Jump to content



Ποικιλία και διαθεσιμότητα προιόντων ΠΛΑΙΣΙΟΥ


perp

Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

έχω ένα στο πι-σι του αδερφού, με γελοίο o/c (γελοίο = στον θεό).

είναι μια χαρα σι-πι-γιου ιφ γιου ασκ μι...

Νομίζω παίζει 24/7 στα 3.600+? κάτι τέτοιο Γιάννη.

Jaguar και εμένα μου την σπάει όταν τελειώνει η Μιτζίθρα στο super market αλλά αν δεν έχει η κεντρική αποθήκη / παραγωγός / αντιπρόσωπος τι να κάνω? Λες να μην θέλει να πουλήσει?

Link to comment
Share on other sites

μιλώντας ειδικά για το Πλαίσιο και παρακολουθώντας το πολύ καιρό (πολύ περισσότερο από την ύπαρξη αυτού του thread) νομίζω πλέον ότι όχι δεν θέλει να πουλήσει.

ΠΧ ενώ έχει νορμαλ ποικιλία σε Intel cpus AMD έχει όποτε λάχει και ότι μοντέλα λάχει.

Για συγκεκριμμένα προϊόντα (πχ τους 2.5" HDD WD) έχω δει να τελειώνουν 2 φορές σε 6 μήνες και να κάνουν κανα μήνα να το ξαναβάλουν στο site

Δεν είναι ότι τελείωσαν οι WD και οκ πάρε Toshiba, είναι ότι φέρνει μόνο WD και αν τελειώσει (και λέμε τώρα δεν έχει ο προμηθευτής) δεν φέρνει toshiba/fujitsu/whatever για να καλύψει την τρύπα και να πουλήσει

Γενικά το σχόλιο μου δεν αναφέρεται στα "Αναμένεται σύντομα" ή κάτι τέτοιο. Και όταν είσαι εταιρικός πελάτης και θέλεις/ψάχνεις κάτι είναι κρίμα, με την έλλειψη οργάνωσης αυτή, να σε στέλνουν αλλού.

Το συγκεκριμμένο πρόβλημα εμφανίζεται λόγω μικρής ποικιλίας και κακού χρονοπρογραμματισμού των παραγγελιών εκ μέρους τους

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ρε παραπονιάρηδες... Άμεση διαθεσιμότητα στον πρώτο Raptor που βγήκε...

Και με τιμή λουκούμι...

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Hard-Disk-Drives/Western-Digital-Sata-36-7Gb-Western-16Mb-10000-Rpm-WD360GD.htm

Σοβαρά τώρα, μας δουλεύουν? Ο δίσκος πρέπει να είναι 5 χρονών μοντέλο ή και παραπάνω... :TD:

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ρε παραπονιάρηδες... Άμεση διαθεσιμότητα στον πρώτο Raptor που βγήκε...

Και με τιμή λουκούμι...

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Hard-Disk-Drives/Western-Digital-Sata-36-7Gb-Western-16Mb-10000-Rpm-WD360GD.htm

Σοβαρά τώρα, μας δουλεύουν? Ο δίσκος πρέπει να είναι 5 χρονών μοντέλο ή και παραπάνω... :TD:

LstMn.pngbsktn.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ρε παραπονιάρηδες... Άμεση διαθεσιμότητα στον πρώτο Raptor που βγήκε...

Και με τιμή λουκούμι...

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Hard-Disk-Drives/Western-Digital-Sata-36-7Gb-Western-16Mb-10000-Rpm-WD360GD.htm

Σοβαρά τώρα, μας δουλεύουν? Ο δίσκος πρέπει να είναι 5 χρονών μοντέλο ή και παραπάνω... :TD:

Όχι δεν σε δουλέυουν. Βρέθηκε απόθεμα και ανέβηκε στο site ο δίσκος.

To Thumbs Down δεν καταλαβαίνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

χωρις εγγυηση που προφανως παραλειπεται απο την αναφορα του δισκου (πως αλλωστε αφου και η ιδια η wd δεν θα τον καλυπτει -μιλαμε για δισκο του 2002-2003...) και με reads που ξεκινανε απο 57 (τοσο ειναι αν μιλαμε για τον 360GD , μιας και τον εχω το δισκο..) και σημαντικα χαμηλοτερα IOPS απο τους αλλους ραπτορες , ποσο μαλλον και απο συγχρονους δισκους 7200rpm (εδω δεν ειμαι σιγουρος ιδιαιτερα, αλλα πλεον, περιπου στα ιδια πρεπει να ειναι) δε βρισκω νοημα αγορας απο καποιο χρηστη, ενας 500-640 aals, μονο σε πολυ εξειδικευμενες real life καταστασεις -πιθανον- να βγει αργοτερος απο τον 360GD (για αυτους τους λογους εχει μπει στο χρονοντουλαπο και ο δικος μου, αφου πλεον μονο το ονομα του εχει μεινει... και οχι η χαρη...)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σε δουλέυουν. Βρέθηκε απόθεμα και ανέβηκε στο site ο δίσκος.

To Thumbs Down δεν καταλαβαίνω εγώ.

Το thumbs down φίλε μου κολλάει στο ότι το Πλαίσιο αντί να πλασάρει προϊόντα πολλών χρόνων (σε καλή τιμή βέβαια, δεν μπορώ να πω), θα έπρεπε να ασχοληθεί με το απαράδεκτο site του και τα προβλήματα διαθεσιμότητας που αναφέρονται τον τελευταίο καιρό από πολλούς χρήστες.

Και προς Θεού, δεν έχω τίποτα μαζί σου. Απλώς η άποψή μου είναι ότι δεν δίνεται βαρύτητα εκεί που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.