Jump to content



Recommended Posts

Υποθετω ειναι το ιδιο η παρεμφερες αρχειο hibernation οπως sta XP. ειναι dump thw ραμ σου ολοκληρης. Αν απαενεργοπιησεις το hibernation τοτε λογικα θα φυγει και αυτο στο επομενο reboot.

edit: με προλαβε ο nobig :)

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
Link to comment
Share on other sites

@neuromancer: Απο Χριστουγεννα εχω τα 7 σε eeepc 1000h με 2GB RAM και δουλευουν αψογα.. Αυτη τη στιγμη εχω περασμενη build 7127 32bit και περιμενω για RTM ;)

Drivers τα βρηκε ολα μονο του!! Μονο τα Fn keys δεν δουλευουν και το power manadgement program της ASUS..

Link to comment
Share on other sites

@neuromancer: Απο Χριστουγεννα εχω τα 7 σε eeepc 1000h με 2GB RAM και δουλευουν αψογα.. Αυτη τη στιγμη εχω περασμενη build 7127 32bit και περιμενω για RTM ;)

Drivers τα βρηκε ολα μονο του!! Μονο τα Fn keys δεν δουλευουν και το power manadgement program της ASUS..

Για αυτά τα ψιψιψίνια προγραμματίδια της κάθε μπράντας (Toshiba, κτλ) ρωτάω. Power management, camera, update warnings για τα λογισμικά τους, κτλ. Τα χοντρά θεωρώ δεδομένο ότι θα τα βρούν μόνα τους τα 7άρια. Αυτά τα extras λογικά θα πρέπει να τα ψάξουμε στις brandες.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά τα ψιψιψίνια προγραμματίδια της κάθε μπράντας (Toshiba, κτλ) ρωτάω. Power management, camera, update warnings για τα λογισμικά τους, κτλ. Τα χοντρά θεωρώ δεδομένο ότι θα τα βρούν μόνα τους τα 7άρια. Αυτά τα extras λογικά θα πρέπει να τα ψάξουμε στις brandες.

Ε όχι και update warnings για τα extras της κάθε εταιρείας. Τα μισά τουλάχιστον από αυτά είναι σχεδόν άχρηστα.

Για την κάμερα βρίσκεις driver (εμένα βρήκε μέσω Windows Update), για power management θεωρώ ότι δε χρειάζεται κάτι περισσότερο από τις επιλογές που σου δίνουν τα Windows.

:)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τα περισσότερα από αυτά τα προγράμματα δεν υποστηρίζονται απο τα 7, αλλά όπως είπε και ο nickstamat είναι σχεδόν όλα άχρηστα.

Δες στην Toshiba καλύτερα άν τα υποστηρίζει, άν όχι κάνε υπομονή για την RTM έκδοση που τότε λογικά θα βγούν και οι κατάλληλες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

περα απο καρτα ηχου και γραφικων αντε και τσιπσετ...δεν βρισκω κανενα αλλο λογο να εγκαθιστας ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια...πιο πολυ βαρος στο συστημα προσφερουν..παρα δουλεια..

σε χπσ μ1730 παντως ολα ειναι κομπλε με σλι φουλ σαπορτ..και με νβιντια 190.15 μονταρισμενους...περασμενους κανονικοτατα

ολα αυτα σε win 7229 64b

Link to comment
Share on other sites

περα απο καρτα ηχου και γραφικων αντε και τσιπσετ...δεν βρισκω κανενα αλλο λογο να εγκαθιστας ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια...πιο πολυ βαρος στο συστημα προσφερουν..παρα δουλεια..

σε χπσ μ1730 παντως ολα ειναι κομπλε με σλι φουλ σαπορτ..και με νβιντια 190.15 μονταρισμενους...περασμενους κανονικοτατα

ολα αυτα σε win 7229 64b

+1!

Επίσης, να πω κι εγώ ότι με την RC 7100 σε Dell XPS M1530 δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα, εκτός ίσως από την κάρτα ήχου Sigmatel που δουλεύει με τους drivers των Windows και όχι τους κανονικούς (δε βρήκα). Πάντως παίζει κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

εδω και οι μονταρισμενοι οδηγοι για τα 7 και για XP...

εντωμεταξυ @nickstamat δεν θυμαμαι αν εχεις logitech lcd στο 1530...ειναι το μονο σημειο που δεν περναει ο driver της dell..και απλα φορας το λογισμικο της logitech απο το G15 σε compatibility mode vista

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

@nickstamat δεν θυμαμαι αν εχεις logitech lcd στο 1530...

Αν κατάλαβα καλά, εννοείς να έχω κάποια μικρή οθονούλα όπως του G15? Όχι, δεν έχω τέτοια πράγματα... Είναι πιο λιτό το 1530 :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.