Jump to content



Recommended Posts

και πως έφυγαν?:hehe:

Κακεντρεχή :hehe:

Seb - περισσότερο πιθανό είναι αυτό που λέει ο Βούδας. Άτομα με ανασφάλειες τους πήραν και τους επέστρεψαν για αλλαγή με Intel. Δε νομίζω να έγινε κάτι διαφορετικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ήρθαν 3 adata "άριστοι" από Πλαίσιο.

Περιμενω νουμερα.

Το cap στα 666ΜΒ/s ξερω οτι υπαρχει ακομα. Θελω νουμερα ομως οχι απο Sequential, αλλα απο random, αν εχουν διαφορα με 2x X25-M.

Να δουμε αν θα παρουμε 3ο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και ο νεος adata που μου ηρθε ειχε εμφανει σημαδια χρησης, γεματος μεσα ολο αποτυποματα, ειχε χασει την παρθενια του το sata και το ρευμα, και εμφανη σημαδια βιδωματος και το χαρτακι του adata ειχε εκδορες!

Δεν πιστευω οτι φταιει το ΠΛΑΙΣΙΟ (πανω απο 8 χρονια ψωνιζω απο ΠΛΑΙΣΙΟ, τετοιο πραγμα δεν μου εχει ξαναγινει) αλλα η ADATA που πουλαει μεταχειρισμενους intel για καινουριους.....100% σιγουρος οτι η adata πουλαει φικια με μεταξωτες κορδελες ή τουλαχιστον δεν πουλαει new intel αλλα used ή μια παρτιδα που εσταλει να αποτελειται απο τετοιους δισκους....

Πηρα πιστωτικο και περιμενω intel!

Επισης να πω οτι το πακετο που μου παραδοθηκε ανοιχτηκε μεσα στο service του πλαισιου, οπου και ο υπευθυνος εκει, το ειδε και τον πηρε πισω!

Δοκίμασε την τύχη σου άλλη μια φορά.

Οι δίσκοι πρέπει να είναι ακριβώς ίδιοι με της Intel και είναι κρίμα να δώσεις 50€+ παραπάνω.

Ξέρω ότι οι x25-M και S της Kingston, είναι πιστά αντίγραφα των Intel, οπότε το πιθανότερο είναι να συμβαίνει το ίδιο και με τους Adata.

Αντίγραφα βγάζει και η PQI.

Link to comment
Share on other sites

O τρίτος μπήκε ήδη (μα τι εργαλείο είναι το BartPE + Acronis TrueImage !!!) στο φορητό του boss*.

Οι άλλοι δύο ήταν αυτοί που χρωστούσα από την παραγγελία των 4άρων Sammy SLC.

Τότε ήταν 2 SLC για μένα και 2 SLC για το "άλλο boss" που στο τέλος έγιναν 4 για μένα :p με πρόφαση των νευρικό κλονισμό :p [x2]. Θα μπούνε μάλλον Κυριακή επάνω αυτοί (είναι στο ράφι πίσω μου και τους λιγουρεύομαι αλλά έχω ΡΗΤΕΣ εντολές να μην τους ακουμπίσω... :bye:)

* = real boss

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα review για Kingston X25 M και S, που έχει και φωτογραφίες από τα flash. Οι κωδικοί είναι ίδιοι με των Intel παντού. Ομοίως και οι επιδόσεις.

Τους κωδικούς στα Intel τους είχα γράψει παλιότερα εδώ.

Έγινε επεξεργασία από mariosalice
Link to comment
Share on other sites

Hρθε ο καθαροαιμος INTEL μου ! ΚΟΛΑΣΗ! αργοτερα αναλυση της αισθησης μου....

Να πω οτι ηταν ολοκαινουριος με τις ζελατινες του....τον εχω σε ide και οχι σε achi

50071857.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Hρθε ο καθαροαιμος INTEL μου ! ΚΟΛΑΣΗ! αργοτερα αναλυση της αισθησης μου....

Να πω οτι ηταν ολοκαινουριος με τις ζελατινες του....τον εχω σε ide και οχι σε achi

50071857.jpg

αλλο ενα "φρουριο" επεσε.

Πηρε ΚΑΙ ο ΚΟΛΑΣμενος SSD.

-καμια μειωση τιμων βλεπουμε στο τουνελ?:shutup:-

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αλλη αισθηση λεμε! Σαν να εβαλα turbo στο pc!

Aσχετο αλλα στο crysis μεγαλη διαφορα στην αισθηση!

Εβαλα win xp 64 bit+ programs+crysis+crysis warhead+gta4= 40gb και μου εμειναν ελευθερα αλλα 35gb....

Link to comment
Share on other sites

Bασικα εχω το εξης προβλημα με vista και win 7 se 64bit edition οτι δεν ου παιζει το fallout 3 , αντιθετα στα win xp 64 bit μου τρεχουν ολα!

Για λιγο το γυρισα σε xp, θα αλλαξω παλι καπου παρακατω

Link to comment
Share on other sites

πάντως μεγάλες αποκλίσεις τιμών στους X25-M

Κingston στα 339 (!! !! !! !!)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.345258

Intel στα 279 (!!!)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.305100

Αdata στα 250 (!)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1288407&Manufacturer=Adata&category=1000000373&catalog=20&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE11FC1F00686CD2E19FF55B0206FB5C25CA404726748224359D431885C3FBEEDD55C9D05A999524D1CE91A7EB057EFBFD9E575A658E24580CF6776BEDB18595C9C11A0ABDCCB82CC00442EA238D417011BC6FC3DA10849D58E406CE21E9E4A2228D1C156B11C0680FA497F83384FD31E1AF3F8ACD66D5598E

Ψήνομαι και γω πάντως αν και έλεγα να τα αφήσω να πέσουν στα 150-180 ευρά κατά τα Χριστούγεννα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, παρατηρώ στο bench ότι όπου έχει data το read είναι χαμηλότερα από το άδειο κομμάτι του "δίσκου", είναι φυσιολογικό αυτό;
yeap http://thelab.gr/showpost.php?p=885976&postcount=208

Nα γίνει sticky μιας και ο Intel X25-M ενδιαφέρει πολλούς ~250-270Ε ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.