Jump to content



Plaisio και (απαράδεκτη) συμπεριφορά προς πελάτες


crmaris

Recommended Posts

Μη τυχον το κανεις..Θα σε παιρνουν καθε πρωι να σου προτεινουν ασχετα πραγματα.Με ειχαν ετσι για πολυ καιρο με μια ψυκτρα..

ΟT..Btw τσεκαρα τα mail μου και εμενα με προσφωνουν αγαπητε και οχι αξιοτιμε κυριε.. Θα προσαρμοζεται αναλογα την καρτελα του καθενος..(Το e-shop απλα Αλεξανδρο λες και πηγαμε μαζι φανταροι)..

LOL.

Τελευταιο του Π.

Λεωνίδα,

Το νέο Microsoft Office 2010

είναι τώρα στο Πλαίσιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

lol, ξεκίνησαν τα τηλέφωνα. Μου λένε ότι έχουν καθυστερήσει λόγο απεργίας. Τους λέω μη σκάτε περιμένω.

Εν τω μεταξύ στο site λέει "αναμένεται". Που σημαίνει οτι δεν έχει έρθει ακόμα αλλά περιμένουν να έρθει. Δεν λέει περιορισμένα κομμάτια ή περιορισμένα τεμάχια ή τπτ τέτοιο. Οπότε δεν έχουν κατ' εμέ δικαιολογία να πούν δεν θα ξαναφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν περίμενα να υπάρχει, αλλά λέω ας πάρω ένα τηλέφωνο. Σιγά μην υπήρχε ο Χ4 ο 630 στα 45€. Αυτός αμφιβάλλω να πρόλαβε να έφτασε μέχρι τον πάγκο. Περιττό να πω ότι ο υπάλληλος που ρώτησα ήξερε από πριν τι θα τον ρωτήσω.

- Θέλω να ρωτήσω αν έχετε διαθέσιμο έναν επεξεργαστή που υπάρχει στο site

- Ο 630.

- Ναι.

- Δεν υπάρχει.

:whistle2:

Πάντως μια HD3650 από τις προηγούμενες προσφορές την παρέλαβα κανονικά εχτές από το Περιστέρι και για αυτήν δεν είχα επιστρατεύσει τηλέφωνο. Μόνο ιντερνετική παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

lol, ξεκίνησαν τα τηλέφωνα. Μου λένε ότι έχουν καθυστερήσει λόγο απεργίας. Τους λέω μη σκάτε περιμένω.

Εν τω μεταξύ στο site λέει "αναμένεται". Που σημαίνει οτι δεν έχει έρθει ακόμα αλλά περιμένουν να έρθει. Δεν λέει περιορισμένα κομμάτια ή περιορισμένα τεμάχια ή τπτ τέτοιο. Οπότε δεν έχουν κατ' εμέ δικαιολογία να πούν δεν θα ξαναφέρουμε.

.

Λοιπόν, εμένα με πήρε σήμερα ο κύριος Πισπιριγκος και μου πρότεινε να γίνει αλλαγή της swiftec mpc350 με την 500αρα ocz στην ιδια τιμη(15). Παρεμπιπτοντως στο σιτε εχει 72! Συμφώνησα αφου μου επιβεβαίωσε, τουλάχιστον λεκτικα, οτι θα είναι ολοκαίνουργια οποτε περιμένω.

Τουλάχιστον στην περίπτωση μου είχαν κοχονας και μπράβο τους. Περιμένω να μου έρθει και τα ξανάλεμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις οτι με 5 απο τα11 γράμματα καταλαβαίνει κάποιος εκτός πλαισίου σε ποιον αναφέρομαι;

Μετά το post του Shidokanjohn η απάντηση είναι ΝΑΙ :p

Εγώ πάλι δεν κατανοώ γιατί δεν στάλθηκε πμ. Ο Shidokanjohn υπερασπίζεται σε έναν βαθμό το Πλαίσιο και καλά κάνει, το Πλαίσιο κάνει μια πολύ καλή κίνηση προς τον NoDSL και με το post του ο Shidokanjohn ουσιαστικά την ακυρώνει μιας και τίθεται η ερώτηση "Αν δεν μεσολαβούσε ο Shidokanjohn θα είχαμε αυτό το αποτέλεσμα;". :...:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το post του Shidokanjohn η απάντηση είναι ΝΑΙ :p

Εγώ πάλι δεν κατανοώ γιατί δεν στάλθηκε πμ. Ο Shidokanjohn υπερασπίζεται σε έναν βαθμό το Πλαίσιο και καλά κάνει, το Πλαίσιο κάνει μια πολύ καλή κίνηση προς τον NoDSL και με το post του ο Shidokanjohn ουσιαστικά την ακυρώνει μιας και τίθεται η ερώτηση "Αν δεν μεσολαβούσε ο Shidokanjohn θα είχαμε αυτό το αποτέλεσμα;". :...:

ΌΧι

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο/σχετικό: Όταν η κατάσταση της παραγγελίας στο site του Πλαισίου είναι "Start picking" τι σημαίνει ακριβώς;

Αν δεν κάνω λάθος, ότι το προϊόν υπάρχει και ετοιμάζονται να το στείλουν είτε σε σένα είτε στο κατάστημα από το οποίο θα παραλάβεις. Βέβαια λόγω των προβλημάτων με τα φορτηγά θα σου έρθει με ΕΛΤΑ - αν έχεις παραγγείλει για παράδοση στο σπίτι - οπότε θα χρειαστεί να κάνεις λίγο υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά ανέβασαν τις προσφορές και λέω "τις προσφορές" και όχι σκέτο "προσφορές" διότι θα δείτε πάρα πολλές ομοιότητες με αυτές της προηγούμενης βδομάδας.

Τώρα να υποθέσω ότι οι προσφορές είναι αληθινές και απλά δεν πήγαν/βρέθηκαν/δεν ξέρω και εγώ τι, στα μαγαζιά την προηγούμενη βδομάδα με αποτέλεσμα όλα αυτά τα αρνητικά σχόλια; να υποθέσω ότι κάθε Τρίτη θα βλέπουμε τις ίδιες προσφορές να ξανά εμφανίζονται; Δεν ξέρω. Καλό κυνήγι πάντως σε όποιον ψάξει κάποιες από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

. Καλό κυνήγι πάντως σε όποιον ψάξει κάποιες από αυτές.

Βαρεθηκα.

Τοσο απλα.

Καιρο τωρα, οχι με τις τελευταιες.

Ουτε μια φορα δεν βρηκα "προσφορα" και μονο τα τηλεφωνα/αναμονες, ε δεν αξιζει.

Μη φτασω και παρω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τις ιντερνετικές πάντως είχα βρει. Αυτές τώρα που είναι προσφορές τύπου "βρες τον θησαυρό στο Χ κατάστημα" και εγώ τις θεωρώ ψιλό χάσιμο χρόνου. Ο 630 Χ4 για παράδειγμα δεν υπάρχει εδώ και μια βδομάδα. Παρασκευή ήμουν Περιστέρι - έτυχε να περάσω απλά - και για την 8800GTS 512 μου είπαν ότι είχε γίνει μπέρδεμα με μια κάρτα του service. Και τα δύο συνεχίζουν να είναι στις προσφορές....

Link to comment
Share on other sites

Ο Athlon II X4 630 δεν υπάρχει όχι μια εβδομάδα αλλά 2 μήνες τουλάχιστον, αλλά συνεχίζει να μπαινοβγαίνει στις υποτιθέμενες "προσφορές" κάθε γιορτή και σχόλη. Όπως δεν υπάρχει και ο Intel Core 2 Quad 8300, και ο Intel Core 2 Quad 9400 που δήθεν ξεπουλάν κάθε τρεις και λίγο για να φέρουν τζάμπα κόσμο στο κατάστημα. Και κατόπιν αν πετύχουν κανένα φουκαρά του πασάρουν "κάτι αντίστοιχο", σε τιμή συνήθως υψηλότερη από τη μέση τιμή της αγοράς. Και την επόμενη εβδομάδα ρίχνουν πάλι δίχτυα μπας πιάσουν κανένα φουκαρά ακόμα.

Δυστυχώς ο σεβασμός και η συμπεριφορά του Πλαισίου απέναντι στους καταναλωτές έχουν ξεπεράσει ακόμα και το φημισμένο κάποτε (για την "εξυπηρέτησή" του) Cosmodata...

Link to comment
Share on other sites

ρε το δουλεμα πεφτει σύνεφο μπαινοβγαίνουν κάρτες και επεξεργαστές φαντασματα μερα παρα μερα, εντωμεταξύ κάποιοι υπάλληλοι είναι ειλικρινείς και σου λένε δεν είχαμε κάτι τέτοιο ποτέ ή είναι λάθος το απόθεμα ενώ εκεί που τρελαίνομαι είναι στο κλασικό, "μολις τώρα εδωσα την τελευταία/ο" φυσικά η δεύτερη ατάκα συχνά πέφτει 5 λεπτά αφού κάποιος ειλικρινής σου έχει πει ότι από το πρωί τον πέρνουν τηλέφωνο για το συγκεκριμένο ανύπαρκτο προιόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι μας δουλευουν κανονικα μου φαινεται με αυτες τις προσφορες..

Πηρα για κατι σκληρους εξωτερικους που ειχαν προσφαρα, και ελεγε παραλαβη απο το καταστημα και πηρα να ελεγξω διαθεσιμοτητα και δεν υπηρχε τιποτα..Αντε αυτοι πες τελειωσαν..

Πηρα και για ενα αλλο παλι σκληρο εξωτερικο δισκο που ειχε προσφορα και ελεγε αμεσα διαθεσιμο παραδοση σε 24 ωρες και μου λενε εξαντηθηκε..

Μα λεω μπροστα στο υπολογιστη ειμαι μου λεει αμμεσα διαθεσιμο.Μου λεει μπορει να χρειαζεται να κανεις ανανεωση για να ενημερωθει η σελιδα..

Περιμενε λεω αμμεσως τωρα κανω.Κανω ξανα αμεσα διαθεσιμος μου λεει..

Ε τι να σου πω μου λεει ο υπολληλος εγω βλεπω οτι εξαντηθηκε παντως..Αντε καλα κρασια λεω και γω..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή η κίνηση πάντως αρχίζει και με ανησυχεί πολύ για το ίδιο το Πλαίσιο. Τακτικές του στυλ "Να βάλουμε πελάτες στα καταστήματα σήμερα και ας μας βρίζουν αύριο" μου θυμίζει πανό σε καταστήματα του στυλ "Προσφορές λόγω συνταξιοδότησης".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.