Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται για την Ιταλική σειρά,έχω αγοράσει το Proggeto,δεν έχω μελετήσει όσο θέλω ακόμη το νέο μηχανισμό αλλά σε γενικές γραμμές καλό είναι αφού πυροβολήσεις να περιμένεις να γεμίσει,δηλαδή έχεις βολή ανά 5,5 δευτερόλεπτα περίπου.Το πλεονέκτημά του είναι ότι είναι άρμα πασπαρτού,δηλαδή μπορείς προς το τέλος να κάνεις σκούπα τους πεθαμένους με όλη τη γεμιστήρα αλλά μετά είσαι εκτεθιμένος για 12 περίπου δευτερόλεπτα,έχει μικρό άλφα,φουλ γεμιστήρα μπορεί να κάνει μάξιμουμ 750 dmg.
Και γενικά όλη η σειρά απ'ότι είδα έχει χαμηλό άλφα.
Είναι όμως γρήγορο και ευέλικτο,κατεβάζει σχετικά καλά κανόνι.
Πιστεύω πως το 10άρι του θα είναι ένα Leopard με γεμιστήρα αλλά με 4 βλήματα.
Αυστηρά 2ης γραμμής med και γιατί από θωράκιση είναι χαρτί αλλά είναι και καλός sniper.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, astrolabos said:

Πάντως ο QuickyBaby δεν ενθουσιάστηκε με την Ιταλική σειρά, πόσο δε μάλλον με το 10αρι της το οποίο τον παίδεψε αρκετα.

Κοίτα,δεν έχει άδικο αν και δεν τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον συγκεκριμένο.
Αν θέλουμε ένα άρμα χωρίς θωράκιση με γεμιστήρα τότε έχουμε το TVP50/51 που γαμεί και δέρνει.
Απλά θεωρώ το νέο μηχανισμό σε κάποιες περιπτώσεις καλύτερο και εξηγούμαι.
Έχουμε ένα obj140 πίσω από ένα σπίτι με 500 health.
Στην πρώτη περίπτωση το tvp το οποίο έχει μία σφαίρα στο γεμιστήρα.Για να σκοτώσει το obj πρέπει να κάνει full reload.
Στην δεύτερη έχουμε το σπαγγέτι που μόλις έχει φτάσει στο σπίτι με μία σφαίρα αλλά το καλό είναι πως ήδη γεμίζει η δεύτερη και μπορεί να τη ρίξει.Νικητής σε θέμα χρόνου το σπαγγέτι.
Όπως είπα και πριν ο νέος μηχανισμός βοηθάει σε κάποιες περιπτώσεις αλλά με τόσο χαμηλό άλφα τα tvp και τα bat θα τα κάνουν κοφτό μακαρονάκι

22 minutes ago, SirDiman said:

εγω 4 μαχες καταφερα ολες ηττες αλλα μου αρεσε γενικα το αρματακι

περιμενω το πατς!

 

@astrolabos ριπλει της μαχης με 8κ ζημια πλζ

Φαντάζομαι,το άρτι κλειδωμένο πάνω σου.
Οι γνωστές ατάκες Greek with money,pay your debt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.