Jump to content



120 Hz PC Monitors


EvilRyu

Recommended Posts

όχι δεν χρειάζεται πληρωμή το basic, απλά πρέπει να έχεις και την java εγκατεστημένη. άμα θες δοκίμασε και το UDPixel - udpix.free.fr

Τι να σου πω... Εγω την εγκατεστησα την Java σημερα, τελευταια εκδοση, και το κουμπι Fix δεν μου το ενεργοποιει, αλλα με στελνει σε ενα site να το αγορασω.

Μηπως ξερεις, αυτα τα προγραμματακια σε FullScreen τα τρεχουμε ή ελαχιστοποιουμε το παραθυρο πανω στο συγκεκριμενο Pixel?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply
Τι να σου πω... Εγω την εγκατεστησα την Java σημερα, τελευταια εκδοση, και το κουμπι Fix δεν μου το ενεργοποιει, αλλα με στελνει σε ενα site να το αγορασω.

Μηπως ξερεις, αυτα τα προγραμματακια σε FullScreen τα τρεχουμε ή ελαχιστοποιουμε το παραθυρο πανω στο συγκεκριμενο Pixel?

Ευχαριστω.

εγώ το είχα δοκιμάσει παλιότερα και σε fullscreen και πάνω στο κολλημένο pixel, δεν ξεκόλησε σε καμία απο τις 2 περιπτώσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως δε ξεκόλλησε εντελώς, φαίνεται μεν αλλά πρέπει να το παρατηρήσεις.

Το έτρεξα συνολικά ~4 ώρες. Θα το αφήσω άλλο τόσο κάποια στιγμή μπας και...

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είχα δοκιμάσει παλιότερα και σε fullscreen και πάνω στο κολλημένο pixel, δεν ξεκόλησε σε καμία απο τις 2 περιπτώσεις :p

Και εγω περιμενω αυριο-μεθαυριο να μου αντικαταστησουν την οθονη :tongue::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα εχθες την benq XL2411T , θα ειναι δεύτερη gaming οθονη.

Σε σχέση με την 30" IPS η διαφορά στο lag και την κίνηση στο desktop ειναι πολυ μεγαλη.

Στο BF που δοκίμασα λιγο ειναι μια χαρα με ~100fps αλλα δεν βγαζει την ομαλότητα της κίνησης του desktop.

Η οθόνη out of the box ειναι χάλια απο χρώματα - φωτεινότητα - contrast.

Μετα το καλιμπραρισμα με i1Display Pro μεταμορφωθηκε και ειναι πολυ ευχαριστη στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα εχθες την benq XL2411T , θα ειναι δεύτερη gaming οθονη.

Σε σχέση με την 30" IPS η διαφορά στο lag και την κίνηση στο desktop ειναι πολυ μεγαλη.

Στο BF που δοκίμασα λιγο ειναι μια χαρα με ~100fps αλλα δεν βγαζει την ομαλότητα της κίνησης του desktop.

Η οθόνη out of the box ειναι χάλια απο χρώματα - φωτεινότητα - contrast.

Μετα το καλιμπραρισμα με i1Display Pro μεταμορφωθηκε και ειναι πολυ ευχαριστη στην χρήση.

Οπως εισαι πας εδω και βαζεις lightboost hack και θα καταλαβεις τι εστι διαφορα

ειδικα στο Bf3 LightBoost HOWTO | The Blur Busters

Eμενα και οι 3 παιζουν αποκλειστικα σε 3D mode πλεον με lightboost στο 50%.Color correction κανεις απο nvidia control panel

Link to comment
Share on other sites

Οπως εισαι πας εδω και βαζεις lightboost hack και θα καταλαβεις τι εστι διαφορα

ειδικα στο Bf3 LightBoost HOWTO | The Blur Busters

Eμενα και οι 3 παιζουν αποκλειστικα σε 3D mode πλεον με lightboost στο 50%.Color correction κανεις απο nvidia control panel

Πήρες τρεις 24άρες ρε τρελέ!? :o

Link to comment
Share on other sites

Πήρες τρεις 24άρες ρε τρελέ!? :o

Δεν είδες με το που της έβγαλε ανέβασε VIDEO youtube!!!

όπως τα λες Τρελός !

Υ.Σ Ευχαριστώ [MENTION=163]Helly[/MENTION] για το συκώτι που μου χάρισες ! hahaha

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχω ξανα ανακαλυψει το gaming στα γεραματα.

Bf3 με 3 ligthboost monitor medium settings portrait σημαδευεις τα κεφαλακια με την ησυχια σου απο το χιλιομετρο τρελο cheat.Να πω μονο για τους καμενους του ειδους βγαινω Metro στα τρενα στο spawn camp των US και βλεπεις με RDS και ΑK 74M πανω στο Strafe που πανε οι σφαιρες σου ακριβως και κανεις και διορθωση για κεφαλι.Απεναντι σε στημενους sniperadeς αυτα ολα

Δηλαδή βελτιώνετε η ομαλότητα στα games με lightboost ασχέτως 3D?

Oχι απλα βελτιωνεται ξεχνας τι σημαινει ghosting σε TFT λες και παιζεις σε CRT ειναι μετα απο αποκριση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Μητσαρα να τις χαίρεσαι. Δεν άντεξες πήρες ακόμη 2!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Ναι Τολη πρεπει να δεις εχω χαζεψει ακομα και για ταινιες λεει.Λες και εχεις Home Cinema 4κ ειναι.Τα Βezels συνηθιζονται ανετα στο λεω εγω που ειμαι ψειρας δε παρατηρεις καν,αν και ψηνομαι να το ψαξω για debezel τελειως. :big_boss:

To μονο κακο δε δουλευει το 3D σε portrait surround παρα μονο για βιντεοπροβολεις μαμω την nvidia μου μεσα.Θα ελεγε τρελα το hobbit και το AVATAR 3D σε τετοια οθοναρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο crysis 3 σοβαρα τωρα γινεται δουλεια ετσι ? αποσο ξερω το LB θελει 100fps+ για να παιξει σωστα, οχι 40-50 :p

Επισης αν εχεις ευκαιρο το blops2 παιξε μια γυρα να μας πεις αν εχει stuttering, ο [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] μονο οταν εβαλε το 3d emitter στην usb βρηκε ακρη με το συγκεκριμενο game.

Link to comment
Share on other sites

Στο battlefield 3 grunt βλεπεις διαφορα απο τα 60-70 και πανω αρκει να ειναι σταθερα(ευθεια το διαγραμμα κατω)Εχει παντου διαφορα απλα στα 100+ fps ειναι αμεσα παρατηρησιμο ακομα και απο καποιον ασχετο με fps pro gaming.Και παντα σε συγκριση με 144hz ΑΜΑ ΟΝ ΙNSTANT MODE ON

Δυστυχως τα μονο game που μπορω να πιασω τετοια framerate με μια GTX 670 ειναι half life 2 quake 3 και old unreal engine mods.Battlefiel 3 ακομη και ολα low παιζω max 80-90 fps στην μαχη σε τετοια αναλυση με μια καρτα.

ΒlackΟPs 1 εχω να δοκιμασωv αν σου κανει αλλα βαριεμε να το κατεβασω με 2mbit στο STEAM

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.