους 2 για τις ιδέες που μου βάλατε, το βράδυ θα κάνω και γω μερικές δοκιμές γιατί μόνο με το flail για το αλογάκι και το doombringer είχε δοκιμάσει.

 

Επίσης, το bracer από το act1 bounty το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω ένα Nemesis με τέλεια rolls και τα extra elite packs από τα pylons βοηθάνε αρκετά, αλλά 1000% thorns damage δεν το λες και λίγο. Απλά δεν ξέρω πόσο συχνά procάρει, το έχετε δοκιμάσει;

 

Παραθέτω και τα κωλόφαρδα χτεσινά μου drops (το mortal drama αυτό το είχα σε μουλάρι και το είδα ψάχνοντας κάτι άλλο):

 

ksekolothikes.thumb.jpg.cd36851e87f9d764

Lol to Death watch mantle δεν υπάρχει :p

 

Εγω με αυτά τα bracer παίζω γιατί δεν είχα ancient nemesis. Το extra dmg βοηθάει συν τα εξτρα thorns, αλλά ολοι οι πρώτοι στα ladders παίζουν με nemesis. Αν έχεις καλά nemesis δε νομίζω να αξίζει να τα αλλάξεις.

 

Πολύ καλό και το mortal drama, αν εισαι οκ με το να χάσεις το fervor τοτε ισως να ειναι μια καλή επιλογή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2016 at 11:02 AM, Trooper said:

 

1 hour ago, Chosen said:

 

 

Thanks και στους 2 για τις ιδέες που μου βάλατε, το βράδυ θα κάνω και γω μερικές δοκιμές γιατί μόνο με το flail για το αλογάκι και το doombringer είχε δοκιμάσει.

 

Επίσης, το bracer από το act1 bounty το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω ένα Nemesis με τέλεια rolls και τα extra elite packs από τα pylons βοηθάνε αρκετά, αλλά 1000% thorns damage δεν το λες και λίγο. Απλά δεν ξέρω πόσο συχνά procάρει, το έχετε δοκιμάσει;

 

Παραθέτω και τα κωλόφαρδα χτεσινά μου drops (το mortal drama αυτό το είχα σε μουλάρι και το είδα ψάχνοντας κάτι άλλο):

 

ksekolothikes.thumb.jpg.cd36851e87f9d764

Εγώ για να είμαι ειλικρινής το ρεκόρ το έκανα με τα sanguinary... Είναι πιο consistent από τα nemesis. Αν τα nemesis μου είχαν thorns θα το συζητουσα. Μετά σκέφτομαι αξίζουν τα 4 elite που θα βγαλεις; Και αν πετύχεις και τα 4...

 

Υγ. Τα spaulder of zakara που φοράω τα είδε κανεις σας; :Ρ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tavliban said:

Υγ. Τα spaulder of zakara που φοράω τα είδε κανεις σας; :Ρ

Ναι κάτι θυμάμαι, τραγικότατα :hehe:

 

Μιας και σας βρήκα εδώ μαζεμένους: στο amulet αξίζει να σφάξω το χιλιάρικο vitality για 20% Physical;  Με το σκεπτικό ότι το elemental damage έχει diminishing returns (έχοντας %Phy σε bracers, όπλο και ασπίδα, το 20% στο amulet θα είναι π.χ. ~11%)

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/39293419

 

Είχα πάνω από χρόνο να παίξω sader και εδώ και 3 βδομάδες που άρχισα το LoN bomb,  έχει ξεσκιστεί να ρίχνει πράμα. Με το γάντι είμουν πολύ λωκόφαρδος (έπεσε την 2η μέρα), ενώ για να δω ancient Belt of the Trove 6άρα με vitality έπρεπε να σκάσω μια περιουσία σε shards+reforges. Ασπίδα προκοπίσια ακόμα να δω...

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2016 at 8:23 PM, P70 said:

Τι σου ειναι τα paragon....

 

 

Tο 90% του παιχνιδιού πλέον. Γι' αυτό γίνεται ο χαμός από bots

Bοηθάει βέβαια και το meta στα τελευταία 2 patches με τον χαμό που γίνεται από supports (μιας και τα support δεν χρειάζονται τόσες πολλές λεπτομέρειες στο gear)

Link to comment
Share on other sites

bots από τη μια,thud από την άλλη,άντε τους προλάβεις στα leaderboards :(

 

2 μόνο παραδείγματα από χτες... ΠΟΙΟΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΡΕ ΦΟΥΣΤΗ ΜΟΥ, ΕΛΕΟC και παντού thunderstorm  φφσ 

 

8pK69lc.jpg

 

gbkkkHe.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.