Jump to content



Πειτε ο,τι θελετε......


jax7480

Recommended Posts

Με δυσαρεστεί η προς ψόγον χρήση του ονόματος Καραγκιόζης.

Πρέπει νά συνειδητοποιήσουμε ότι πρόκειται για μεσήλικα, πολύτεκνο, ανάπηρο, που αντί να λουφάξει , όπως οποιοσδήποτε στην θέση του, ειρωνεύεται σαρκάζει, και χτυπάει όπως μπορεί την εξουσία αδιαφορώντας για τις συνέπειες. Μεγαλόκαρδος δε, βοηθάει όσους έχουν ανάγκη.

Μόνο ως τίτλος τιμής μπορεί να αναφερθεί το όνομα του.

Στον αντίποδα ο Χατσιαβατης, όνομα βρισιά που εμπεριέχει τα χείριστα. Δεν αναφέρομε βέβαια στην ερωτική του ιδιαιτερότητα, αλλά στο ότι είναι άφυλος, παράσιτο, γονυκλισίας, οσφυοκάμπτης, και σφουγγοκολάρειος της εξουσίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34,9k
  • Created
  • Last Reply

Μου την δινει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ να δουλευω ΚΥΡΙΑΚΗ πρωι οταν ολος ο κοσμος κοιματε.

Και δεν ειναι και κανεις στο φορουμ και δεν ειναι και κανεις στο MSN.

ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό δεν δουλεύω και αυτό που με προβληματίζει πάνω από όλα είναι η επαγγελματική μου συνέχεια...

Βαρέθηκα-κουράστηκα-σιχάθηκα να δουλεύω ως ιδιωτικός υπάλληλος (λογιστικά), και να ανέχομαι τις παραξενιές και τα κουσούρια του εκάστοτε "αφεντικού" που σου "κάνει χάρη" αν σε βάλει στο ΙΚΑ, ή σου πληρώνει τις υπερωρίες! Χώρια τον αγώνα που πρέπει να κάνεις για να πάρεις 50 ευρώ παραπάνω από το βασικό... Κατάντια

'Οσο για να βρεις δουλειά, ζητάνε προϋπηρεσία... ΟΚ, ΑΛΛΑ όταν έρθει η κουβέντα για το οικονομικό, σου λέει "α, βρίσκω υπάλληλο με λιγότερα" ή περνάς ανάκριση "γιατί έφυγες" ή "γιατί σε διώξανε".... Αφού θες προϋπηρεσία ρε μαλ@κ@!

Τα Εργασιακά πάνε από το κακό στο χειρότερο - ο εργοδότης κάνει ότι γουστάρει, δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ έλεγχος, και σου λέει κιόλας "άμα γουστάρεις"!

Φταίνε όμως και οι υπάλληλοι.. δε λέω μερικοί έχουν ανάγκη και τα καταπίνουν όλα, αλλά είναι λύση αυτή? Εκεί "πατάνε" και οι εργοδότες, και παίρνουν το δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν, με αποτέλεσμα να την πληρώνουν όλοι.

Αλήθεια, η πολιτεία που είναι? Πως προστατεύει τον εργαζόμενο? Μας το παίζουν και "σοσιαλιστές" τρομάρα τους - αυτοί είναι πιο δεξιά από αυτούς που κατηγορούν ως "δεξια"!

Δεν τα λέω αυτά θεωρητικά, έχω περάσει από αρκετές δουλειές και έχω δει τι γίνεται, όπως και πολλοί από εσάς, και ποτέ δεν ανέχτηκα την κοροϊδία και την ξεφτίλα... γι'αυτό και είμαι χωρίς δουλειά τώρα.

δεν είμαι Κ(?).Κ.Ε., Ούτε ΠΑ.Σοσιαλιστικό(?!).Κ - δεν έχει να κάνει με κόμματα, και για μένα είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα εν έτει 2004, όπου η δουλειά έχει καταντήσει δουλεία-εκμετάλλευση, και αντί να πάμε μπροστά γυρνάμε πολλά, μα πάρα πολλά, χρόνια πίσω.

Αυτό είναι που με απασχολεί και με προβληματίζει πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό

Όλα τα άλλα έρχονται δυστυχώς σε δεύτερη μοίρα... και έχω ξενερώσει

Link to comment
Share on other sites

και γω αγχώνομαι για τον επαγγελματικό τομέα..

επίσης μου την έδωσαν οι εκβιαστικοί αντισυνταγματικοί εκλογικοί κατάλογοι του πασοκ!! μα δεν ντρέπονται καθόλου σε αυτή τη χώρα...ντροπή τους!!

Link to comment
Share on other sites

απλα μου την ΔΙΝΟΥΝ οι ΑΣΧΕΤΟΙ στον χωρο. Οχι επειδη ειναι ασχετοι αλλα επειδη το παιζουν ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ..

Αντε ρε ΓΙΔΙΑ πουληστε κανενα πετρογκαζ και αφηστε τα λεφτα του κοσμακη.

Αει στο δι***λο. Συγχηστηκα παλι και θα κανω ρυτιδες.

Link to comment
Share on other sites

μου τη δινει που το επιδομα ανθυγεινης εργασιας ειναι 2.92 ευρω τη μερα, κι η υπερωρια μου ακομα λιγοτερο.. ευτυχως το γαλατακι ειναι προσφορα της υπηρεσιας..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις και 23:06]

απλα μου την ΔΙΝΟΥΝ οι ΑΣΧΕΤΟΙ στον χωρο. Οχι επειδη ειναι ασχετοι αλλα επειδη το παιζουν ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ..

Αντε ρε ΓΙΔΙΑ πουληστε κανενα πετρογκαζ και αφηστε τα λεφτα του κοσμακη.

Αει στο δι***λο. Συγχηστηκα παλι και θα κανω ρυτιδες.

Πολύ καλά τα λές...

Και να ξέρεις όμως ότι ο καθένας είναι άξιος της μοίρας του, και των επιλογών του... γυρνάει ο τροχός...

όλοι οι άσχετοι και οι αεριτζήδες, αργά ή γρήγορα, θα ξεσκεπαστούν...

μόνο όσοι έχουν (Γερή) καβάντζα χρημάτων, τη γλιτώνουν (δυστυχώς..)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΗΣ ΕΛΕΝΑΣ!

Θα την σαπισω στα κροσε και στα λοου.

δεν την αντεχω αλλο μου εχει ψησει το ψαρι στα χειλη.....

Τελικα αυτο το thread ειναι απιθανο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 14:54]

Ηρουλα μου γλυκια...........

Ειναι μακρια η Πατρα..............

Να δω ποτε θα μπορεσω να ερθω να σε δω(σε σκεφτομαι και δεν μπορω να στρωσω κ@λ@ να διαβασω γ@μω την εξεταστικη μου γ@μω)

ρε ρε μην την καλομαθαινεις....γιατι μετα θα νιωσεις οτι κραταει η trinity στο avatar σου πανω στο κεφαλι σου, και το κακο ειναι οτι οταν γυρισεις να δεις ποιος το κραταει ....εε δεν θα ειναι η trinity...αλλα η Ηρα...

ρε θελουν βουρδουλα...ακου και την συμβουλη ενος γερου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παππουλη πες και σε μενα το νεο τιποτις γιατι τα χω βρει παλουκια με τις καταμαυρες ματαρες της!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχω λαλισει με την παρτη της................Ερωτα μου αγιατρευτεεεεεεεεεεεεεεεεεε..................

Link to comment
Share on other sites

...δεν ειναι μαματη αυτη η φαση που λιωνεις για παρτυ της?:flower: :inlove: :flower:

ειναι ειναι.....

πλακα κανω πιο πανω.....

βασικα παρατα την εξεταστικη και κατεβα κατω...

ουτος οι αλλος η εξεταστικη θα ειναι εκει και το επομενο 6μηνο

η ηρα ομως...μπορει και οχι....

Just do it

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες αλλα ειναι 14 θεωριες και 5 εργαστηρια που πρεπει να περαστουνε..............

μπουχουχουυυυυυυυυυυυυυυυ

ΑΣΕ το αλλο.τοσες φορες της ειπα να παω(εδω και 20μερες)αλλα δεν θελει.εχει δυσκολο εξαμηνο και θελει να περασει μαθηματα και οπως καταλαβανεις αμα παω θα την στρωσω......στο διαβασμα........

μου ειπε να περιμενω κανα 15ημερο που τελειωνει.......

η μλκια ειναι οτι ηρθε για 2ημερο πριν 2 σουκου και βγηκαμε και ολα καλα και ολα ωραια και τωρα μου λειπειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.