Jump to content



Recommended Posts

αυτό που παρατήρησα κατά την αναπαραγωγή ενός .avi αρχείου ήταν ότι η ομιλία παραμορφωνώταν(γινόταν θόρυβος) τόσο απο τον wmp τόσο και από το vlc...:rant:

Μηπως να δοκιμασεις να εγκαταστησεις καποιον αλλο codec?

π.χ k-lite codec pack?

Link to comment
Share on other sites

K-Lite Codec Pack 4.5.3

A new version of the codec pack has been released with several updated components. New in this version is an option to choose to use an experimental MT (multi-threading) build of ffdshow. Advantage of that build compared to regular ffdshow builds is that it has better decoding performance for H.264 on CPUs with multiple cores.

This version of the codec pack is compatible with Windows 7. Tests show that there are only some issues with loading subtitles in some players. Read the FAQ for solutions for those subtitle issues.

http://www.codecguide.com/

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως τι λένε πολλή για την MS τα win 7 είναι απλά καταπληκτικά και πάρα πάρα πολύ ελαφριά, εγώ πιστεύω ότι δεν είναι πιο βαριά από τα xp και μέχρι τώρα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.:haha:

απο τα XP είναι πολύ πιο βαριά αλλά ειναι πιο ελαφριά απο τα vista, μέχρι να δούμε την τελική έκδοση δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση τα 7 σε ξεχωριστό partition δίσκου όπου είχα xp 32bit. Ενώ φτιάχνουν boot menu και στα 7 bootάρουν κανονικά στα xp δεν κάνουν boot και μου ζητάνε να κάνω repair. Φτιάχνοντας τον boot sector των xp, (μετά τη διαδικασία μπαίνω κανονικά στα xp), μετά με το cd των 7 κάνω repair ώστε να ξαναφιαχτεί το boot menu, φτιάχνεται, μπαίνω στα 7 αλλά στα xp δεν ξαναμπαίνω. Μου ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα λάθους ότι το αρχείο ntdlr είναι χαλασμένο ή λείπει. Αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω να τα ξανακάνω εγκατάσταση μήπως και φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

vista 32 full updates vs Seven 64 σε κλοκαρισμενο και αποδεδειγμενα ασταθες συστημα λογω κλοκαρισματος:καθε τρεις και λιγο ο εξπλορερ κολλαει στα βιστα και θελει κλεισιμο ξανανοιγμα .στα σεβεν μην τα ματιασω σταθεροτατος.Δεν ξερω αν ειναι καποιος παραγοντας που μου διαφευγει αλλα μονο μπραβο μπιλακο μπορω να πω.

αισθητα γρηγοροτερο μπουταρισμα επισης με τα σεβεν αν και τα βιστα εχουν κατι λιγα πραγματακια παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια δεν βμπορω να τα βαλω σε παρτισιον παρεα με ΧΡ μου λεει οτι το παρτισιον ειναι ακαταλληλο και ας το εκανα φορματ μεσα απο το setup των 7. Ξερει κανεις κατι;

Προς το παρον το χο σε vm την 64 μπιτ...

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ:ενα bug που παρατήρησα. οταν κανω map network drive στο my computer.. οταν κανω reboot , για να μπω μετα παλι στο network drive Z: πχ θελει password (ενω εχω επιλεξει να το θυμάται από πριν).

Προσφατα επισκευασα το παλιο μου pc και το εκανα κατεβαστηρι.Του εβαλα vista αλλα ειναι πολυ βαρια(p4 3.0 με 1.5gb ram). Με τα windows 7 δεν υπαρχει προβλημα με το map network drive? ενα φιλαρακι μου ειπε οτι δεν μπορουσε να το κανει αν και μου φανηκε περιεργο...Αν ειναι κομπλε να φορμαρω και να βαλω τα 7...Αυτος ηταν ο μονος ενδοιασμος μου που δεν τα εβαλα απο την αρχη!! Με το mtorrent υπαρχει θεμα συμβατοτητας??

Έγινε επεξεργασία από mpoumpis!
Link to comment
Share on other sites

ειναι κανεις με 64αρια 7 και με σατα dvd? εμενα δε μου το βλεπει, θελει signed drivers :(

περασα οτι υπαρχει αλλα τζιφος

Στην εγκατάσταση; Είναι ρυθμισμένο το σύστημα από το BIOS σε AHCI;

Link to comment
Share on other sites

οχι στην εγκατασταση.Αλλωστε , upgrade εκανα απ τα βιστα, και ειναι ολα τζιτζι.

σε ahci ειναι στο βιος, αλλα δε νομιζω να εχει σχεση.Στα βιστα δεν ειχα κανενα προβλημα.

drivers θελω απλα.αλλα δεν υπαρχουν :p

Link to comment
Share on other sites

drivers για τον AHCI?

τα Vista θυμαμαι οταν το ειχα σαν AHCI έβαζαν κατι standard ahci drivers.

http://img90.imageshack.us/img90/19/captureea0.jpg

συνδεδεμένο SATA DVD-R πανω στον Intel (τον εχω ρυθμισμένο σε RAID MODE)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχετο το AHCI. Δες λίγο εδώ το τελευταίο Post, τις αλλαγές που έχω στην registry. Το πρόβλημα πιστεύω είναι το ίδιο.

http://thelab.gr/showthread.php?t=58713

Για τι αντιγραφικό μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.