Jump to content



Recommended Posts

Δεν παιζει, ουτε το Mirror's Edge αλλα ουτε το NFS Undercover.

Δεν παιζω συχνα παιχνιδια αλλα τα συγκεκριμενα 2 ηθελα να τα δοκιμασω.

Αυριο format.... Παλι... Α, στα διαλα.

Edit Αλλαξα τους drivers της nvidia απο Beta WIN7 x64 181.07 σε Vista x64 182.09 και το Mirror's Edge δουλεψε.

To NFS Undercover πλεον αντι να κολλαει κανει restart τον υπολογιστη.

edit #2 Για το NFS Undercover δοκιμασα και compatibility mode σε Windows XP SP3 και Vista SP1. Δεν επαιξε.

Δοκιμασα και απενεργοποιησα το PhysX αλλα και να τρεξω το προγραμμα As Administrator. Παλι δεν επαιξε. Η συμπεριφορα

ηταν καθε φορα η ιδια. Restart. Ισως με καποιον παλιοτερο driver των Vista X64 να παιξει.

εκει να πιξεις ραααααααααααααααααααααα:whip:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει, ουτε το Mirror's Edge αλλα ουτε το NFS Undercover.

Δεν παιζω συχνα παιχνιδια αλλα τα συγκεκριμενα 2 ηθελα να τα δοκιμασω.

Αυριο format.... Παλι... Α, στα διαλα.

Edit Αλλαξα τους drivers της nvidia απο Beta WIN7 x64 181.07 σε Vista x64 182.09 και το Mirror's Edge δουλεψε.

To NFS Undercover πλεον αντι να κολλαει κανει restart τον υπολογιστη.

edit #2 Για το NFS Undercover δοκιμασα και compatibility mode σε Windows XP SP3 και Vista SP1. Δεν επαιξε.

Δοκιμασα και απενεργοποιησα το PhysX αλλα και να τρεξω το προγραμμα As Administrator. Παλι δεν επαιξε. Η συμπεριφορα

ηταν καθε φορα η ιδια. Restart. Ισως με καποιον παλιοτερο driver των Vista X64 να παιξει.

Σε έβαλα σε μπελάδες μου φαίνεται. κι εγω τα ίδια προβλήματα είχα...κολλούσε στην αρχή και μετά έκανε επανεκκίνηση... Θα προσπαθήσω από βδομάδα να δοκιμάσω με παλιους drivers μήπως και βρω καποια λύση...

υ.γ. ποσο χαιρομαι που κράτησα τελικα το Partition με τα xp!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα μπροστά να κατεβάζω την 7057.

Ελπίζω ότι θα μου δουλέψει τόσο καλά όσο λέγεται.

Επίσης διαβάζω ότι ορισμένες εφαρμογές δεν τρέχουν ή τρέχουν με δυσκολίες στις 70χχ.

Αυτό θα επιλυθεί με την τελική έκδωση?:book:

Link to comment
Share on other sites

:help1::help1::help1:

θέλω να πάω από την 7000 στην 7052 με φλασάκι.

από βίστα να πάω στην 7000 πηγα με φλασάκι γράφοντας DISKART στο CMD κτλ...

αλλά τώρα πάω στην 7000 να κάνω το ίδιο και μου λέει ότι δεν υπάρχει η εντολή.

έχετε προσπαθήσει κάτι παρόμοιο?:...:

Link to comment
Share on other sites


insert your USB flash drive and enter the following commands:
(please note this list assumes that your usb flash drive will be seen as disk 1 to confirm that it is type "list disk" after you've entered the diskpart command)

diskpart
list disk
select disk 1 <--- make sure that you choose the correct disk
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32
assign
exit

The final preparation step is to copy the installation files to your flash drive, this can be done by running the following command:
(please note D: is the drive letter for the source files and E: is the drive letter for your flash drive if they are different on your system you need to change them accordingly)

xcopy d:\*.* /s/e/f e:\

στο λινκ εχει μεσα το diskpart.exe των Vista αλλα και το diskpart.exe των Seven 32bit build 7057. Copy στο windows\system32


http://rapidshare.com/files/209534240/diskpart.rar

:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μεγάλη ταλαιπωρία, συχτήριασμα, χάσιμο χρόνου, ξανακατέβασμα και προσπάθεια εγκατάστασης άλλου x64 iso, κατέβασμα και προσπάθεια εγκατάστασης x86 iso.... τελικά κατάφερα να εγκαταστήσω τα Windows 7 7057. Σε όλες τις προηγούμενες που δοκίμασα δεν είχα ποτέ πρόβλημα

Αυτό που συνέβαινε ήταν ότι η διάρκεια της εγκατάστασης (όποτε είχα υπομονή να περιμένω) κρατούσε πάνω από 1 ώρα και μετά το τέλος της εγκατάστασης ο υπολογιστής ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΡΓΟΣ.

Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να ήταν κάποια ασυμβατότητα με το p45 chipset. Μετά πίστευα ότι μπορεί κάπου να σκάλωνε εξαιτίας της κάρτας γραφικών ή της κάρτας ήχου όσπου το πήρα απόφαση ότι δεν θα μπορέσω να τα εγκαταστήσω.

Μέχρι που πέτυχα εντελώς τυχαία σε ένα κινέζικο forum την λύση του προβλήματος. Και η λύση είναι ότι ο primary σκληρός που θα γίνει εγκατάσταση το λειτουργικό πρέπει να είναι στην SATA0 ή SATA1 θύρα της μητρικής (σε μένα είναι η SATA1 και πριν μάθω τι παίζει τον είχα στην SATA5). Μόλις το έκανα αυτό η εγκατάσταση έγινε τσακ-μπαμ και τώρα όλα καλά.

Ρε τι τραβάμε...

Επίσης για όσους τα εγκαταστήσουν διαβάστε εδώ για το desktop.ini bug fix

Έγινε επεξεργασία από godslayer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω εγκατεστημένο το build 7000 και θέλω να πάω στο RC1(7057) χωρίς όμως να ξαναπεράσω τα 7... υπάρχει καποιος τρόπος να πάω στο 7057 αντιγράφοντας κάποια αρχεία; υπάρχει καποιο tutorial σε καποιο ξένο site;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε γα.........το το βρωμο deskstop.ini bug νομιζα οτι κατι ειχα κανει στραβα

με ξενυχτησε λεμε και υπηρχε λυση στο internet τσακ πατ

αλλα εκει σκυλι το βρηκα μονος μου:banging: αλλα κοντεψα να ξημερωθω

πως τους ξεφευγουν τετοιες στραβες???:rant:

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 to support logon UI backgrounds

Όποιος έχει όρεξη ας το διαβάσει για να δούμε αν θα καταφέρει να το κάνει. Σε μένα παρότι ενεργοποίησα το DWORD στο registry δεν υπάρχει ο φάκελος με τα backgrounds στο σημείο που λέει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω εγκατεστημένο το build 7000 και θέλω να πάω στο RC1(7057) χωρίς όμως να ξαναπεράσω τα 7... υπάρχει καποιος τρόπος να πάω στο 7057 αντιγράφοντας κάποια αρχεία; υπάρχει καποιο tutorial σε καποιο ξένο site;

ευχαριστώ

καις το 7057 iso σε dvd, και αντι να μπουτάρεις με αυτο (οπως θα εκανες για καθαρη εγκατασταση), τρέξε το setup.exe μεσα απο τα windows 7 b7000, και επιλέγεις upgrade.

αν δεν δουλεψει αυτό, δεν υπαρχει αλλος τρόπος.

------------------------------------------------------

αν δεν θελεις να καψεις, μπορεις να κανεις Mount το iso με

http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html ή ISOdisk, UltraISO, Gizmo Drive,

Link to comment
Share on other sites

Η taskbar ρε παιδες ειναι τελειως διαφορετικη οσον αφορα την διαχειρηση windows, πχ με τον firefox ανοιγει μονο ενα window αν θες να δεις κατι αλλο απο tabs μονο , απο τις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι που να την κανει σαν τα vista .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.