Jump to content



Recommended Posts

jax....εντάξει τα νούμερα είναι στο θεό...διαφορά δεν υπάρχει που να γίνεται αντιληπτή; θέλω να πω οτι μόνο αύξηση της συνολικής χωρητικότητας πέτυχες;

σορρυ....νόμιζα πως μπήκα στο δείξτε το desktop σας....

@jaco: εσύ στο δικό σου να βάλεις το μπάνιο ολόκληρο με τις 2 αδερφές της δεξιά και αριστερά!

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jax....εντάξει τα νούμερα είναι στο θεό...διαφορά δεν υπάρχει που να γίνεται αντιληπτή; θέλω να πω οτι μόνο αύξηση της συνολικής χωρητικότητας πέτυχες;

Αυτο το ειχα αναφερει ακομα απο τον 2ο δισκο. Οτι διαφορα στην αισθηση δεν υπαρχει ή μαλλον καλυτερα, δεν γινεται αντιληπτη.

Απλα αυξανοντας τον συνολικο χωρο, που ηταν και το πρωτο μελημα μου, ειπα να δω και που "μπουκωνει" ο ICH10R.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παιζεται εδω;Γιατι τετοια ζημια;Πως το επαναφερω;Η πρωτη ειναι με το που στηθηκε το Raid χωρις λειτουργικο και η δευτερη 15 ημερες μετα.Οι δισκοι ειναι γεματοι λιγοτερο απο την μεση.Και εχω απενεργοποιησει ολα αυτα που πρεπει.

post-9802-1416074217,7652_thumb.png

post-9802-1416074217,786_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Μητρική Intel ή Nvidia; Τo write cache το έχεις ενεργοποιημένο;

Rampage II Extreme.

Ετρεξα το προγραμμα γιατι ηταν εμφανη τα σημαδια,καθυστερηση στο boot σε προγραμματα κ.α.

Α ναι το εχω απενεργοποιημένο.Να το ενεργοποιησω;

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Μετα την ενεργοποιηση εχουμε αυτο.Τι λεει;Αρκετα καλυτερα πιστευω.

Εσυ πως το βλεπεις??? καλυτερα ή χειροτερα? γιατι εγω βλεπω οτι μολις κερδισες 120MB/s στα 4K writes, που ειναι και αυτα που σε ενδιαφερουν στο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να πει συνοπτικά τι πρέπει να απενεργοποιήσουμε στα win7 όταν έχουν εγκατεστημένο έναν ssd?

δεν έχω πειράξει τίποτα και ο δίσκος δεν αποδίδει τα αναμενόμενα.

(τον σε ahci με το νέο firmware (και τον κάνω trim κάθε μέρα μέσω του intel ssd toolbox)

drivers στον ahci έχω αυτόν: Intel® 5 Series/3400 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 3B22

μητρική asus p7p55d, cpu i5-750

post-5016-1416074218,0281_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από aldon
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.