Jump to content



ΟΔΗΓΟΣ OVERCLOCKING


Recommended Posts

Kαθε σιτε που σεβεται τον εαυτό πρεπει να εχει εναν sticky οδηγο για o/c.

Αυτός εδω ειναι μια χαρα.. Μου αρεσε που εχει τα ονόματα των εντολών στο bios για καθε μητρική. Nice touch...

βραβο soki

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...

Nαι ιδιος ειναι με αυτον του pctech(γιατι βαζεις αστερακια?), αλλα εδω τον εχω προχωρησει ακομα παραπερα. Μπορεις να πειραματιστεις και σε p3 αν ξερεις τα βασικα, η φιλοσοφια ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

να πωωω άσχετο με τον οδηγό ωστόσο μην ανοίγω καινούρια θρετνς χωρίς λόγο

ρώτησα ένα φίλο για το over clocking και μου απάντησε

(εν πάσει περιπτώσει αυτό κατάλαβα) ότι με το να τρενάρεις το μηχάνημα για μεγαλύτερες αποδόσεις ταχύτητας όταν αργότερα θα σου εμφανίσει το σύστημα προβλήματα στη λειτουργία του ..θα αναρωτιέσαι γιατί..τέσπα εγώ απλά θέλω να ρωτήσω τι αρνητικό βρίσκετε αν βρίσκετε στο over clocking..και εν τέλει ποιά η χρηστικότητά του..γυρνάει μετά πίσω μπούμερανγκ;;: wassat:

Link to comment
Share on other sites

Το overclocking είναι αυτοσκοπός κανένας δεν το κάνει μόνο για να κερδίσει σε επιδώσεις. Είναι η αναζήτηση των ορίων του Hardware που βασανίζει κάθε ανήσυχο χρήστη σχεδόν πάντα υπάρχουν συνέπειες

Συγχαρητήρια κι από εμένα για την αναλυτικότατη δουλειά σου :flower:

Link to comment
Share on other sites

ok κατάλαβα..το overclocking ειναι αυτοσκοπός, ωστόσο κανείς δεν το κάνει μόνο για να κερδίσει επιδόσεις.. και είναι και ζωή!! :woot: ..ενδιαφέρον από κοινωνιολογικής απόψεως...για συνεχίστε..(αρχίζω να νιώθω σαν το Φρόϋντ) :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω ορισμενες αποριες σχετικα με τον οδηγο σου.Καταρχας εμενα που ο επεξεργαστης ειναι κλειδωμενος πως θα κατεβασω τον πολλαπλασιαστη του επεξεργαστη ετσι ωστε να παω το FSB 200 για να δουλεψει 1:1 με τις μνημες??Και σε περιπτωση που ειναι ξεκλειδωτος οταν ανεβασω το FSB 200 απο 133 που δουλευει εμενα default, δε θα κολλησουν ολα?Και κατι ακομα το memtest 86 ειναι μονο για Intel?Γιατι σε εμενα δε δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.