Jump to content



Προσφορές σε μητρικές @ Πλαίσιο @ 20€


GoriLLakoS

Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Πάντως παιδιά μη λέμε και ότι θέλουμε για σικέ προσφορές και κράχτες...

Προσφορές υπήρξαν, τυχεροί υπήρξαν επίσης. Το παιδί μερικές σελίδες πίσω πήρε maximus formula με 20ε.

Ένας φίλος μου πήρε 8800Gt με 50ε.

Εγώ χθες πρόλαβα 6750 με 65 όμως ευρώ. (θα προτιμούσα με 10, αλλά μη τα θέλουμε και όλα δικά μας)... :boxed:

Επίσης οι αγγελίες σε όλα τα forum που γεμίσαν, καθώς και οι λιγούρηδες που κατέβασαν τα ράφια, δεν είναι πλάσματα της φαντασίας μας, ούτε υπάλληλοι του πλαισίου προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πραγματικοτητα και ετσι θα μπορουσε να γινει αλλα τοτε κανε μπαμ δεν θα γινοταν και ουτε τοσος λογος για το πλαισιο απλα κανενας δεν θα το μαθαινε και κανενας δεν θα ασχολουταν σε αντιθεση με τωρα που ολοι συζηταμε για το καταστημα και για ανυπαρκτα κοματια προσφορων

Σε αντιθεση με τα multirama οπου και εκει πηραν οι πωλητες δεν λεω και αρκετα κοματια αλλα πρωτη βαρυτητα δοθηκε στον καταναλωτη και τελικο πελατη ωστε να ειναι χαρουμενος και ικανοποιημενος σε αντιθεση με οτι γινεται εδω :)

Το παν ειναι η ικανοποιηση του πελατη αλλα μαλον μερικοι θεωρουν τα φορουμ κτισματα τους και τους τελικουσ καταναλωτες προβατα και ενοχλουνται οταν αλλοι πηγαν να τους αποδειξουν το κατι διαφορετικο

Και τα multirama μπορουν να βγαλουν επεξεργαστη στα ιδια και λιγοτερα χρηματα

Θελετε αυριο να δειτε προσφορα 10ε σε επεξεργαστες αλλα και μητρικες, μνημες, κουτια, ψυκτρες κτλ ΑΛΛΑ διαθεσιμοτητα μηδεν γινεται ολα γινονται

Αντε το πολυ απο ενα κοματι σε καθε ειδος αυτο ειναι το μονο ευκολο ολα γινονται αλλα μετα δεν θελω γκρινια

ΔΕΝ προλαβαμε, ( τι να προλαβεται :clap::clap::clap: ) οι πωλητες τα κρατησαν ολα, τσαμπα τοσα τηλ

Απλα δεν υπηρχε τιποτα αλα απο την αρχη ηταν μια διαφημιση και ολα μερος ενος παιχνιδιου

Καλησπερα σε ολους

Φιλικα ΟΕW1999:)

Καλησπέρα OEW1999,

Στο multirama στην Τσιμισκή δέν δουλέυεις ή με απατά η μνήμη μου?

Θα στο ξαναπώ να το βάλεις καλά στο μυαλό σου γιατί το έχεις πάρει πολύ πατριωτικά χωρίς λόγο.

Όλα τα ξεστοκαρίσματα τα προηγούμενα γίνανε αθόρυβα και όλα καλά...αυτό με τις 8800GT τις πήρε χαμπάρι κάποιος

και έγινε ο σάλος(χωρίς λόγο κατ'εμέ) εδω μέσα και σε άλλα forum.

Επειδή ειπώθηκε πώς πολλοί τα γνωρίζουν αλλά κανένας δέν μιλάει, βγήκα και ενημέρωσα σχετικά για τα σημερινά.

Άμα ηθελε το Πλάισιο να κάνει διαφήμιση θα φρόντιζε banner,ενημέρωση και όλα τα σχετικά που είπα και πιο πριν.

Αν ήθελε το Πλαίσιο να έβγαινε και να διαφιμηστεί ή να μαζέψει πελάτες στα μαγαζιά, θα έκανα ένα θέμα και θα έλεγα :

"Παιζάκια, έχουμε 200 Χ 8800GT και περιμένουν τον κάτοχο τους να τον κάνουν τρισευτυχισμένο.

Κάθε πελάτης έχει δικαίωμα να πάρει 1 κάρτα.

Οι τιμές είναι απίστευτες!

Επικοινωνέιτε μαζί μου για να σας κρατήσω μία ονομαστικά καιπέιτε μου και το nick σας στο lab."

Τι διαφήμιση βρε παλικάρι μου τι διαφήμιση? Διαβάζεις τι γράφω ή γράφεις απλά για να γράψεις?

ή με είδες πουθενά σαν και εσένα να μπάινω να γράφω εμέσως κάτι σαν αυτό?

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=52793

Τόσο πολύ σε πέιραξε που το εκανε πρώτο το Πλαίσιο και ακολούθησε το multirama και όχι αντίστροφα?

Και ξέρεις και κάτι άλλο(και ρίχτε μου και ban για τον τρόπο έκφρασης μου,το κατανοώ απόλυτα αυτό που κάνω)

Άι σιχτίρ στο κάτω κάτω, εγώ μπάινω να βοηθήσω και εσέις κράζετε αβέρτα σαν παιδάκια 2 χρονών.

Ε βέβαια, αυτά δεν αλλάζουν....

Ποικιλία δέν έχει κάπου...για την μικρή ποικιλία κράζετε.

Ποικιλία έχει τεράστια...κάποιος θα βρεθεί να κράξει επειδή δέν υπάρχει 1 προϊόν απο τα 9000.

Μεγάλες τιμές έχει κάπου..κράζετε επειδή δέν είναι μικρές.

Μικρές τιμές έχει κάπου..κράζετε επειδή δέν προλάβατε.

Τίποτα άλλο?

Μετά λέτε "μπουρδέλο"..ε βέβαια ο πελάτης διαμορφώνει την αγορά και την όλη νοοτροπία, αλλά μέχρι να το καταλάβετε θα έχουμε φτάσει 2112.

Συνέχισε εσύ να κρατάς τα αρνητικά απο κάθε τι που σου συμβαίνει, τα θετικά σβήστα...

ΕΛΕΟΣ

:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Για το τυπικό της υπόθεσης...

Υπήρχαν περίπου 150 κάρτες

Περίπου 220 μητρικές

και 638 CPU τα οπόια και αφανίστηκαν σε περίπου 30 λεπτά.

Αν πούμε ότι κατά μέσο όρο η τιμές των καρτών ανά κομμάτι είναι τα 100ε και πουληθήκαν κατά μέσο όρο στα 50ε

Οι 220 μητρικές θα μπορούσαν κατά μέσο ορό να πουληθούν στα 50ευρω ανά κομμάτι (αν υποθέσουμε ότι πολλές απ αυτές ήταν s478) και δοθήκαν για 20ε

και οι 638 CPU θα μπορούσαν να πουληθούν με μέσο ορό 50ευρω ανά κομμάτι (αν υποθέσουμε ότι οι περισσότεροι ήταν φτηνά μοντέλα AM2) και δοθήκαν για 10ε

Μιλάμε για τουλάχιστον 40Κ ευρώ χασούρα μέσα σε μισή ώρα :o

Δεν έχει και πολύ νόημα αυτό που λέω αλλά εξακολουθώ να απορώ:nada:

Βασίλη καταλαβαίνω την αδικαιολόγητη πίεση στην οποία βρίσκεσαι από τα διαφορα σχόλια αλλά θα έπρεπε να καταλάβεις οτι και η πολιτική του πλαισίου σε αυτό το τομέα είναι κάπως άτσαλη.

Σου μοιάζουν παραλογές οι αντιδράσεις?

Εμένα δε μου μοιάζουν καθόλου.

Βρείτε τρόπο να το κρατήσετε εσωτερικό το ξεστοκαρισμα αφού υπάρχει τέτοια πείνα από τους υπαλλήλους και αν περισσέψουν κομμάτια εκμεταλλευτείτε το για τη καλύτερη εικόνα του πλαισίου.

καλύτερο για όλους θα είναι.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί ΔΕ θέλετε να το εκμεταλλευτείτε αφήνοντας περισσοτέρους πελάτες ικανοποιημένους απλά επιβραδύνοντας τη διαδικασία του ξεστοκαρίσματος στις 2 ώρες αντί για τα 30 λεπτά (από τη στιγμή που το στοκ θα μπορεί να αποροφηθει πιο αργά)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και πολύ νόημα αυτό που λέω αλλά εξακολουθώ να απορώ:nada:

ναι, έτσι είναι. Δλδ και 70 ευρώ να είχαν τον phenom,εγώ θα έτρεχα. Κάτι θα ξέρουν αυτοί. Ισως ο ντόρος να αξίζει περισσότερο ;)

Βill χαλάρωσε man, μπορούμε και κρίνουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη καταλαβαίνω την αδικαιολόγητη πίεση στην οποία βρίσκεσαι από τα διαφορα σχόλια αλλά θα έπρεπε να καταλάβεις οτι και η πολιτική του πλαισίου σε αυτό το τομές είναι κάπως άτσαλη.

Σου μοιάζουν παραλογές οι αντιδράσεις?

Εμένα δε μου μοιάζουν καθόλου.

Βρείτε τρόπο να το κρατήσετε εσωτερικό το ξεστοκαρισμα αφού υπάρχει τέτοια πεινά από τους υπαλλήλους και αν περισσέψουν κομμάτια εκμεταλλευτείτε το για τη καλύτερη εικόνα του πλαισίου.

καλύτερο για όλους θα είναι.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί ΔΕ θέλετε να το εκμεταλλευτείτε αφήνοντας περισσοτέρους πελάτες ικανοποιημένους απλά επιβραδύνοντας τη διαδικασία του στοκαρίσματος στις 2 ώρες αντί για τα 30 λεπτά (από τη στιγμή που το στοκ θα μπορεί να αποροφηθει πιο αργά)

Αυτά ακριβώς ετοιμαζόμουν να γράψω. Συμφωνώ απόλυτα.

Δεν νομίζω κανείς να διαμαρτύρεται επιεδή δεν πρόλαβε (δεν μπορείτε να έχετε άπειρα κομμάτια), διαμαρτύρεται για τον λόγο που δεν πρόλαβε.

Link to comment
Share on other sites

.........

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί ΔΕ θέλετε να το εκμεταλλευτείτε αφήνοντας περισσοτέρους πελάτες ικανοποιημένους απλά επιβραδύνοντας τη διαδικασία του στοκαρίσματος στις 2 ώρες αντί για τα 30 λεπτά (από τη στιγμή που το στοκ θα μπορεί να αποροφηθει πιο αργά)

Κάπου σε έχασα, πως ακριβώς επιβραδύνεις την διαδικασία ξεστοκαρισματος?

Link to comment
Share on other sites

Αφήνοντας το κάθε άτομο να πάρει από ένα ως δυο κομμάτια...

To οποιο μπορει να ξεπερασει καποιος πανευκολα! Ενα φιλαρακι, ενα συγγενη κλπ και εφτασες τα 5-6 κομματια και παλι θα ειχαμε το ιδιο σκηνικο. Δεν λεω οτι δεν θα βελτιωνε καπως την κατασταση αλλα και παλι δεν θα αλλαζε πολλα κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

To οποιο μπορει να ξεπερασει καποιος πανευκολα! Ενα φιλαρακι, ενα συγγενη κλπ και εφτασες τα 5-6 κομματια και παλι θα ειχαμε το ιδιο σκηνικο.

Κοινώς οικογενειακή, κατά το ομαδική :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο Πλαισιο 2 ωρα...μολις γυρισα απο το φροντιστηριο και ρωταω τον πωλητη και του λεω..εμεινε καμια μητρικη ? κουναει το κεφαλι και μου λεει οχι..

και στην γωνια φαινοντουσαν 3 maximus formula μεσα στη σακουλα...:whistle2:

μου ερχοταν να κλαψω..ξενερωσα,ψιλονευριασα και πηγα στο σπιτακι μου :wall:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο Πλαισιο 2 ωρα...μολις γυρισα απο το φροντιστηριο και ρωταω τον πωλητη και του λεω..εμεινε καμια μητρικη ? κουναει το κεφαλι και μου λεει οχι..

και στην γωνια φαινοντουσαν 3 maximus formula μεσα στη σακουλα...:whistle2:

μου ερχοταν να κλαψω..ξενερωσα,ψιλονευριασα και πηγα στο σπιτακι μου :wall:

Επρεπε απλα να τον κραξεις εκει οπως ηταν. η να απαιτουσες να σου δειξει το χαρτι με το ονομα κολλημενο απο πανω :crazy:

Link to comment
Share on other sites

To οποιο μπορει να ξεπερασει καποιος πανευκολα! Ενα φιλαρακι, ενα συγγενη κλπ και εφτασες τα 5-6 κομματια και παλι θα ειχαμε το ιδιο σκηνικο. Δεν λεω οτι δεν θα βελτιωνε καπως την κατασταση αλλα και παλι δεν θα αλλαζε πολλα κατα την γνωμη μου.

Λές και η αγορά δε μπορεί να γίνει ονομαστικά. αλλά και πάλι

Συγρινεις αυτές τις εναλλακτικές με το να μπορεί με τη μια να πάρει 20 κομμάτια?

Εδω μιλάμε για μια απλή χρονοκαθυστέρηση όχι την απόλυτη απονομή δικαιοσύνης.

Εγώ λέω ότι θα άλλαζε πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε απλα να τον κραξεις εκει οπως ηταν. η να απαιτουσες να σου δειξει το χαρτι με το ονομα κολλημενο απο πανω :crazy:

Οχι ενταξει..δεν θα κανω ετσι για μια μητρικη...αλλωστε για αλλο λογο πηγα..μπας και πετυχω καμια με ddr3

Σε τοσο χαμηλο επιπεδο δεν πεφτω..χαλαλι του που τις πηρε και ας τις βαλει οπου θελει αυτος..δικαιωμα του..

Μακαρι να ειχα και εγω ενα γνωστο στο πλαισιο και θα ειχα και εγω και μητρικουλα και καρτουλα και επεξεργαστουλη...:weep:

Link to comment
Share on other sites

πηρα απο τη βουλιαγμενης μια asus m3a32-mvp deluxe wifi!!!!

ειχε και maximus αλλα τελικα δεν ηταν στη προσφορα,αν και δεν ειμαι σιγουρος γιατι ηθελε να τις καβατζωσει ο πωλητης

Link to comment
Share on other sites

ειχε και maximus αλλα τελικα δεν ηταν στη προσφορα,αν και δεν ειμαι σιγουρος γιατι ηθελε να τις καβατζωσει ο πωλητης

αν ήταν η απλή και όχι η Special Edition (με το waterblock στο NB) τότε δεν ήταν μέσα στην λίστα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.