Jump to content



Recommended Posts

το ahci δεν ξερω κατα ποσο εχει σχεση γιατι τα βιστα παντα με ahci τα εβαζα χωρις προβλημα, και το dvd παντα το βλεπανε, κ μετα κατεβαζανε driver/whatever. Γενικα δεν ειχα προβλημα.

Τωρα στα 7, τα περασα με upgrade, εχω περασει chipset drivers,intel matrix αλλα δεν.

το dvdr ειναι αυτο

post-2748-1416073819,0137_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια αν γινεται.... εκανα εγκατασταση τα 64 bit και ενω ολα δουλεβουν ρολοϊ δεν μπορει να συνδεθει το live messenger 9. Ειναι η τριτη φορα που εκανα φορματ τα ξανα περασα και πρωτη δουλεια που εκανα ηταν να βαλω το messenger να δω αν δουλευει αλλα τιποτα....( η ωρα ειναι ρυθμισμενη και στο windows firewall ειναι επιλεγμενο στις εξαιρεσεις)

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με το auto-tuning, οπως ακριβως και στα vista.

Command Prompt με administrative privileges

netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled

Restart.

Ευχαριστω φιλε νασαι καλα λειτουργησε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, πιστεύετε ότι αν γίνει εγκατασταση της 32bit ή 64bit έκδοσης των 7 σε partition δίσκου που έχει και vista (32bit) θα υπάρξει πρόβλημα ;

:)

hayabusa είναι λίγο ρίσκο, γιατί παίζει για παράδειγμα να δημιουργήσει program files, στα οποία να σβήσει αρχεία των vista για να περάσει των 7, όπως το live messenger (ένα παράδειγμα)

αν και μη σοβαρό πρόγραμμα το wlm, ίσως υπάρξουν άλλα που θα επηρεάσει..

και τα windows 7 μπορεί να μην είναι αρκετά "ώριμα" σαν λειτουργικό για να αναγνωρίσει κάποια πράγματα σχετικά με το τι έχει εγκατασταθεί

Έγινε επεξεργασία από thanassis
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες τα δοκίμασα και εγώ σε ένα ξεχωριστό partition για να δω πως πάνε. Πάντως αν και beta μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά αν και δεν ξέφυγε πολύ από το μοτίβο των vista.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με το auto-tuning, οπως ακριβως και στα vista.

Command Prompt με administrative privileges

netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled

Restart.

δεν λειτουργησε σε μενα μαμωτεν...και μου φαινεται πως μετα απο αυτο μπουταρουν λιγο αργοτερα τα σεβενακια...

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργησε σε μενα μαμωτεν...και μου φαινεται πως μετα απο αυτο μπουταρουν λιγο αργοτερα τα σεβενακια...

Μπορεις να το re-enable με τον ιδιο τροπο.

netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal

Link to comment
Share on other sites

επειδή τα κατεβάζω σε μηχάνημα με sVISTA μετά την αποθήκευση μπορώ να τα κάνω upgrade αν θέλω;η τα περνάω κανονικα και σε άλλο εξωτερικό δίσκο που έχω για καθαρή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα 7 (πήρα και κλειδάκι από την Μικροσοφτούλα μας) Κανένα πρόβλημα σε μένα , εκτός από το avg που δεν ..........

Κάτι συναρπαστικό δεν παρατήρησα , ούτε και καμία αισθητή βελτίωση στην απόκριση ή στην ταχύτητα .

Δεν τρελάθηκα κιόλας ......ίδωμεν στην RC1 πως θα πάει (μιας και ακούστηκε ότι ΔΕΝ θα υπάρξει beta2)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το PunkBuster. Εγώ το έχω διαπιστώσει στο CoD4 άλλα ψάχνωντας είδα αναφορές και γι' άλλα παιχνίδια.

Το περίεργο είναι ότι το πρόβλημα μου το έβγαλε εδώ και κανα 2 μέρες χωρίς να έχω αλλάξει κάτι, ενω χρησιμοποιώ τα windows 7 απο νοέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν συνδέομαι στο internet αν ξέρει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό θα με βοηθούσε να μην ψάχνω στα τυφλά.

λογικά θα θέλει drivers αλλά δεν ξέρω ποιούς και από που

συνδέομαι με LAN από PX875P/PRO motherboard και το router είναι coopperjet 1622

σαν λύση πέρασα τους driver από την usb asus που έχω για wifi σύνδεση και έγινε αμέσως η σύνδεση και τώρα κατεβάζ τους απαραίτητους driver απ´την microsoft

Έγινε επεξεργασία από esykas
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα 7 (πήρα και κλειδάκι από την Μικροσοφτούλα μας) Κανένα πρόβλημα σε μένα , εκτός από το avg που δεν ..........

Το AVG 8.0 free λειτουργει μια χαρα σε Win7 (δοκιμασμεναο σε 3 μηχανηματα):)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το AVG 8.0 free λειτουργει μια χαρα σε Win7 (δοκιμασμεναο σε 3 μηχανηματα):)

Δυστυχώς σε μένα ........... ΔΕΝ ...........

Μυστήριε αι βουλαί του ηλεκτρονικού Θεού και της Αυτού Μεγαλειότητός της , της παντοκράτορος Microsoft ! :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.