Jump to content



Recommended Posts

Μικρή είναι 20MB/s αν είναι "βρώμικα" κάποια cells...Δεν θές να δείς άλλες υλοποιήσεις με οτιναναι ελεγκτές και NAND....φαντάσου έναν τόσο αργό αλγόριθμο Trim που να αφήνει όλα τα writes από πάνω μέχρι κάτω, να πέσουν στο 4....

Κάνε έναν έλεγχο ότι έχεις trim Enabled & Working...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ελεος..Ολοκληρη google και δεν μπορει να τροποποιήσει καπως το προγραμμα της ωστε να μην βλαπτει τους ssd?

Pff..Ανοιξε και ενα παλικαρι thread απο οτι ειδα ..Ουτε συνενωμένοι να ειμασταν..

Νομίζω το θέμα με τη βλάβη λόγω εγγραφών είναι ψυχολογικό πιο πολύ. Για πόσα χρόνια θα κρατήσουμε τους σημερινούς ssd; Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να πετάω στο δίσκο όσα GB θέλω. Χωρίς tweaks και προληπτικά μέτρα μετά από ένα χρόνο καμία διαφορά σε επιδόσεις και 100 % Health :dance3:

Link to comment
Share on other sites

εμένα τα παίξε από τις πολλές έγγραφες αυτές τις μέρες οπότε άρχισα να είμαι πιο. επιφυλακτικός.δε νομίζω πάντως να κρατήσω κάποιον ssd πάνω από 3 χρόνια που είναι η εγγύηση του

Link to comment
Share on other sites

σε μένα πάντως ανέβηκε η αξιολόγηση των windows και το health στο ssd life. και φυσικά δουλεύουν μια χαρά και οι δύο Intel που τους έβαλα νέο firmware. αν φυσικά έχεις sata III επιβάλλεται

Link to comment
Share on other sites

καλα και πως υπαρχει τοση πτωση? εμενα ο X25-V σε ενα χρονο χρησης με παρα πολλα writes και απειρα bench tests και η πτωση του ηταν κυριολεκτικα μηδενικη. οι επιδοσεις στα bench ηταν ακριβως ιδιες οπως στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

benches έχουν τρέξει 3-4 φορές ολες και όλες, είναι στο PC της δουλειάς, με πολύ συγκεκριμένα πράγματα εγκατεστημένα. Τα VS2008/2010 πρέπει να τον έχουν σκίσει και τα αμέτρητα build->clean & build->rebuild

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.