Jump to content



Recommended Posts

Windows 7 x64 build 7022 & 7048 leaked....Η 7048 είναι η RC1 με όλες τις βελτιώσεις (κυρίως του interface) που φαίνονται εδώ

Οπότε από τις τελευταίες εκδόσεις μέχρι σήμερα έχουμε τις 7000 και 7022 σε 32bit και τις 7000, 7022 και 7048 σε 64bit

Έχουμε και beta drivers από nVidia http://www.nvidia.com/object/windows_7.html

Έγινε επεξεργασία από godslayer
Link to comment
Share on other sites

η 7048 είναι η RC1? και τι στο καλό θα κυκλοφορήσουν στις 10 Απριλίου?

Anyway, κατεβάζω και αμα γίνει verify εγκαθηστώ μιας και απο την 7022 είμαι ήδη πάρα πολύ ευχαριστημένος (εγκατεστημένα σε 2 συστήματα!)

Άντε ας κάνε ένα restart να δούμε τι λένε οι beta drivers της nvidia γιατί κάνει κάτι flickering ο IE...

Link to comment
Share on other sites

7048 x64 installed...

Με λίγο google επιβεβαιώνεται ως τώρα ότι build.7048 = RC1. Ήταν αδύνατο να μην διαρρεύσει νωρίτερα από τις 10 Απριλίου, αν και δεν περίμενα τόσο νωρίτερα.

To ίδιο ελαφριά με τις προηγούμενες εκδόσεις, και με αρκετές διορθώσεις (τις έχω στο προηγούμενο post μου). Τα keys που δίνει η Microsoft για την Public Beta έκδοση (δηλ build.7000) δουλεύουν κανονικά και στην καινούρια.

Τα gadgets παίζουν με UAC off το οποίο ισχύει και στην 7022 x86. Το superfetch δουλεύει το ίδιο καλά με τα Vista (στην 7000 x64 μερικές φορές δεν ξεκινούσε καθόλου σε μένα), με την μόνη διαφορά ότι ξεκινάει πιο καθυστερημένα, παρότι στα services δεν είναι επιλεγμένο το delayed start.

Επίσης κάτι περίεργα κολλήματα που είχα με τον Minefield 3.2a1pre, ακόμα και με τον IE8, αλλά και κάτι τρελά σκαλώματα στο Start Menu όταν έκανα rename μια συντόμευση ή ένα φάκελο μέσα στο All Programs δεν υπάρχουν πια.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και μόνο πλεονεκτήματα έχω να παρατηρήσω συγκριτικά με τις παλιότερες εκδόσεις (έχω δοκιμάσει τις x64 6956 και 7000) :turn::cool::)

New Icons

post-2485-1416073884,7225_thumb.png

Επίσης κάτι άλλο σημαντικό, ο Internet Explorer 8 μπορεί να γίνει απεγκατάσταση

post-2485-1416073886,2565_thumb.jpg

post-2485-1416073881,8819_thumb.png

post-2485-1416073882,3556_thumb.png

post-2485-1416073882,391_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από godslayer
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βγαίνει η 7048 έκδοση φαντάζομαι θα τη βάλουν πολλοί στο σύστημά τους.

Αν έχουν βίστα οκ....από πάνω...

Αν έχουν ήδη κάποια έκδοση των 7 (7000 ή 7022) θα την βάλουν και αυτή από πάνω ή θέλει φορμάτ....?:unsure::confused:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βγαίνει η 7048 έκδοση φαντάζομαι θα τη βάλουν πολλοί στο σύστημά τους.

Αν έχουν βίστα οκ....από πάνω...

Αν έχουν ήδη κάποια έκδοση των 7 (7000 ή 7022) θα την βάλουν και αυτή από πάνω ή θέλει φορμάτ....?:unsure::confused:

Εγώ φορμάτ έκανα...γενικώς δεν μου αρέσουν οι "από πάνω" εγκαταστάσεις (την 7000 είχα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φορμάτ έκανα...γενικώς δεν μου αρέσουν οι "από πάνω" εγκαταστάσεις (την 7000 είχα)

Ναι αλλά επειδή δεν έχω καμία όρεξη για φορμάτ υπάρχει η επιλογή που κάνει αναβάθμηση χωρίς φορμάτ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά επειδή δεν έχω καμία όρεξη για φορμάτ υπάρχει η επιλογή που κάνει αναβάθμηση χωρίς φορμάτ?

Έχει ναι, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να ξέρω αν θα γίνει σωστά η δουλειά. Ίσως κάποιος άλλος από εδώ μπορέσει να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Σιτ. Και μολις εστησα την 7048 χ64.

Ο Intel Matrix Storage Manager παιζει κανονικα παντως.

Oi 2 Intel στο Disk Score βγαζουν 7.9.

Να ρωτήσω κατι...ισως βεβαια φανει χαζο και εξηγείται λόγω directx11...παιχνιδια μπορείτε να παιξετε στα 7? έχω τη 7000 x64 κιαι δεν μπορω να παιξω NEED FOR SPEED UNDERCOVER με τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι...ισως βεβαια φανει χαζο και εξηγείται λόγω directx11...παιχνιδια μπορείτε να παιξετε στα 7? έχω τη 7000 x64 κιαι δεν μπορω να παιξω NEED FOR SPEED UNDERCOVER με τιποτα..

Θα σου πω σε 10 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει, ουτε το Mirror's Edge αλλα ουτε το NFS Undercover.

Δεν παιζω συχνα παιχνιδια αλλα τα συγκεκριμενα 2 ηθελα να τα δοκιμασω.

Αυριο format.... Παλι... Α, στα διαλα.

Edit Αλλαξα τους drivers της nvidia απο Beta WIN7 x64 181.07 σε Vista x64 182.09 και το Mirror's Edge δουλεψε.

To NFS Undercover πλεον αντι να κολλαει κανει restart τον υπολογιστη.

edit #2 Για το NFS Undercover δοκιμασα και compatibility mode σε Windows XP SP3 και Vista SP1. Δεν επαιξε.

Δοκιμασα και απενεργοποιησα το PhysX αλλα και να τρεξω το προγραμμα As Administrator. Παλι δεν επαιξε. Η συμπεριφορα

ηταν καθε φορα η ιδια. Restart. Ισως με καποιον παλιοτερο driver των Vista X64 να παιξει.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.