Jump to content



Προσφορές σε μητρικές @ Πλαίσιο @ 20€


GoriLLakoS

Recommended Posts

Πάντως μητρικές υπάρχουν, απλά όχι οι "διάσημες" που όλοι θέλουν. Αν έχει κάποιος όρεξη για βόλτα, όλο και κάτι θα βρει για κανα HTPC ;)

Ετσι ειναι, και εγω θα παω μια τσάρκα μετα μήπως βρω τιποτις...:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Παντως οπως και να εχει... δεν νομιζω οτι κανενας απο εδω μεσα, αν ηταν πωλητης στο πλαισιο και του λεγαν οτι εχουμε καρτες με p35 και x38 που κανονικα κανουν 100-250 ευρω, δεν θα καβατζωνε 2-3 για τον εαυτο του και τους κολλητους του. Σκεφτειτε τωρα ποσοι πωλητες υπαρχουν... Απλα ειναι τα πραγματα. Και απολυτως λογικα.

Οσον τωρα αφορα αυτο με το θεμα χρηματων, ειναι αλλο πραγμα να μην εχεις λεφτα να διαθεσεις και να παιρνεις διαφορα απο προσφορες (ειτε μεταχειρισμενα ειτε ξεστοκαρισμα) και αλλο πραγμα να ρωτας 500 φορες το ιδιο πραγμα εσυ και αλλοι 10 και να διαλυεται ενα thread. Οποιος πραγματικα ενδιαφερεται, παιρνει ενα τηλεφωνακι, τζαμπα ειναι, τα παιδια ειναι ευγενικοτατα και πιστεψτε με, την δουλεια τους κανουν, να πουλησουν θελουν. Αν υπαρχει κατι θα στο πουν. Δεν βρισκω τον λογο να ρωταμε τα ιδια και τα ιδια λες και ειμαστε 8χρονα.

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω παιρνει την μητρικη ο ανεργος-αεργος-φοιτητης, 120+ ο εργαζομενος ... δίκαιο δεν είναι? their way eventually" ;)

δεν είναι δίκαιο όχι........Οι ευκαιρίες είναι ίδιες για όλους ...στα 20 ευρώ στην προκειμένη περίπτωση..δεν είναι φοιτητικό ιντερνετ για να ειναι φθηνότερο...όμως δεν μπορώ να τρέξω ... να προλάβω ... και γω ήθελα μια καρτούλα στα 50 ευρά και μια mobo στα 20

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να πω που ειμαι με ενα p4s478,μια asrcock p4vm890,512 ραμ και μια 3850(που υδρωσα για να την παρω 150ε τοτε).

Δεν με χαλαει καθολου να επερνα να ξεκινησω καινουργιο pc με 20-30 ευρω το κομματι,αλλα στην ελλαντα πρεπει να κατασκηνωνεις απο εξω για να προλαβεις προσφορες(ολοι τρεχουνε σαν τις νυκοκηρες στα σουπερμαρκετ :innocent:)

Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως και να εχει... δεν νομιζω οτι κανενας απο εδω μεσα, αν ηταν πωλητης στο πλαισιο και του λεγαν οτι εχουμε καρτες με p35 και x38 που κανονικα κανουν 100-250 ευρω, δεν θα καβατζωνε 2-3 για τον εαυτο του και τους κολλητους του. Σκεφτειτε τωρα ποσοι πωλητες υπαρχουν... Απλα ειναι τα πραγματα. Και απολυτως λογικα.

Οσον τωρα αφορα αυτο με το θεμα χρηματων, ειναι αλλο πραγμα να μην εχεις λεφτα να διαθεσεις και να παιρνεις διαφορα απο προσφορες (ειτε μεταχειρισμενα ειτε ξεστοκαρισμα) και αλλο πραγμα να ρωτας 500 φορες το ιδιο πραγμα εσυ και αλλοι 10 και να διαλυεται ενα thread. Οποιος πραγματικα ενδιαφερεται, παιρνει ενα τηλεφωνακι, τζαμπα ειναι, τα παιδια ειναι ευγενικοτατα και πιστεψτε με, την δουλεια τους κανουν, να πουλησουν θελουν. Αν υπαρχει κατι θα στο πουν. Δεν βρισκω τον λογο να ρωταμε τα ιδια και τα ιδια λες και ειμαστε 8χρονα.

Αυτό που λες για το καβάτζωμα έχει να κάνει με την πολιτική του κάθε μαγαζιού προς τους υπαλλήλους του και είναι κάτι το οποίο δεν μας αφορά εδώ.

Επαναλαμβάνω πάλι ότι κάποιοι απο εδώ επωφελήθηκαν άρα δεν πρέπει να μιλάμε για διεφθαρμένους και άπληστους πωλητές του πλαισίου.

Το πλαίσιο ξεκίνησε μια πολύ ωραία πρακτική του ξεστοκαρίσματος, που αν συνεχιστεί και οργανωθεί θα είναι προς όφελος όλων μας. Ήδη είδατε ότι το multirama έπιασε το επιχειρηματικό υπονοούμενο και έκανε και αυτό προσφορές. Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι. Πόλεμος τιμών και εντυπώσεων με τελικούς κερδισμένους εμας.

Γι' αυτό θα σας πρότεινα να αφήσετε την μεμψιμοιρία στην άκρη και να προσπαθήσετε με την συμπεριφορά σας και τα γραφόμενά σας να ενθαρρύνετε τέτοιες κινήσεις και στο μέλλον. Στο κάτω κάτω, εμείς θα ωφεληθούμε απο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι το παλεβετε ελεοςςςςς ζαλιστηκα τελειωσε κοιταχτε να προλαβουμε το MULTIRAMA και να ξερετε ο πελατης εχει παντα δικαιο και ολοι εμεις ειμαστε πελατες

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δίκαιο όχι........Οι ευκαιρίες είναι ίδιες για όλους ...στα 20 ευρώ στην προκειμένη περίπτωση..δεν είναι φοιτητικό ιντερνετ για να ειναι φθηνότερο...όμως δεν μπορώ να τρέξω ... να προλάβω ... και γω ήθελα μια καρτούλα στα 50 ευρά και μια mobo στα 20

δεν εισαι ο μονος που δεν προλαβε να εποφεληθει απο την προσφορα, και εγω που ειμαι φοιτητης, αν και ειποθηκε απο αλλους πως οι φοιτητες εχουν χρονο να τρεξουν για τις προσφορες, δεν μπορεσα να παρω τπτ επειδη εχω ακομα εξεταστικη και διαβασμα. μετα οι προσφορες οπως και οι εκπτωσεις ειναι για ολους ανεξαρτητου ιδιοτητας

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δίκαιο όχι........Οι ευκαιρίες είναι ίδιες για όλους ...στα 20 ευρώ στην προκειμένη περίπτωση..δεν είναι φοιτητικό ιντερνετ για να ειναι φθηνότερο...όμως δεν μπορώ να τρέξω ... να προλάβω ... και γω ήθελα μια καρτούλα στα 50 ευρά και μια mobo στα 20

Καταρχας απο οτι καταλαβα και σε αυτην την περιπτωση κλειναν τηλλεφωνικα καρτες. Αλλα και παλι, αν θες μπορεις να παραιτηθεις απο την δουλεια σου και να γινει μονιμος κατοικος πλαισιου για να προλαβαινεις ολες τις προσφορες...

Link to comment
Share on other sites

Όχι θα κρατάνε ένα προϊόν σε προσφορά για κάθε ένα που θέλει. Θα έχουν μέντιουμ για να μαντεύουν ποιός θέλει και θα κάνουν και κατ'οίκον delivery.

Η προσφορά έχει την έννοια του εφήμερου και του ευκαιριακού. Πρόλαβες, το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για το καβάτζωμα έχει να κάνει με την πολιτική του κάθε μαγαζιού προς τους υπαλλήλους του και είναι κάτι το οποίο δεν μας αφορά εδώ.

Επαναλαμβάνω πάλι ότι κάποιοι απο εδώ επωφελήθηκαν άρα δεν πρέπει να μιλάμε για διεφθαρμένους και άπληστους πωλητές του πλαισίου.

Το πλαίσιο ξεκίνησε μια πολύ ωραία πρακτική του ξεστοκαρίσματος, που αν συνεχιστεί και οργανωθεί θα είναι προς όφελος όλων μας. Ήδη είδατε ότι το multirama έπιασε το επιχειρηματικό υπονοούμενο και έκανε και αυτό προσφορές. Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι. Πόλεμος τιμών και εντυπώσεων με τελικούς κερδισμένους εμας.

Γι' αυτό θα σας πρότεινα να αφήσετε την μεμψιμοιρία στην άκρη και να προσπαθήσετε με την συμπεριφορά σας και τα γραφόμενά σας να ενθαρρύνετε τέτοιες κινήσεις και στο μέλλον. Στο κάτω κάτω, εμείς θα ωφεληθούμε απο αυτό.

Μπορει το καβατζωμα να μην ειναι η καταλληλη λεξη. Απλα ο πωλητης μπορει να γινει και πελατης. Με το δικιο του. Καθολου κακο δεν ειναι, ειναι απολυτο δικαιωμα του να χαλαει ολο του το μισθο αν θελει σε προιοντα του μαγαζιου. Ειναι σαν να μου λετε οτι ο φουρναρης δεν πρεπει να κραταει τις καλυτερες φρατζολες για τον εαφτο του, η ο μπακαλης δεν πρεπει να παιρνει καλα φρουτα αλλα σαπια. Ειναι δικαιωμα του καθε πωλητη να αγορασει κατι απο το μαγαζι που δουλευει. Και λογικο ειναι αυτος να το μαθει πριν απο εμας...

Link to comment
Share on other sites

1.Οι φοιτητές μπορούν και να δουλέψουν ένα 4ωράκι την ημέρα για ένα έξτρα χαρτζιλίκι τον μήνα για να μην ζητάνε συνέχεια €€€ απο την μαμά και τον μπάμπά. Όλα στον άνθρωπο και στην θέληση του είναι. Και μην μου πέιτε πώς δεν έχετε χρόνο.

2. Το μεγαλύτερο μέρος των μητρικών έχει ήδη εξαφανιστεί και έχουν μέινει διάσπαρτα ελάχιστα κομμάτια.

3.Δέν υπάρχει δίκαιο και άδικο. Ο καθένας μπορεί να αγοράσει όσες μητρικές θέλει.

Το ίδιο και οι πωλητές του Πλαισίου...σε πηγάδι κατούρισαν δηλαδή και είναι άδικο?

(αυτή η δικαιολογία μου κάνει σαν να λέει ένα παιδάκι, -Σε αυτόν πήρες γλυφιτζούρι, σε εμένα όχι, θέλω και εγώ ένα. LOL ).

4. Αυτο με την ώρα και την ώρα εργασίας του καθενός δέν το σχολιάζω κάν.....

Link to comment
Share on other sites

1049836 M/B DFI LANPARTY LP UT 790FX-M2R (sAM2) ρε παιδια μια ερωτηση αγορασα αυτην την μητρικη 70ευρω την παρασκευη και σημερα εχει 20ευρω αν παθει κατι θα παρω 20 ευρω η εαν την επιστρεψω? ασ την ειχαν απο την αρχη μεσα σε 3 μερες 50 ευρω???????????

Link to comment
Share on other sites

Όχι θα κρατάνε ένα προϊόν σε προσφορά για κάθε ένα που θέλει. Θα έχουν μέντιουμ για να μαντεύουν ποιός θέλει και θα κάνουν και κατ' οίκον delivery.

Η προσφορά έχει την έννοια του εφήμερου και του ευκαιριακού. Πρόλαβες, το πήρες.

Ρε αστρολάβε εγώ είπα με την εξής λογική: Αν δεν έδιναν 10-10 τις κάρτες αλλά από μια σε κάθε άτομο που ζήταγε περισσότερα άτομα θα είχαν επωφεληθεί και ίσως προλάβουν έστω τηλεφωνικά και όσοι δεν μπορούν /έχουν τον χρόνο να κατέβουν στα καταστήματα την συγκεκριμένη ημερομηνία...Το Πλαίσιο και κάθε Πλαίσιο ξερει ότι θα ξεστοκάρει εντός της ημέρας, αφού μαθεύτηκε η ευκαιρία/προσφορά, αλλά καλύτερα οι 10 κάρτες να πάνε σε 10 πελάτες (που και οι 10 θα εξυμνούν τον Αγ. Γεράρδο για τις "ευκαιρίες" αυτές) παρά σε έναν...για το Πλαίσιο καλύτερα και για μας καλύτερα... Δεν είναι ντομάτες για να του μείνουν και να σαπίσουν...

ΟΦΦ ΟΝ ΤΟΠΙΚ...Δεν μ'αρεσει γενικότερα να διαβάζω Posts με ειρωνική διάθεση απέναντι σε οποιονδήποτε και για οτιδήποτε...και τον τελευταιο καιρό διαβάζω πολλά τέτοια ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε αστρολάβε εγώ είπα με την εξής λογική: Αν δεν έδιναν 10-10 τις κάρτες αλλά από μια σε κάθε άτομο που ζήταγε περισσότερα άτομα θα είχαν επωφεληθεί και ίσως προλάβουν έστω τηλεφωνικά και όσοι δεν μπορούν /έχουν τον χρόνο να κατέβουν στα καταστήματα την συγκεκριμένη ημερομηνία...Το Πλαίσιο και κάθε Πλαίσιο ξερει ότι θα ξεστοκάρει εντός της ημέρας, αφού μαθεύτηκε η ευκαιρία/προσφορά, αλλά καλύτερα οι 10 κάρτες να πάνε σε 10 πελάτες (που και οι 10 θα εξυμνούν τον Αγ. Γεράρδο για τις "ευκαιρίες" αυτές) παρά σε έναν...για το Πλαίσιο καλύτερα και για μας καλύτερα... Δεν είναι ντομάτες για να του μείνουν και να σαπίσουν...

ΟΦΦ ΟΝ ΤΟΠΙΚ...Δεν μ'αρεσει γενικότερα να διαβάζω Posts με ειρωνική διάθεση απέναντι σε οποιονδήποτε και για οτιδήποτε...και τον τελευταιο καιρό διαβάζω πολλά τέτοια ...

Τον παραλογισμό τον διαδέχεται η ειρωνεία μέχρις ότου πρυτανεύσει η λογική και επιστρέψουν τα επιχειρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.