Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Πετρο καλοτάξιδο το νέο όχημα και καλά χιλιόμετρα !

Εμάς σήμερα το πρωί (κατά τις 5) μας διέρρηξαν το Nissan :(

Aκολουθούν δύο φωτογραφίες από το τι έπαθε η πόρτα του συνοδηγού

20130420_091828.jpg

20130420_091840.jpg

Όλο αυτό για να πάρουν τελικά ένα ασημένιο σταυρο (σε μέγεθος κέρματος) και μια μικρή ασημένια εικονιτσα στο ίδιο μέγεθος.

Να σας κοπούν τα χέρια παλιοτόμαρα

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται τωρα τελευταια ρε παιδια? Προ ημερων ανοιξαν την spider φιλου μου με 2-3 σκισιματα στην κουκουλα, του πηραν το ραδιοcd (με το remote παρακαλω), του σπασαν το ντουλαπακι του συνοδηγου και του πηραν αποδειξεις (!!!) που ειχε μεσα και σπασαν και το καλυμμα του αεροσακου γιατι νομιζαν οτι ειναι κρυφο ντουλαπακι :slap:. Και ολα αυτα με το αυτοκινητο μεσα σε πιλοτη με συναγερμο...

Link to comment
Share on other sites

η πιλωτη πολλες φορες λειτουργει αρνητικα.. γιατι ειναι καλλυμενοι, και δεν φενονται οπως πχ αν ηταν στο δρομο, και μπορει να τους δει καποιος απο μπαλκονι...

οποιος εχει πιλωτη, και μπορει να βαλει γκαραζοπορτα ειναι το ιδανικο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται τωρα τελευταια ρε παιδια? Προ ημερων ανοιξαν την spider φιλου μου με 2-3 σκισιματα στην κουκουλα, του πηραν το ραδιοcd (με το remote παρακαλω), του σπασαν το ντουλαπακι του συνοδηγου και του πηραν αποδειξεις (!!!) που ειχε μεσα και σπασαν και το καλυμμα του αεροσακου γιατι νομιζαν οτι ειναι κρυφο ντουλαπακι :slap:. Και ολα αυτα με το αυτοκινητο μεσα σε πιλοτη με συναγερμο...

Τον φεβρουαριο μου ειχαν κλεψει την κουκουλα χωρις να πειραξουν το αυτοκινητο. Καλα θα πει κανεις, 130 ευρω κουκουλα οσο ναναι παρουσιαζει καποιο ενδιαφερον... Ε ΜΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΚΙΣΜΕΝΗ , ΠΟΣΟ ΜΠΙΧΛΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΜΙΑ ΣΚΙΣΜΕΝΗ ΚΟΥΚΟΥΛΑ????????

Link to comment
Share on other sites

Τον φεβρουαριο μου ειχαν κλεψει την κουκουλα χωρις να πειραξουν το αυτοκινητο. Καλα θα πει κανεις, 130 ευρω κουκουλα οσο ναναι παρουσιαζει καποιο ενδιαφερον... Ε ΜΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΚΙΣΜΕΝΗ , ΠΟΣΟ ΜΠΙΧΛΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΜΙΑ ΣΚΙΣΜΕΝΗ ΚΟΥΚΟΥΛΑ????????

Μου εχουν κανει το ιδιο πραγμα, οταν ειχα την τρακαρισμενη 33 παρκαρισμενη απ εξω, με κουκουλα του 30ευρου που ειχε αλλαξει χρωμα απο τη μακα. Τι να πει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τη κουκλα απο κατω παρκαρισμενη εξω απο μια κρεπερι.

ΒMW r68 :innocent: (1500 κατασκευάστηκαν , ειναι sport εκδοση της R51) (αλλα ισως ηταν και η r51, ειχε και καθισμα για συνεπιβατη)

800px-1954_BMW_R68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τη κουκλα απο κατω παρκαρισμενη εξω απο μια κρεπερι.

ΒMW r68 :innocent: (1500 κατασκευάστηκαν , ειναι sport εκδοση της R51) (αλλα ισως ηταν και η r51, ειχε και καθισμα για συνεπιβατη)

800px-1954_BMW_R68.jpg

Διαχρονικές αξίες :-)

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τη κουκλα απο κατω παρκαρισμενη εξω απο μια κρεπερι.

ΒMW r68 :innocent: (1500 κατασκευάστηκαν , ειναι sport εκδοση της R51) (αλλα ισως ηταν και η r51, ειχε και καθισμα για συνεπιβατη)

800px-1954_BMW_R68.jpg

Μπράβο στον άνθρωπο που την διατηρεί έτσι.

Το κάθισμα του συνεπιβάτη είναι πατέντα. Το αυθεντικό είναι ίδια σέλα με ελατήριο όπως του οδηγού.

BMW%20R51-3%20Baudin.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση της πόρτας πόσο λέτε να πάει ρε παίδες ;

Δεν έφτανε να σπάσουν το τζάμι δηλαδή; Έλεος.

Ψάξε στη Λιοσίων στα Πατήσια έχει διάφορους μαντράδες. Επίσης, έχει και στη Φρατζή στο Ν. Κόσμο, μπορεί να τη βγάλεις με κανά 100άρικο.

Αλλιώς -σοβαρά- ψάξε ebay, από Ευρώπη τα μεταφορικά θα είναι 30-50€ αν σου πουν τίποτα τρελό οι Ελληνάρες.

Link to comment
Share on other sites

η πιλωτη πολλες φορες λειτουργει αρνητικα.. γιατι ειναι καλλυμενοι, και δεν φενονται οπως πχ αν ηταν στο δρομο, και μπορει να τους δει καποιος απο μπαλκονι...

οποιος εχει πιλωτη, και μπορει να βαλει γκαραζοπορτα ειναι το ιδανικο πιστευω.

Στην προηγουμενη δουλεια με δωσανε ενα παπακι το οποιο ειχε κλαπει απο Αθηνα (οπου ηταν τα κεντρικα

της εταιρειας) βρεθηκε και το στειλανε Θεσσαλονικη.Το κλεβουνε μπροστα απο εμπορικο κεντρο μερα μεσιμερι

και πανε και το "παρκαρουν"στην πιλωτη απεναντι απο το μαγαζι του κολλητου που ηταν συνεργειο μοτοσυκλετων

και που την παρκαριζα καθε βραδυ ... αντε γεια :hi: το ψαχναμε το παπακι και ηταν απεναντι μας.

Το "παρκαραν" εκει μεχρι να περασει το σημα της αστυνομιας και μετα απο 4~5 μερες που πηγα τυχαιως πρωι

απο το μαγαζι Σαββατο κιολας βλεπω να σκανε μυτη 2 πιτσιρικια και να το βγαζουν εξω για να φυγουν.

Οσο για την πορτα σε πιλωτη.Φιλοι μου ενας με ενα τρακαρισμενο Ζ 750 και αλλος με επισης τρακαρισμενο

CBR1000RR τα χασανε απο πιλωτη με πορτα.Οπως ειπα και παλαιοτερα , αν στο βαλουν στο ματι μονο αν το

πουλησεις σωνεσε (οξυμωρο μεν αληθεια δε)

[MENTION=1347]jpavly[/MENTION] το αμαξι του hayabusa 99% το ανοιξαν χρηστες ναρκωτικων που εκεινη την ωρα δεν βλεπανε μπροστα τους.

Δεν τους ενοιαζε τι και πως ειδανε κατι μεσα στην θολουρα τους τους γυαλισε και ορμησανε.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται τωρα τελευταια ρε παιδια? Προ ημερων ανοιξαν την spider φιλου μου με 2-3 σκισιματα στην κουκουλα, του πηραν το ραδιοcd (με το remote παρακαλω), του σπασαν το ντουλαπακι του συνοδηγου και του πηραν αποδειξεις (!!!) που ειχε μεσα και σπασαν και το καλυμμα του αεροσακου γιατι νομιζαν οτι ειναι κρυφο ντουλαπακι :slap:. Και ολα αυτα με το αυτοκινητο μεσα σε πιλοτη με συναγερμο...

Δεν ενεργοποιήθηκε ο συναγερμός;

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την πορτα σε πιλωτη.Φιλοι μου ενας με ενα τρακαρισμενο Ζ 750 και αλλος με επισης τρακαρισμενο

CBR1000RR τα χασανε απο πιλωτη με πορτα.

Ακυρο το παραδειγμα σου. :p

Αφησε 5 haya ξεκλειδωτα οπου θες και στη μεση βαλε ενα 750 με 5 κλειδαριες.

Το πρωι το 750 θα λειπει. αφου ξερεις ποσο τρελη ζητηση εχουν για ανταλλακτικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ότι τα ανταλλακτικά του Z750 είναι δυσεύρετα δηλαδή?

Έχω δει μπόλικα να κυκλοφορούν, το αντίθετο θα έλεγα.

δεν ειναι δυσεύρετα, αλλα ειναι και πολλα τα Z που κυκλοφορουν... συνηθισμένη μοτοσυκλέτα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.