Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Its goin down the shithole το game απο το 9.18 και μετα. Ευτυχως ο Murazor, αυτη η αμοιβαδα πλεον δεν ειναι Balance Dept. Lead.

Περιμενω να δω πως θα διαχειστουν τελικα τα pref mm, αν τα σκατωσουν και εκει, εχω κανει uninstall. Τερμα με τους τανκομπλιετ.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια από τα ίδια. Μ.Ο. winrate 42-48% με πολλές φορές να είναι στο 32%. Δε καταλαβαίνω γιατί. Και από την άλλη, θα υπάρχουν άλλοι είναι στον αντίποδα σε σχέση με εμάς;

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αυτό το ΣΚ,ή που θα χάναμε 15-1 ή που θα κερδίζαμε με τα ίδια σκορ.
Ομάδες από τα Lidl ρε πούστη μου.Πάλι καλά που άρχισε μετά τις 10 μάχες χθες να έρχεται κάπως στα ίσια του και προς το βραδάκι έστρωσε κάπως.
Είχαμε πλατούν με προγκέττο και από πίσω μας κάλυπτε το νέο Ιαπωνέζικο TD που λέγεται Type 4 (στη Malinovka πίσω από θάμνο λίγο μετά την εκκλησία).
Ίδρυμα ανιάτων οι ομάδες.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, cna said:

Τί να πω κι εγώ που στο Obj. 705 έχω winrate 36%... Εν τω μεταξύ το τί premium ammo έχω φάει δεν λέγεται...

Καλά να σου κάνουν σκληρέ καριόλη ?,τα ίδια τραβάω κι εγώ με το 257 αλλά τρολλάρω άσχημα με τα πλαινά μου και δώστου να τους βάζω στα έξοδα τους klingons.Σου αρέσει σαν άρμα το 705?Γιατί ψηνόμαστε 4 άτομα να ανοίξουμε τη σειρά.
Μπείτε daily bounce,έχει ANNIVERSARY GIVEAWAY και δείτε λίγο κι αυτό,490 alpha dmg.
Έχουμε και το siemka defender που θα βγει.

https://thedailybounce.net/2018/05/29/world-of-tanks-supertest-chimera-british-medium-tank/

https://thedailybounce.net/2018/05/25/world-of-tanks-supertest-czolg-t-wz51/

Όταν πηδιέται το Foch με το FV παίρνεις αυτό

https://thedailybounce.net/2018/05/25/world-of-tanks-supertest-excalibur-british-tank-destroyer/

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Καλό κουράγιο. Stock το 705 δεν παλεύεται με την καμία. Top speed 35km/h όταν πάρεις την αναβαθμισμένη ερπύστρια και τον κινητήρα αλλά μέχρι τότε με το ζόρι 23km/h. Οπότε καταλαβαίνεις ότι ουσιαστικά δεν είναι καθόλου εύκολο να στρίψεις, να κινηθείς κλπ. Είναι σαν το Maus (πιο αργό και από την καθυστέρηση) ή όπως ήταν το T95 πριν το buff, μόνο που δεν έχεις ακριβώς το armor του Maus. Πίκρα σου λέω. Το καλό, βέβαια, είναι ότι όλα τα πυροβόλα είναι ήδη διαθέσιμα αν έχεις περάσει την γραμμή του IS7. 

Κατά τα λοιπά: είναι πολύ καλό άρμα όταν φοράει τις αναβαθμίσεις, ακόμα και με Premium ammo δυσκολεύονται να του κάνουν ζημιά εάν είναι σωστά γωνιασμένο (θέλει πολύ καλή κάλυψη του lower plate γιατί είναι το μόνο αδύναμο σημείο που έχει μπροστά) αλλά ακριβώς λόγω των παραπάνω είναι βληματοπαγίδα· απλά είσαι ο πρωταρχικός στόχος όλων... Όπως άλλωστε συμβαίνει και με το Obj268-4.

 

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, cna said:

Καλό κουράγιο. Stock το 705 δεν παλεύεται με την καμία. Top speed 35km/h όταν πάρεις την αναβαθμισμένη ερπύστρια και τον κινητήρα αλλά μέχρι τότε με το ζόρι 23km/h. Οπότε καταλαβαίνεις ότι ουσιαστικά δεν είναι καθόλου εύκολο να στρίψεις, να κινηθείς κλπ. Είναι σαν το Maus (πιο αργό και από την καθυστέρηση) ή όπως ήταν το T95 πριν το buff, μόνο που δεν έχεις ακριβώς το armor του Maus. Πίκρα σου λέω. Το καλό, βέβαια, είναι ότι όλα τα πυροβόλα είναι ήδη διαθέσιμα αν έχεις περάσει την γραμμή του IS7. 

Κατά τα λοιπά: είναι πολύ καλό άρμα όταν φοράει τις αναβαθμίσεις, ακόμα και με Premium ammo δυσκολεύονται να του κάνουν ζημιά εάν είναι σωστά γωνιασμένο (θέλει πολύ καλή κάλυψη του lower plate γιατί είναι το μόνο αδύναμο σημείο που έχει μπροστά) αλλά ακριβώς λόγω των παραπάνω είναι βληματοπαγίδα· απλά είσαι ο πρωταρχικός στόχος όλων... Όπως άλλωστε συμβαίνει και με το Obj268-4.

 

Ναι ξέρω για τις αδυναμίες του και που τρυπάει και πως όταν το βλέπω απέναντι ή θέλω να το αποφύγω ή να το σκίσω.Θα δείξει πότε θα την πιάσουμε τη γραμμή μιας και περιλάβαμε το άρμα του μήνα,S.Conq

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα το is-m πριν μερικές μέρες και στις 20μάχες είχα μια νίκη... του έδωσα το πούλο και πήρα το  ο-ho που το πάω εναλλάξ με το vk100.01p  αλλα από χθες  προχωράω μονο το t10 για το μελλοντικό obj277

 

-76k credits με το conway

Enjoy an exclusive 20% discount on a vast selection of World of Tanks package - valid for 7 days only


J8dDPlT.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το WoT αρχίζει και μου θυμίζει έντονα counterstrike. Δεν είναι κατάσταση αυτή ρε γμτ. Βγάζω βόλτα το obj268-4 και δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην χρησιμοποιεί premium ammo εναντίον του. Εν τω μεταξύ από εποχής Jg. Pz. E-100 ξέραμε πώς να αντιμετωπίσουμε τέτοια tank destroyers με τα απλά βλήματα. Βγάζω βόλτα το obj705 τα ίδια. Δεν μπορώ να σταυρώσω παιχνίδι γμτ καθώς τα πυροβόλα τους δεν είναι για sniping (από μακριά ρίχνουν στον γάμο του καραγκιόζη - είχα χθες ένα M103 στα 100 μέτρα και για να το καθαρίσω μου βγήκε η πίστη ανάποδα καθώς έβλεπα μόνο τον πύργο). Βλέπω, επίσης, ότι έρχονται και άλλα άρματα με troll armor και τελικά καταλήγω ότι είναι σχέδιο της Wargaming για να τις ακουμπάνε φράγκα για premium account. Έχει κάνει το παιχνίδι ουσιαστικά ένα αντίγραφο του countertrike με λίγο από Armor, με την διαφορά, βέβαια, να είναι ότι στο counterstrike δεν είσαι πιο αργοκίνητος και από γερασμένη χελώνα. Skill και λοιπές αηδίες είναι πλέον παρελθόν. Το μόνο skill είναι να επιλέξεις άρμα που δεν είναι βληματοπαγίδα και να καταφέρεις να είσαι μαζί με άλλους 5, οι οποίοι θα είναι μπροστά και θα τρώνε τα βλήματα αντί για εσένα. Κι αν είσαι τυχερός και η αντίπαλη ομάδα δεν το έχει ιδιαίτερα ίσως και να καταφέρεις να πάρεις τη νίκη...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος cna έγραψε:

Skill και λοιπές αηδίες

 

To skill δεν είναι το WN8. Αλλο να παίζεις κάλα και άλλο να παιζεις το πουλάκι σου για να ανέβει το WN8.

 

Το skill υπαρχει και ειναι σε τουρνουα και σε ranked. Οποιος νομιζει οτι το χει παει και βλεπει τι ψαρια πιάνει. Απλά τα πραγματα.

Για παράδειγμα, πριν παρατήσει τα τανκ ο Μήτσος ( @DimLar )  ήταν gold στα ranked, και ναι, μπορω να πω πως αυτός έχει σκιλλ. Οταν οτι αρμα πιασει το Aceαρει σε 1-2 μάχες... Βέβαια στα ranked επαιζε με τυπους σαν τον QB/SirFoch/Skill4ltu κλπ.... ? 

 

 

Απλά οταν ξαναειπα κατι παρόμοιο τον καιρο που το πήρα εγω χαμπάρι, ολοι πεσανε πανω μου και γραφτηκε πως είμαι unskilled και ζηλεύω τα (boosted) στατιστικά τους. :) :) :) 

Υπήρξε δε και συμφορουμήτης που επλαθε εδω μέσα ιστοριες για το σκιλλ του στα ranked  ενώ είχε να μπεί μάχη απ το 2015... ?  

 

#runs away.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις skill το WN8 δεν ανεβαίνει ούτε με προσευχή στον Αλλάχ (αν και μπορεί να σου δώσει 72 παρθένες οπότε ποιος χέστηκε για το WN8). 

 

Από εκεί και πέρα, είναι διαφορετικά τα ranked από τα random. Σκέψου πχ να είσαι συνήθως σε ομάδες με παίκτες που δεν ξέρουν τί τους γίνεται και που θα έπρεπε να μην έχουν πιάσει 10άρι ποτέ στα χέρια τους. Ειδικά σε μια τέτοια περίπτωση είσαι αναγκασμένος να κουβαλήσεις το παιχνίδι και πώς να το κουβαλήσεις όταν είσαι ο πρωταρχικός στόχος των άλλων, που ούτε το premium τσιγκουνεύονται ούτε τίποτα; Σε κάποιο από τα παιχνίδια είχαν κλειδώσει αποκλειστικά πάνω μου τρία arty. Φεύγω σε άλλη θέση και τσουπ τον πίνει το flank. Ε, έμεινα τελευταίος έναντι 9....

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος cna έγραψε:

Αν δεν έχεις skill το WN8 δεν ανεβαίνει ούτε με προσευχή στον Αλλάχ

 

Μπορω να σου δειξω απειρα παραδειγματα που έχουν boosted wn8  2-2500κ και δεν ξεπερνανε ουτε το μπρονζ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αδίκως διαφωνούμε νομίζω. Λοιπόν, για να φτάσει κανείς να έχει 2-2500 WN8 χρειάζεται να έχει κάποιου επιπέδου skill. Αυτό νομίζω είναι αυτονόητο. Το αν αυτό το skill που διαθέτει είναι αρκετό για να πάρει gold στα ranked είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, καθώς στα ranked οι απαιτήσεις αυξάνουν διαρκώς. Δηλαδή, ήδη όσο ανεβαίνεις στο rank τόσο πιο skilled αντιπάλους αντιμετωπίζεις. Να το πω και αλλιώς: αυτός με skill 2500 είναι μάλλον καλύτερος από αυτόν που έχει 1700 και μάλλον χειρότερος από αυτόν που έχει 3200... Σε μια τυχαία μάχη, όμως, δεν συμβαίνει αυτό. Μπορεί να πέσεις σε αντίπαλη ομάδα που ναι μεν λειτουργεί σαν lemming train αλλά πλέον έχει στην διάθεσή της αυτό που πολύ δύσκολα θα καταφέρεις να αντιμετωπίσεις, καθώς οι θέσεις που προσφέρονται για κάλυψη δεν είναι άπειρες. Κι ακόμα και από τέτοια θέση, αν είσαι στο obj705 κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεμυτίσεις, οπότε θα φας στο turret το χρυσό και θα ησυχάσεις (τεράστιο μείον του obj705 ότι λόγω χαμηλού προφίλ ο αντίπαλος μπορεί να χτυπήσει το πάνω μέρος του turret που κλασσικά έχει πολύ μικρή θωράκιση).

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.