Jump to content



Plaisio και (απαράδεκτη) συμπεριφορά προς πελάτες


crmaris

Recommended Posts

Ξανά ανέβασαν τις προσφορές και λέω "τις προσφορές" και όχι σκέτο "προσφορές" διότι θα δείτε πάρα πολλές ομοιότητες με αυτές της προηγούμενης βδομάδας.

Τώρα να υποθέσω ότι οι προσφορές είναι αληθινές και απλά δεν πήγαν/βρέθηκαν/δεν ξέρω και εγώ τι, στα μαγαζιά την προηγούμενη βδομάδα με αποτέλεσμα όλα αυτά τα αρνητικά σχόλια; να υποθέσω ότι κάθε Τρίτη θα βλέπουμε τις ίδιες προσφορές να ξανά εμφανίζονται; Δεν ξέρω. Καλό κυνήγι πάντως σε όποιον ψάξει κάποιες από αυτές.

Δέν νομίζω να υπάρχει σκοπιμότητα.

Μάλλον θα προέκυψε κάποια βλάβη στη βάση ... και ανέβασαν το back-up της προηγούμενης εβδομάδας.

Εεε Jonh ? ... τι λές ? ... καλό ? :jump1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Εχω παρει και εχω ρωτησει για πανω απο 15 προιοντα (USB Flash, καρτες γραφικων, κλπ) δεν υπαρχει τιποτα ... τυχαιο? Δεν νομιζω ... αν και θα πρεπε πλεον να το εχουμε μαθει το Πλαισιο με αυτα. Δεν ειναι δα και η πρωτη φορα ... πιο πολυ βασικα για την πλακα πηρα και για να δω τι δικαιολογιες θα ακουσω:haha:

Link to comment
Share on other sites

Εεε Jonh ? ... τι λές ? ... καλό ? :jump1:

Τι να πω βρε Τάσο. Και εγώ στις θεωρίες το έχω ρίξει..... Δηλαδή πόσο απίθανο είναι να έχεις δίκιο όσο κουφό ή παράλογο και αν ακούγεται;

- Τι έγινε; ξεκαθάρισε η κατάσταση με τα μεμονωμένα προϊόντα που υπήρχαν ξεχασμένα/παρατημένα/οτιδήποτε στα καταστήματα;

- Υπήρξε πρόβλημα και αρκετά μπερδέματα.

- Ξανά ανεβάστε την λίστα και φροντίστε αυτή τη φορά να το κάνετε σωστά.

ή μήπως

- Πώς πήγε αυτή την εβδομάδα;

- Η προσέλευση στα μαγαζιά αυξήθηκε κατά 25% και οι πωλήσεις κατά 7%.

- Ωραία. Ξανά ανεβάστε την λίστα με 2-3 αλλαγές μην μας πάρουν χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω κουρτινα 2.

Μονο και μονο που ασχολουμαστε τους δινουμε λογο να συνεχισουν να το κανουν... Εχουν γινει χειροτεροι και απο τους μεχρι τωρα χειροτερους.

Link to comment
Share on other sites

Ενας συναδελφος ενθουσιαζεται σημερα με τις προσφορες του Πλαισιου,βρηκε μαλιστα μνημες-cpu-μητρικη και καρτα γραφικων στο καταστημα επι της Κηφισιας.Του λεω πριν πας παρε ενα τηλεφωνο πρωτα,ο υπαλληλος στις αναβαθμισεις :jester: του λεει ολα εδω ειναι ελατε.Παει το παλληκαρι και ο πωλητης του απανταει αυτα που λετε δε τα εχουμε δει ποτε δεν ξερω γιατι τα εχουν βαλει στο site. :rofl: Κριμα πλεον και για τα 2 μεγαλα μαγαζια....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογική αυτή. Δεν είμαστε δημόσιος λιθοβολισμός...ούτε τηλεδικαστήριο.

Και καρτα 99.9% αυτός που θα σου πεί αυτοπροσώπως τις αρλούμπες είναι ο μόνος που δεν θα φταίει. ΜΕ 600 ευρώ(π.χ) και που βγαζει λαλιά πολύ είναι...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τηλέφωνο για κάτι μνήμες που είδα pny xlr8 ddr3 4gb 2000kit στα 85 ευρώ..μου λέει τελείωσαν τις πήραν όλες αλλά έχω τις ίδες 1600ρες στα 80 ευρώ. Μου είπε έχει 4-5 πακέτα, πήγα τις πήρα και όλα καλά.

Στο site του πλαισίου δεν υπήρχαν καν, υπ΄όψην. Τα συμπεράσματα δικά σας, εγώ δεν ξέρω αν μας δουλεύουν, ξέρω ότι όπως και στο stock house πρέπει να είσαι με το refresh στο χέρι και να μένεις στο πάνω στενό για να προλάβεις κάτι. Αν και πιστεύω κάτι τέτοιες προσφορές είναι "εσωτερικής κατανάλωσης" και αν έχω άδικο δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταινε οι υπαλληλοι των 600ε και δεν το λεω λαικιστικα...

Προ ενος ετους ειχαν βγαλει για λιγη ωρα μια προσφορα σε 6gb ddr3 στο site τους. Παω μεταμορφωση που ειναι κοντα και μου λεει ο υπαλληλος οτι ειχε 6-7 κιτακια και τα πηρε ολα ενας. Για να με εξηπηρετησει κοιταξε την διαθεσιμοτητα σε αλλα καταστηματα και το συστημα του εβγαζε 1 κιτ στο καταστημα στο μολ και 1 στο συνταγμα αν θυμαμαι καλα. Οποτε ξεκινησα για το μολ, στην διαδρομη περνωντας απο κιφησια λεω δεν σταματαω και στο καστημα εδω να δω μηπως και...Να μην τα πολυλογω ειχαν ενα κιτ στην βιτρινα-παγκο που εχουν εκει, αλλα οχι με την τιμη της προσφορας! Ειχε την κανονικη υπερδιπλασια τιμη. Ο υπαλληλος οταν του ειπα οτι ειναι σε προσφορα και η τιμη ειναι διαφορετικη απο αυτην στα ταμπελακια με περασε για τρελο ή παντελως ασχετο....μεχρι που τον επεισα να κοιταξει την τιμη στο συστημα. Φανταστειτε οτι ουτε οι υπαλληλοι δεν ηξεραν για τις αλλαγες!

Παρομοιο σκηνικο εχει γινει και στο στοκ του πλαισιου οπου ειχαν καμμια 10αρια 8800gtx στα 130ε...οπως ελεγε και στο internet. Ο πωλητης μου ειπε οτι ηρθε ενας και τις πηρε και τις 10...Και οταν τις χτυπαγε στο συστημα του εβγαζαν τιμη 10ε εκαστη...:whistling

Και τελος αυτο που ειχε γινει πριν 2-3 καλοκαιρια, που ειχαν ριξει τους Ε6600 στα 10ε και τους Ε6800 στα 20ε (οχι στο στοκ), και παλι ο υπαλληλος που ειχα πετυχει δεν ηξερε τπτ.Mετα απο γνωστο εμαθα οτι ειχε γινει επιτηδες αυτη η εκπτωση σαν δωρο του καταστηματος προς τους πωλητες...

Οποτε μαλλον θα συμφωνησω με τον Koeman...

Link to comment
Share on other sites

παιδες οι προσφορές είναι σκετο δούλεμα, δεν υπάρχει τίποτα από ολα αυτά. είχα μια εξωτερικές δουλειές στο γραφείο και έκανα το γύρο του θριάμβου σε 4-5 καταστήματα ΤΙΠΟΤΑ από ότι βλεπετε στο site, και οι υπάλλοιλοι να αναρωτιούνται μα καλά ακόοοομααα στο site τα έχουν???? ΔΟΥΛΕΜΑ κανονικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα περάσει από καταστημα και είχα σε ένα μια λίστα με τις προσφορές ότι τα τεμάχια ήταν από 1-3. Στα περισσότερα ήταν απο 1 οπότε για να προλάβεις κάτι πρέπει να εισαι πολύ τυχερός. Εγώ πρόλαβα κάτι μνήμες στα 79Ε, μάλλον επειδή δεν ήταν σε πολύ χαμηλή τιμή τις πρόλαβα. Ενώ να πω ότι μερικοί υπάλληλοι δεν γνωρίζουν για τις προσφορές.

Πιστεύω ότι είτε φεύγουν από τους υπαλλήλους η από φίλους τους τα περισσότερα. Εντωμεταξύ το δε σπαστικό για κάθε τηλέφωνημα ΄χανεισ απο 3 λεπτά κατ ελάχιστον γιατί εκτός ότι περιμένεισ μέχρι να το σηκώσουν μιλάς με καμιά 10αριά άσχετους μέχρι να βρεθείς σε αυτον που ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Aλλος τροπος ειναι να ψωνιζεις απο αλλου , η να αγοραζεις μονο οτι εχεις πραγματικα αναγκη και οχι επειδη ειδες τις ταδε μνημες και το ταδε cpu σε τιμη ξεφτιλα να συνειδητοποιεις αυτοματως οτι ειναι η προταιρεοτητα της ζωης σου πλακώνοντας τα τηλεφωνα η φερνοντας τριγυρω οτι καταστημα πλαισιο υπαρχει και δεν υπαρχει .

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ dfi x58 40 ευρω!!! εχθές είχε 60... http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/DFI-S1366-X58-Ddr3-LP-DK-X58-T3EH6.htm

οτι να ναι όμως ήθελα να ξερα δεν έχουν κάποια δικα τους ατόμα που να ελέγχουν τα φορουμ και να βλέπουν τα παράπονα του κόσμου μπας και κάνουν κάτι και βελτιωθούν??

Link to comment
Share on other sites

οτι να ναι όμως ήθελα να ξερα δεν έχουν κάποια δικα τους ατόμα που να ελέγχουν τα φορουμ και να βλέπουν τα παράπονα του κόσμου μπας και κάνουν κάτι και βελτιωθούν??

Μάλλον ακούν τελικά, γιατί...

επιτέλους έβαλαν κουμπί διαθεσιμότητας για τα καταστήματα... αλληλούια...

Αν και καθυστέρησε αρκετά χρόνια, κάλιο αργά, παρά ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ακούν τελικά, γιατί...

επιτέλους έβαλαν κουμπί διαθεσιμότητας για τα καταστήματα... αλληλούια...

Αν και καθυστέρησε αρκετά χρόνια, κάλιο αργά, παρά ποτέ...

.

σορρυ αλλα τι είναι αυτό γιατι δεν το βλέπω πουθενά :help:

Link to comment
Share on other sites

απλως δεν ξαναπαιρνουμε κανενα τηλ για τις ''προσφορες'' τους.ας τα παιρνουν οι υπαλληλοι τους.αλλα να μην κοροιδευουν τον κοσμο απο τους πελατες ζουν τα ζωα ε τα ζωα!το ζωα παει σε αυτους που εχουν αυτες τις ιδεες ''ευκαιρια'' ''προσφορα'' και π@π@ριες.σε ολους τους μανατζεραδες του πλαισου.:dots:

και ρε συ athens2004 που θα βρεις αλλο μαγαζι με τετοιες προσφορες?ε?υποτιθεμενες προσφορες κατα 80% αλλα που αλλου βρισκεις την dfi που λεει και πιο πανω ο φιλος 40€?οεο?

Link to comment
Share on other sites

απλως δεν ξαναπαιρνουμε κανενα τηλ για τις ''προσφορες'' τους.ας τα παιρνουν οι υπαλληλοι τους.αλλα να μην κοροιδευουν τον κοσμο απο τους πελατες ζουν τα ζωα ε τα ζωα!το ζωα παει σε αυτους που εχουν αυτες τις ιδεες ''ευκαιρια'' ''προσφορα'' και π@π@ριες.σε ολους τους μανατζεραδες του πλαισου.:dots:

και ρε συ athens2004 που θα βρεις αλλο μαγαζι με τετοιες προσφορες?ε?υποτιθεμενες προσφορες κατα 80% αλλα που αλλου βρισκεις την dfi που λεει και πιο πανω ο φιλος 40€?οεο?

φανταστικα μπορεις να βρεις αφου τα πιο πολλα σου λενε οτι δεν υπαρχουν οποτε δεν εχει νοημα να τα βγαζουν καν!!:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.