Jump to content



Αντίο Mariosalice


DJD

Recommended Posts

δεν εχω λογια να περιγραψω πως ενιωσα οταν διαβασα το θεμα.Λεω δεν μπορει να συμβαινει αυτο.

τον Μαριο τον ηξερα προσωπικα και με ειχε βοηθησει σε πολλα θεματα.Υγειας βασικα

Τι να πω.Συλληπητηρια στην οικογενεια του , δυναμη να εχουν , κουραγιο για να προχωρησει η ζωη τους.

Γιατι η ζωη δε σταματαει.Συνεχιζεται.

Ξερουμε ποτε εφυγε ;για Μνημοσυνο ρωταω

edit : νομιζω πως πρεπει να μπει ειδηση στα κεντρικα του thelab οπως εγινε και με τον DOM.

22 Αυγουστου εφυγε.... Ολα εγιναν πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Πάντα είναι στενάχωρο και λυπηρό όταν φεύγει κάποιος από καρκίνο, και πόσο μάλλον σε τέτοια ηλικία.

Καλή δύναμη εύχομαι στην οικογένεια του και στα παιδιά του πάνω από όλα, και στους γονείς του στην συνέχεια.

Μας άφησε ωραίες αναμνήσεις και αυτές θα κρατήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει. Και δυστυχώς στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρεις απο τι και πως να προστατευτείς. Καρκίνος, καρδιά - εφράγματα σε νέες ηλικίες. Ελπίζω η οικογένεια του να το ξεπεράσει σύντομα και να συνεχίσει τη ζωή. Αλλά εγώ δεν θα λυπηθώ τόσο την οικογένεια του όσο αυτόν. Βάλτε λίγο τον ευατό σας σε μια παρόμοια θέση. Πόσα δεν έχω ζήσει, πόσα θέλω να ζήσω ακόμα, θέλω να κάνω εκείνο, το άλλο, και ξαφνικά ...τέλος. Ναι έτσι είναι η ζωή αλλά αυτή η τύχη πολλές φορές δεν χωνεύεται.

Κάντε κάτι που θέλετε, αλλάξτε ότι σας στεναχωρεί, όσο έχετε χρόνο παιδιά. Τίποτα δεν είναι δύσκολο. Και το λέω αυτό διότι από ότι διαπιστώνω, έχοντας ζήσει αρκετές παρόμοιες καταστάσεις ακούγοντας από φίλους και γνωστούς κάτι αντίστοιχο, είμαι σίγουρος πια ότι ο κύριος λόγος που έχουμε τέτοια θλιβερά γεγονότα δεν είναι ούτε το τσιγάρο, ούτε το αλκοόλ, ούτε η κάθε είδους κατάχρηση. Είναι οι έννοιες, οι απάνθρωποι ρυθμοί, οι στεναχώριες, οι ευθύνες, τα πρέπει και τα μη. Και πολλά από αυτά τα καταπίνουμε και συσσωρεύονται κάπου. Πολλοί θα πούνε τώρα για τον Μάριο...."Αχ δεν βαριέσε, πρόλαβε και έκανε και οικογένεια τουλάχιστον". Και τα άλλα που ήθελε;

Συγνώμη για την φλυαρία, αλλά ο θάνατος του Μάριου με έπιασε σε άσχημη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

O ent είναι ο ίδιος στο forum του PCtechnology.

Σε περίπτωση που δεν ξέρετε είναι ο Μάριος Λούπος.

Έχει ένα παιδί την Αλίκη και πολλοί θα θυμάστε και εμένα από τις συναντήσεις, είμαι ο ανιψιός του.

Πέθανε στις 22 Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Με στεναχώρησε το νέο. Τον είχα γνωρίσει στην πίτα του 2008, όπου ήρθε και μας χαιρέτισε όλους έναν έναν. Ελαφρύ ας είναι το χώμα που τον σκεπάζει. Καλό ταξίδι εύχομαι στο Μάριο και εύχομαι καλή δύναμη στην οικογένειά του.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου φανηκε γνωστο το nick εκανα ενα search και απο το avatar του καταλαβα ποιος ηταν ... με ειχε βοηθησει και μενα με πμ και ειχαμε μιλησει και στο τηλεφωνο πολλες φορες για θεματα overclocking πανω σε μια Asus Striker II Formula που ειχα και εγω back in the days. Μου ειχε προτεινει μαλιστα να παω και στο σπιτι του να μου δειξει καλυτερα:weep:

Εχοντας βιωσει αρκετους θανατους τελευταια (συγγενικα προσωπα, φιλους) μπορω να πω οτι ειναι το μονο πραγμα που δεν το συνηθιζεις να το ακους ...ΠΟΤΕ!

Δυναμη και κουραγιο στους ανθρωπους που αφησε πισω του ευχομαι και ας ειναι καλα η ψυχη του οπου και αν βρισκεται...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τον ξέρω προσωπικά, και πάλι έχω συγκλονιστεί. Το nick του έχει ιστορία, που την ξέραμε απ' όταν ακόμα ήμουν mod στο e-pcmag.gr. Έδινα link se ποστ του πολλά χρόνια πριν.

Τι να πω, τα συναισθήματά μου είναι παρόμοια με του Snips, λίγο παραπάνω.

Συλληπητήρια και καλό κουράγιο στην οικογένεια του.

Καλό ταξίδι Μάριε.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρωι σαν και αυτο που ερχεσαι στο γραφειο, φτιαχνεις καφε και μπαινεις λαμπ για να γελασεις λιγο πριν ξεκινησει η δουλεια...

Διαβαζεις μια ειδηση σαν και αυτη... Συναισθηματα πολλα, μα το κυριοτερο ?

Πολυ μεγαλη λυπη που πριν καποια χρονια εφτασα στο σημειο να τσακωνομαι με τον Μαριο για πραγματα που πλεον δεν εχουν απολυτως καμμια σημασια.

Ενας απο τους πιο αξιολογους ανθρωπους που ειχα την τιμη να γνωρισω απο κοντα.

Με ατελειωτες ωρες συνομιλιας στα τηλεφωνα...

Αντιο Μαριε και λυπαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τον ήξερα προσωπικά τον Μάριο. Ακέραιος χαρακτήρας και είχε βοηθήσει όχι μόνο με τα ποστ του αλλά και με την επιστήμη του.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει και κουράγιο στην οικόγενεια του.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ρε φιλε...κριμα πραγματικα...

Δεν τον ηξερα προσωπικα αλλα ηταν πολυ γνωστος γενικα στα forums...

Καλο ταξιδι να εχει...και ο Θεος να δωσει δυναμη στα παιδια του :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω λόγια.......εξαιρετικός άνθρωπος και ευγενικότατος όσο τον γνώρισα από κοντά. προθυμοποιήθηκε και να με βοήθησει και παλαιότερα που είχα ζήτήσει τη γνώμη του σε ιατρικό θέμα.

προσέφερε πραγματικά στο thelab και ήταν από εκείνους τους ανθρώπους που ξεχωρίζουν.

κρίμα πραγματικά να χάνουμε έναν τόσο αξιόλογο άνθρωπο και κρίμα πραγματικά για την οικογένειά του.

θα μας λείψεις Μάριε.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.