Jump to content



120 Hz PC Monitors


EvilRyu

Recommended Posts

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply
Εχει πάρει κανεις 27άρα με 120 ή 144hz ? Το ίδιο μοντέλο benq xl2720t αξίζει ?

όχι γιατί ανακοίνωσε η Benq το XL2720Z να κυκλοφορήσει μέσα στον μήνα. Άλλο 27" στα 144Hz που μου έρχεται στο μυαλό είναι το ASUS VG278HE

Link to comment
Share on other sites

στα λεφτα που ειναι το 27αρι 1080p παιρνεις την eizo fg 2421 με 240hz turbo mode και VA panel. θα δωσεις 500-600 ευρω για "μονο" 24 ιντσες αλλα θα εχεις ευκρινεια κινουμενης εικονας και μαυρο που δεν εχει ΚΑΜΙΑ αλλη 120αρα ως τωρα. και φυσικα made in japan ! εγω αμα ειχα τα χρηματα θα την αγοραζα χτες.

τσεκαρε το thread της στο hardforum. νομιζω την εχει κανει review o vega στην σελιδα 28. τριπλο setup κιολας !

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

στα λεφτα που ειναι το 27αρι 1080p παιρνεις την eizo fg 2421 με 240hz turbo mode και VA panel. θα δωσεις 500-600 ευρω για "μονο" 24 ιντσες αλλα θα εχεις ευκρινεια κινουμενης εικονας και μαυρο που δεν εχει ΚΑΜΙΑ αλλη 120αρα ως τωρα. και φυσικα made in japan ! εγω αμα ειχα τα χρηματα θα την αγοραζα χτες.

τσεκαρε το thread της στο hardforum. νομιζω την εχει κανει review o vega στην σελιδα 28. τριπλο setup κιολας !

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Το ειδα το review, πολυ εντυπωσιακή οθόνη. Αλλά 24 ιντσες και 600 ευρώ ειναι πολλά λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21253]gnta7[/MENTION] πες μας απο χρώματα πως πάει και αν έχει backlight bleeding σε μαύρο φόντο :)

Αφου εκανα τα πρωτα χιλιομετρα αυτες τις μερες εχω να πω τα εξης.

Πρωτον ως προς τα χρωματα ανωτερη απο την allienware 120hz που χρησιμοποιουσα πριν!

Αρκετα φωτεινη για χρηση browsing κτλπ μια χαρα σε χρηση gaming. επαιξα bf4 με το mode bf3 που εχει η benq αρκετα ωραια αισθηση με καποιες διορθωσεις στο rgb μου φενεται τελειο. Σε Fifa,Nba 2k προτιμησα το standar mode στο οποιο εφτιαξα και ενα δευτερο προφιλ με λιγοτερο brightness για τις ωρες που δεν παιζω.

Τελος σε total black εχει ενα ελαφρυ bleeding κυριως δεξια, μικροτερο ομως και απο το allienware και απο ενα rev.1 που εχει φιλος. Flicker free= Μετραει ασχημα:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδες...θα ήθελα να μάθω ποιο μόνιτορ αξίζει να πάρω...ειδα τα σχόλια σας αλλα έχω μπερδευτεί λίγο...μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;;

ανάλογα το budget που θέλεις να επενδύσεις σε οθόνη και αν είσαι πρόθυμος να θυσιάσεις χρώματα και γωνίες θέασης (ίσως και ανάλυση αν πας σε 27" 1440p) στον βωμό των Hz και της γρήγορης απόκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζουν περίπου τα καλά μόνιτορ;;;Εγώ θέλω να έχει μεγάλη ανάλυση...Βασικά θέλω να μου πείτε εαν αξίζει να πάρω μια κανονική τηλεόραση αντι για μόνιτορ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.