Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

βασικα εχει καπιο νοημα αυτο με την αδιαβροχοποιηση γιατι υπαρχουν κ χωρες που βρεχει καρεκλες συνεχεια η κατα διαστηματα εχει ασχημο καιρο αρα αυτοι ξερουν τι κανουν αφου αυτο δε το ειχα σκεφτει....

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα...

Η D610 σε σύγκριση με τη D90 καμία σχέση. Χαίρω πολύ :p

Η sony a7 είναι παιχνίδι και όχι μηχανή.

Lag? Μέχρι να αποθηκεύσει για να ανοίξει ξανά το viewfinder να στοχεύσεις ξανά το έχασες το πουλάκι. Η επόμενη (ελπίζω) να είναι καλή μηχανή.

Και όταν μίλησα με το μαγαζάτορα ο οποίος προτιμούσε Α7 vs 610, όταν του είπα για το lag μου είπε ότι είναι θέμα firmware.

Χαίρω πολύ.

Ας φτιάξουν τη μηχανή και μετά να τη βγάλουν στην αγορά.

Αν και λόγω σχεδίασης πάντα θα υπάρχει η καθυστέρηση.

Φέρνει πάρα πολύ σε p&s.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, OVF>ΕVF.

Δε συγκρίνονται. Αστα εχω ξενερώσει...

ευτυχώς τη δοκίμασα επι τόπου

και να φανταστείς το "αυτή αργεί πολύ" μου το είπε η γυναίκα :bigsmile:

μόνο με δεύτερο σένσορα για το evf θα υπάρξει σοβαρή μηχανή

ή με κάποιο άλλο τρόπο το evf να παραμένει πάντα ενεργό

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, κάποια πράγματα είναι για να απορείς, αλλά έχει ενδιαφέρον!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Qkmd51531r8][iNTERVIEW] Sigma dp2 Quattro at CP+ 2014 - AkihabaraNews.com - YouTube[/ame]

Τα περί μη ενσωμάτωσης Video recording, στο όνομα της ποιότητας, περιορίζει αρκετά τους υποψήφιους αγοραστές πιστεύω!

Καθώς και τα περί ακρίβειας τοποθέτησης των εναλλάξιμων φακών! ! !

Απλά η ακρίβεια κοστίζει και καλό είναι να την περιορίζεις όπου μπορείς, έστω και "μη λέγοντας όλη την αλήθεια"! ;)

CP+ 2014: Sigma interview - 'we have survived because we make unique products': Digital Photography Review

Sigma DP2 Quattro First Impressions Review - Reviewed.com Cameras

Και καλές φωτό εδώ:

Sigma dp2 Quattro Review: Preview

Καλή διασκέδαση ... :D

Link to comment
Share on other sites

Τα περί μη ενσωμάτωσης Video recording, στο όνομα της ποιότητας, περιορίζει αρκετά τους υποψήφιους αγοραστές πιστεύω!

Δε νομίζω πως αυτό θα επηρεάσει τους υποψήφιους αγοραστές αυτής της μηχανής :)

Link to comment
Share on other sites

Δίνουνε και ψευτοθηκούλα οι γερμαναράδες... ουάου πες τους :D

Και νόμιζα πως αυτές οι original Nikon ή Benro που δίνουνε τα άλλα καταστήματα δεν είναι θήκες :D

Ουστ βρωμομάγαζα καραψευταράδες του κερατά.

Ειδικά την 3άδα Γερμανός - Κλωτσόβολος - MediaMarkt την απεχθάνομαι απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,θα ήθελα λίγο τα φώτα σας!

Θέλω να πάω σε αγορά τηλεφακού για την nx1000 και βρίσκω τον 50-200 της samsung μτχ στα 150€ με 80 κλικ και σε άψογη κατάσταση..

Απο την άλλη σκέφτομαι την περίπτωση αγοράς κάποιου φακού άλλης εταιρίας και την τοποθέτηση του με κάποιον adapter,το θέμα ειναι ότι δεν γνωρίζω πολλά πράγματα σχετικά με αυτό και θα ήθελα να μου πείτε τι ακριβώς μπορώ να κάνω σε τέτοια περίπτωση!

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε τα σχετικά περί έλλειψης af,σε περίπτωση αγοράς τηλεφακού άλλης εταίρας τι προτείνετε κτλ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

From Outer Space - Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωωωωωωωωωωωω......

Δοκιμασα εναν Canon L 16 35 2.8 L και επαθα ζημια :baby::baby::baby:

Μετα, ειδα, οτι με χαλαει αυτο το υπερευρυγωνιο.......:nada:

Και δοκιμασα εναν Canon 24-70 2.8 L II USM. Ας μην εχει IS. Πολυβολο κανονικο

Μου φαινεται, δεν θα τα γλυτωσω τα ευρα :alien::alien::angry::angry::angry::angry::suicide2::suicide2::suicide2: :-O:-O :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.