Jump to content



Recommended Posts

Ναι αλλά από τι καταλαβαίνω μόνο στα benchmarks..άλλωστε όσο κ να έπεσαν οι επιδόσεις του postville στο crystalmark εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα καμία διαφορά στις επιδόσεις του υπολογιστή μου..

το μόνο πλεονέκτημα που βλέπω στον 160..είναι το μέγεθος του, αλλά κ πάλι 400 ευρώ είναι πολλά..

Link to comment
Share on other sites

το ξερω ρε φιλε ειναι οντως πολλα αλλα δεν βλεπω το 80αρη να ξαναερχεται και εχω στειλει τον δικο μου για rma. όσο αφορα τις επιδοσεις συμφωνω απολυτα.΄μολις εκανα φορματ σε ahci ειχα καλυτερα νουμερα αλλα απελπιστικα αργο boot.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κομα δεν μπορω να καταλαβω το:

no related issues have been reported by users who have successfully upgraded to 02HA firmware via the firmware upgrade tool", implying that it's not the firmware that's at fault but the loader software, which was released at version 1.3

Αφου δεν υπαρχει αλος τροπος για upgrade, ολοι απο boot cd/stick δεν το εκαναν?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τρέχει κάποιος loader που φορτώνει το firmware στη συσκευή. Το ότι έγινε και μόνο σε win7-64 δίνει κάποια βάση στα λεγόμενα.

Ναι αλλα αυτος ο loader υπαρχει στο firmware upgrade tool απο το οποιο εκανα ολοι το upgrade. Ετσι δεν ειναι?

Γιατι η ιntel λεει οτι οσοι χρησιμοποιησαν το tool δεν ειχαν προβλημα? Αυτοι δηλαδη που ειχαν(εστω μονο στα 7 x64) χρησιμοποιησαν αλλο tool?

Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι tool + 7 x64= μεγαλυτερες πιθανοτητες να κλαταρει ο δισκος.

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

το ξερω ρε φιλε ειναι οντως πολλα αλλα δεν βλεπω το 80αρη να ξαναερχεται και εχω στειλει τον δικο μου για rma. όσο αφορα τις επιδοσεις συμφωνω απολυτα.΄μολις εκανα φορματ σε ahci ειχα καλυτερα νουμερα αλλα απελπιστικα αργο boot.

Αυτοι οι 80αρηδες δεν ειναι ιδιοι? http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=4C66CFAB53E3304BB91948DCA6FD8598&pa=32502D6507FE4548A5B07D64E201F27E

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία φαίνεται ο G1 X25-M ενώ στο part number κατασκευαστή λέει XXXXG2C1 δηλ. G2 X25-M. Λογικά τον G2 εννοούν.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους στα χερια μου τα 7 και ο 160αρης (retail)

ερωτηση, τελικα αφηνουμε τους οδηγους της ms ή περναμε τους intel achi? (εαν εχει και καποιος προχειρο το λινκ θα ειμαι υποχρεος)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία απορία, όχι ότι είναι πολύ σημαντικός δείκτης σε σχέση με τα μετροπρογράμματα που χρησιμοποιείται για τους δίσκους, αλλά στην αξιολόγηση των Windows 7 o Intel Postville με τι βαθμολογείται ?

Π.Χ. Ο δικός μου πρωτεύων σκληρός δίσκος (WD VelociRaptor 150GB σαν IDE) βαθμολογείται με 5,9 και είναι με διαφορά το πιο χαμηλό σκορ του πίνακα αξιολόγησης, όλα τα υπόλοιπα είναι στο 7,4...

Σόρρυ για το μερικώς OFF TOPIC αλλά νομίζω επειδή έχει να κάνει με Intel SSD έπρεπε να post-άρω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.