Jump to content



Νέοι κανόνες αγγελιών


DJD

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Και μια μικρή αλλαγή στους κανόνες: (με bold)

Οι αγγελίες προσφέρονται αποκλειστικά και μόνο στα εγγεγραμένα μέλη του TheLab.gr τα οποία πληρούν τις παρακάτω προϋποθέσεις:

α) 6 μήνες παραμονής στο forum και 300 καταχωρήσεις

β) 12 μήνες παραμονής στο forum και 150 καταχωρήσεις

γ) 2 χρόνια παραμονής στο forum και τουλάχιστον 50 καταχωρήσεις

δ) 3+ χρόνια παραμονής και 20 καταχωρήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όριο εδώ, παράμετρος εκεί, θα χάσουνε την μπάλα μετά οι admins. Θα είναι ποιο εύκολο να συντηρήσεις το online σύστημα της τράπεζας της Ελλάδος, από το να συντηρήσεις το thelab.

Η καλύτερη λύση είναι απλά να μην ψάχνουν τα μέλη παραθυράκια στο σύστημα ή να μην ενοχλούνται με όλα όσα δεν τους πολύ αρέσουν. Ένα απλό forum είναι παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Όριο εδώ, παράμετρος εκεί, θα χάσουνε την μπάλα μετά οι admins. Θα είναι ποιο εύκολο να συντηρήσεις το online σύστημα της τράπεζας της Ελλάδος, από το να συντηρήσεις το thelab.

Η καλύτερη λύση είναι απλά να μην ψάχνουν τα μέλη παραθυράκια στο σύστημα ή να μην ενοχλούνται με όλα όσα δεν τους πολύ αρέσουν. Ένα απλό forum είναι παιδιά.

Δεν διαφωνώ, αυτό απλώς θα κάνει την ζωή τους πιο εύκολη.

Τώρα πρέπει να κάνουν ενεργά mod τις πωλήσεις, είτε από μόνοι τους είτε μέσω flagging.

Όπως και να έχει μια ιδέα είναι, 5-10-20 ποστ δεν συγκρίνονται με τους κανόνες του να βάλεις δικιά σου αγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτοματικοποιημένο moderation, πάντα θα χρειάζεται κάποιος να κοιτάει.

Εδώ άλλος έφτιαξε αγγελία για μέλος που δεν ικανοποιούσε τις minimum προϋποθέσεις για να δημιουργήσει ο ίδιος αγγελία και μετά του την παρέδωσε κατά κάποιον τρόπο (click).

Εντάξει, δεν λέω, μια φιλική εξυπηρέτηση έκανε αυτός που δημιούργησε την αγγελία στον άλλον που δεν μπορούσε να την κάνει ο ίδιος, αλλά δεν παύει όμως αυτό να είναι ουσιαστικά παράκαμψη των κανονισμών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτοματικοποιημένο moderation, πάντα θα χρειάζεται κάποιος να κοιτάει.

Εδώ άλλος έφτιαξε αγγελία για μέλος που δεν ικανοποιούσε τις minimum προϋποθέσεις για να δημιουργήσει ο ίδιος αγγελία και μετά του την παρέδωσε κατά κάποιον τρόπο (click).

Εντάξει, δεν λέω, μια φιλική εξυπηρέτηση έκανε αυτός που δημιούργησε την αγγελία στον άλλον που δεν μπορούσε να την κάνει ο ίδιος, αλλά δεν παύει όμως αυτό να είναι ουσιαστικά παράκαμψη των κανονισμών.

Το αστείο είναι ότι δεν είχε δικαίωμα αγγελίας ούτε καν αυτός που τη δημιούργησε :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια μας να μειώσουμε όσο μπορούμε το παρεμπόριο ενεργοποιείται άμεσα ένας νέος κανόνας που επιτρέπει μόνο δύο (2) καταχωρήσεις στο forum των πωλήσεων και της ζήτησης σε διάστημα 30 ημερών. Αν προσπαθήσετε να δημιουργήσετε τρίτο θέμα σε διάστημα μικρότερο από μήνα θα συναντήσετε ένα αντίστοιχο μήνυμα.

Δεν πιστεύουμε ότι κάποιος χρήστης που απλά θέλει να πουλήσει το παλιό του hardware χρειάζεται περισσότερες από δύο αγγελίες το μήνα.

Ταυτόχρονα περιορίζεται η διόρθωση (edit) του αρχικού μηνύματος στις τρεις ημέρες ώστε να μην έχουμε πλάγιους τρόπους για ανανέωση του υλικού. Υπενθυμίζω ότι bump στις αγγελίες επιτρέπεται μία φορά κάθε τρεις ημέρες και ότι απαγορεύεται το bump με προσθήκη νέων προϊόντων προς πώληση πέραν του αρχικού μηνύματος. Αν χρειάζεστε να πουλήσετε περισσότερα πράγματα, δημιουργήστε νέα αγγελία.

Όπως πάντα, είμαστε ανοιχτοί στο feedback. Επίσης ενδέχεται να εμφανιστούν bugs στο σύστημα, αν υπάρχει απορία εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω,χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος οτι δεν γινεται bump με εδιτ του αρχικου μηνυματος.

Έχεις δίκιο, ο δαίμων.. Εννοούσα να αποφευχθεί ο πλάγιος τρόπος ανανέωσης της αγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν ομως να γινει κατι γενικα με το ποιος μπορει να ποσταρει σε ανοιγμενο θεμα.

Βασικα δε καταλαβαινω , γιατι να μην ισχυουν οι ιδιοι κανονες και για αυτους που γραφουν μεσα στην αγγελια.

Οριστε , ξεθαμα αγγελιας για golden shovel award απο μελος που γραφτηκε πριν λιγο.

Ακομα κι αν δεν εκανε ξεθαμα , ποσο εμπιστο για συναλλαγη ειναι αυτο το ατομο , που γραφτηκε μολις , και δεν εχει ουτε ενα ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά αν έχω 1 μητρική 1 κάρτα γραφικών και 1 καρτα ήχου ας πούμε για πούλημα θα πρέπει να περιμένω 2 μήνες για να βάλω αγγελίες για όλα.

Νομίζω οτι έχετε ξεφύγει λίγο στο θέμα των κανονισμών.Τι να περιμένουμε μετά για απόλυτα ασφαλής συναλλαγές; Τα προσωπικά μας στοιχεία;

@Narzul : Δεν νομίζω οτι ένα ατομο που έχει καιρό στο the lab είναι αξιόπιστο.Τι το κάνει αξιοπιστο σε τελική ανάλυση;

Και εγώ είμαι γραμμένος 4 χρόνια αλλα ούτε ξέρω κανέναν ούτε ξέρει κανείς την αξιοπιστία μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.