Jump to content



120 Hz PC Monitors


EvilRyu

Recommended Posts

Προς το παρων ειμαι με το Galaxy Ace 5839i που ουτε καν .mkv δε μπορει να παιξει αξιοπρεπως χωρις να κολαει με 150mb memory παρακαλω :hehe:.

5 MP camera o θεος να την κανει και video εγραφη αψογη οπως βλεπεις.

Ειπα να παω για Note2 αλλα ο πατρινος πωλητης προτιμησε να το στειλει αντικαταβολη και να παρει τα λεφτα του 1 μηνα μετα παρα να του τα δωσω στο χερι -20 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply
Προς το παρων ειμαι με το Galaxy Ace 5839i που ουτε καν .mkv δε μπορει να παιξει αξιοπρεπως χωρις να κολαει με 150mb memory παρακαλω :hehe:.

Βάλε του μια custom rom με jb και θα νομίζεις ότι έχεις καινούργιο!

Link to comment
Share on other sites

Mε custom τη μοναδικη που λειτουργει ειναι μια orange πολωνεζικη.Ασε που παρα τριχα να το brickarouμε μαζι με

[MENTION=232]yog-sothoth[/MENTION] android να γινει brick θα τανε μεγαλη πρωτοτυπια...

Link to comment
Share on other sites

Mε custom τη μοναδικη που λειτουργει ειναι μια orange πολωνεζικη.Ασε που παρα τριχα να το brickarouμε μαζι με

[MENTION=232]yog-sothoth[/MENTION] android να γινει brick θα τανε μεγαλη πρωτοτυπια...

Έχεις το 5830i , νόμιζα ότι έχεις το απλό. Στο 5830 έχω βάλει αυτή και έχω πάθει την πλάκα μου.

Αυτές τις μ..κίες κάνει η Samsung, έχει γεμίσει την αγορά με κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το lightboost σε 2D και στο BF3 με 120fps κανει πολυ καλή δουλειά ! Η διάφορα στην ομαλότητα ειναι αισθητή , βέβαια αποκτά και ένα τρεμοπαιγμα τύπου CRT ...

Το κακό ειναι οτι μπενει η οθόνη σε 3D preset που χαλάει contrast , χρώματα, κορεσμο και δεν σε αφήνει να τα τα ρυθμίσεις .

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 5830i , νόμιζα ότι έχεις το απλό. Στο 5830 έχω βάλει αυτή και έχω πάθει την πλάκα μου.

Αυτές τις μ..κίες κάνει η Samsung, έχει γεμίσει την αγορά με κινητά.

Ενδιαφέρον μιας και είμαι με το 5830 και η μαμά Samsung το έχει εγκαταλείψει εδώ και καιρό με το gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το lightboost σε 2D και στο BF3 με 120fps κανει πολυ καλή δουλειά ! Η διάφορα στην ομαλότητα ειναι αισθητή , βέβαια αποκτά και ένα τρεμοπαιγμα τύπου CRT ...

Το κακό ειναι οτι μπενει η οθόνη σε 3D preset που χαλάει contrast , χρώματα, κορεσμο και δεν σε αφήνει να τα τα ρυθμίσεις .

Νvidia control panel και καθαρισες.Εγω παιζω με Brightness 35 Contrast 20 Gamma 1.03 και απο τα

Settings του monitor Lightboost 50% Contrast 65%.Aνεβασε και Color αν θες πιο ζωντανα χρωματα και

μετα φερε μου και Dell ακομα (στην ευθεια μονο γιατι απο πλαγια ειναι χαλια) να συγκρινουμε μαυρο και χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 5830i , νόμιζα ότι έχεις το απλό. Στο 5830 έχω βάλει αυτή και έχω πάθει την πλάκα μου.

Αυτές τις μ..κίες κάνει η Samsung, έχει γεμίσει την αγορά με κινητά.

Βγαινουμε ΟΤ αλλα γι αυτο ακριβως πηγα να το brick αρω εξ αρχης.Το XDA εχει τρομερα custom για το 5830

αλλα εμενα ειναι το 5839ι και εχει αλλο hardware ελαφρως χειροτερο.Σαν κινεζο απομιμα ενα πραγμα internal της samsung.Φυσικα ειναι εννοειται αρκετα χειροτερο και μη συμβατο με τις rom του 5830 :suicide:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επειδη θέλω να δώ και εγώ ιδιοις όμμασι αυτά που λέγονται για τα 120+hz ποια οθόνη προτείνετε;

ASUS VG248QE ή BenQ XL2411T

Απο εξωτερικό τι παίζει;Μεταφορικά, εγγύηση κτλ.Κάποιο λίνκ για αγορά;

Link to comment
Share on other sites

η ψήφος μου στην BenQ

Που πιστεύεις οτι κερδίζει συγκριτικά με την asus;

Την οθόνη την θέλω προφανώς για παιχνίδια (99% bf) αλλα απορία το έχω, μπορείς να δείς blu ray 3d καλά με μια τέτοια οθόνη;Τι γυαλιά θα χρειάζεταί;

Link to comment
Share on other sites

BenQ! Ο μόνος λόγος είναι ότι η συγκεκριμένη οθόνη χρησιμοποιείτε από περισσότερο κόσμο και έχει πολύ θετικές αξιολογήσεις. Επίσης η βάση της είναι καλύτερη συγκριτικά με της Asus.

Link to comment
Share on other sites

άμα μπορείς να βρείς την benq xl2420te, είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις αυτήν την στιγμή. Έχει την βάση της 20Τ , 144Hz, zero flicker (no PWM) και βελτιωμένα χρώματα (σύμφωνα με τον linus τα καλύτερα που έχει δει σε high refresh monitor).

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=I6wIMaYjklE]BenQ XL2420TE 144Hz Gaming LCD Unboxing & Review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

άμα μπορείς να βρείς την benq xl2420te, είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις αυτήν την στιγμή. Έχει την βάση της 20Τ , 144Hz, zero flicker (no PWM) και βελτιωμένα χρώματα (σύμφωνα με τον linus τα καλύτερα που έχει δει σε high refresh monitor).

Ευρωπη θα την βρεις σαν XL2420T REV 2.0

BenQ XL2420TE - 144Hz flicker-free - PC Monitors

The monitor is currently available in the US for under $400. In the UK and Europe the monitor will be available as an updated XL2420T model (revision 2.0) from September. Because it will replace the existing 2420T there will be a bit of a confusing transition period where retailers may be selling both old and new revisions. The official product page gives full specifications and feature highlights. Further updates as they come to us and hopefully a review of this model at some point as well.

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπη θα την βρεις σαν XL2420T REV 2.0

BenQ XL2420TE - 144Hz flicker-free - PC Monitors

The monitor is currently available in the US for under $400. In the UK and Europe the monitor will be available as an updated XL2420T model (revision 2.0) from September. Because it will replace the existing 2420T there will be a bit of a confusing transition period where retailers may be selling both old and new revisions. The official product page gives full specifications and feature highlights. Further updates as they come to us and hopefully a review of this model at some point as well.

Μόνο το overclockers uk προς το παρών εγγυάται ότι θα πάρεις rev 2. (το οποίο δεν στέλνει και Ελλάδα)

Οπουδήποτε αλλού είναι απλά τζόκερ.

BenQ XL2420T rev2.0 24" TRUE 144Hz 3D Vision 2.0 Widescreen LED Monitor - Black/Red /w Flicker FREE Technology [9H.L7PLB.DBE]

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την τιμή που έχει η XL2420T στο overclockers uk φαντάζομαι οτι και αλλού στην ευρώπη να την φέρουν θα είναι κοντα στα 400, τιμή που για μένα ξεφεύγει.

H asus απο την άλλη θα έχει και το g sync σε επόμενη έκδοση της VG248QE οπως λεει εδώ

Υπάρχει περίπτωση να μπορείς να βάλεις αυτό το τσιπάκι στην οθόνη αν την πάρεις τωρα :hmm:

Πάντως βλέπω πιο πολύ παίζει η benq και ομολογώ οτι μου αρέσει και η asus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.